Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Demrad - temperatura nie trzyma

13 Gru 2010 16:07 1731 2
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z piecem gazowym Demrad BK/HK XC x24/x28 (spisałem z instrukcji).
    Nastawianie temperatury w kranie nic nie daje - jak by się nie ustawiło, grzeje na max (ok. 70 stopni). Wydaje mi się, że to błąd w ustawieniach.
    Dostałem się do ustawień pieca. Ma 12 parametrów, ale nie wiem co dokładnie oznaczają. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może poratować?
    Serwis do tego pieca jest niemal niedostępny...

C.O. działa prawidłowo, więc czujnik temperatury jest raczej sprawny.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdż czy czujnik pomiaru temperatuty wody użytkowej (czujnik przylgowy na cieńszej rurce z lewej strony kotła -połaczony białymi kablami do sterownika) jest na swoim miejscu. Ewentualnie jakie wartości widzisz na wyświetlaczu a jaka szacunkowo jest temperatura wody w kranie. Dodatkowo po stronie wody użytkowej może być uszkodzony czujnik NTC (zanurzeniowy).Poniżej link do listy serwisantów ze strony producenta.

http://www.idmar.pl/index.php?mod=ShowMenu&a=select&id=87

Masz serwisanta w Tarnowskich Górach i Mysłowicach.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki za pomoc!

Wyświetlacz pokazuje raczej prawidłową temperaturę. Tzn. najpierw nastawiam, np. 40 stopni, a potem piec to i tak ignoruje i podgrzewa wodę do ponad 70 (na wyświetlaczu pokazuje się temperatura podgrzewanej wody).
    Czy to czujnik?