Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prowadzenie masy w piecyku gitarowym

danio531 13 Gru 2010 19:33 877 0
    danio531
    Poziom 18  
    Mam nadzieje, że trafiłem na odpowiedni dział w którym szybko uzyskam pomoc za co serdecznie dziękuje z góry.

Mój problem, wałkowany już nie raz dotyczy prawdopodobnie prowadzeniu masy w piecyku gitarowym DIY. Wszystko wygląda tak jak na rysunku.
    Prowadzenie masy w piecyku gitarowym

Potencjometry preampu wraz z wejściem Jack pod gitarę są zamontowane w metalowej części piecyka do której podłączam uziemienie z gniazda sieciowego lecz mało to daje. Proszę o poradę. Czy zasilacz impulsowy może wprowadzać duże zakłucenia?

W preampie zamontowany jest kondensator 2200uF zamiast 4700uf. Nie wiem czy robi to dużą różnicę ale na obecną chwilę nie mam innego.

W zasilaczu kondensatory to całość 2 x 3300uf + 2 x 4700uF.

Proszę o porady i dziękuje za odp.

//----------------------------------------------------------------------
    News.

Zamieniłem zasilacz impulsowy na zwykłą ładowarkę od tel 5V 500mA.
    Poskutkowało to lekko mniejszym przydźwiękiem i myślę że byłoby lepiej gdyby było to zasilanie filtrowane.
    Ale zauważyłem pewną zależność.
    Gdy mam podłączoną gitarę w głośniku pojawia się tylko takie "pierdzenie". Po wyjęciu gitary przydźwięk jest o wiele głośniejszy a po pokręceniu pokrętłami pojawiają się już przedziwne dźwięki...

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

Prosze o zamknięcie tematu. Główną przyczyną był źle zlutowany kabel gitarowy zrobiony z przewodu Jacka 6,3 mono i przewodu stereo z Jackiem 3,5. Przepraszam za głupotę...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.