Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto wie co mog± oznaczać ostatnie cyfry

06 PaĽ 2004 20:54 4975 10
  • Poziom 15  
    Witam! MAM ogromny problem :cry: :cry: raz już pisałem a;e nikt nie odpowiedziłał.. dorzeczy czy kto¶ wie co oznaczaj± ostatnie cyfry układu 9273n (004) chodzi mi o te w nawiasie.. poszedł w przedwzmaku(tc9273n 003) .ale tego drugiego nie moge nigdzie znależć znalazłem natomiast tc9273n 004 i nie wiem czy ¶miało moge go wstawić...
    Prosze o pomoc..
    Pozdrawiam,stk401
  • Poziom 30  
    TC9273N=CMOS;Analog switch array
    Produkowane s± te układy o numerach w nawiasie (001)do(014) to s± czasy zał±czania takze ¶miało pakuj tego TC9373N(004)
  • Poziom 15  
    Witam! Jestem niezmiernie wdzięczny za pomoc :) 8) - wreszcie naprawie wzmaka...:)

POZDRAWIAM, stk401
  • Poziom 11  
    Witam, wła¶nie miałem podobny problem w amlitunerze ONKYO TX-DS575, spalił się TC9273N-004 z powodu podł±czenia wadliwej karty dĽwiękowej komputera. Do¶wiadczyłem, że ostatnie cyfry (004,005,010 itp) w TC9273N to oznaczenie rodzaju poł±czeń wewn±trz scalaka. Te układy s± preprogramowane poprzez odpowiednie przecinanie aluminiowych mostków w procesie produkcji - w ten sposób uzyskuje się różne układy poł±czeń we/wy ! (można o tym przeczytać w nocie aplikacyjnej układu). Je¶li więc w układzie był TC9273N-004 to tylko taki zadziała ! (Ja testowałem z końcówk± 005 i 003 - ani jeden ani drugi nie działa poprawnie - sygnał "przechodzi" ale jego poziom jest znikomy, a na oryginalnym 004 jest OK - zreszt± amplituner jest firmy ONKYO a układ scalony otrzymałem w pudełeczku z napisem ONKYO SERVICE PART więc co¶ w tych oznaczeniach jest). Na pewno znaczeniem końcówki (004,005 itp) nie jest czas przeł±czania - jest to układ do stosowania w sprzęcie AUDIO więc w±tpie czy ma to znaczenie. Udało mi się go kupić w NORTH.PL. Pozdrawiam !!
  • Poziom 15  
    Witam Kolege! hA dokładnie w ten sam sposób poszedł mi tc9273n 003- od karty muzycznej z kompa z tym że wtedy było przepiecie. No i ja wstawiłem tc9273n 004 bo 003 nie mogłem znależć :(.. No i radocha sprzęt naprawiony.. ale jak na ironie ja głupek.. chciałem obejrzeć film z kompa i podłaczyłem karte muz. do wieży 90min pochodziło i po układzie ...
    Jak by¶ wiedział gdzie dostanę tc9373n 003 no napisz , prosze :)
    Pozdrawiam, STK401

Witam jeszcze raz!
    Prosze o kogo¶ kto bys sie zanła na tych układach żeby stwierdził czy jest miedzy tc9273n 003 tc9273 004 jaka¶ zasadnicza róznica.. i że czywi¶cie te ostatnie cyfry (003, 004 005...) s± to czasy przełaczania ..?

Prosze o pomoc, Pozdrawiam, STk401
  • Poziom 10  
    Także doł±czam się do pro¶by o wskazówki w sprawie tych cyferek. U mnie w amplitunerze Pioneer VSX-609RDS poleciał taki sam układ tylko z końcówk± 007.
  • Poziom 15  
    Witam!
    w moim sprzęcie poszło tc9273n 003 kole¶ ze sklepu powiedział że najbliszy zamiennik to 010.. Wcale tak nie było bo po wlutowaniu elementu sygnał był tak obniżony że trzeba było ucho do gło¶nika przystawić a żęby co¶ usłyszeć...
    Wywaliłem więc tego 010 i wstawiłem 004 i do dzisiaj jest wszytko okej:):)

Wieć radze uważac z tymi "niby" zamiennikami ://...
    Możesz sprubować z tc9273n 005... ale nie gwarantuje sukcesu..

pozdr.
  • Poziom 19  
    Mam w amplitunerze Pioneer model VSX-D710S spalony TC9273F-007 w obudowie SOP28 który kosztuje ok. 150 zł. Czy mogę zamiennie wstawić TC9273N 007, który jest w obudowie DIP28 ale kosztuje 17zł ? Wiadomo że trzeba będzie troszke pokombinować z wlutowaniem lub zrobić przej¶ciówkę. Chyba, że kto¶ zna tańszy zamiennik w obudowie SOP28.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Generalnie to s± te same układy tylko w innych obudowach.
    Różnica cen może wynikać ze słabych zapasów w magazynach a dużego zapotrzebowania.Je¶li umiesz zrobić przej¶ciówke to zróbój go wstawić;)
    POzdrawiam.stk401
  • Poziom 15  
    Witam!
    I kolejne spostrzeżenie na temat tych układów tym razem słuszne.
    A więc z tym czy to jest 004 czy też 003 to nie taka błacha sprawa.
    W postach wyżej napisałem że bez problemu ¶miga na 004.
    A owszem działa. Sygnał dostaje sygn. wypuszcza ale na tym sie kończy!!
    Do rzeczy: Jak głupi od pewnego czasu zmagałem sie z problemem dlaczego to korektor graficzny mi nie działa.. Szukałem usterki "tu i tam" Tym czasem problem tkwił wła¶nie w tym układzie(pomimo że wzmacniacz grał bo przecież dostawał na wejscie sygnał) Okazało sie żę ta "zero zero czwórka"(TC9273-004) Nie daje sygnału na pewnych pinach co z kolei jest rezultatem nie działaj±cego korektora:/..
    Cóż wstawiłem jeszcze raz 010 sygnał był zdziebko niższy(na wej. wzm.)
    Ale na na pinach(wyżej wymienionych) do korektora pojawił sie sygnał!!!
    Z tym że sygnał zbyt mały by poprawnie wysterować układ od korektora:/(trzeba mieć niezły słuch aby usłyszeć zmiane korekcji)
    Ale ale.. to nie wszystko. Wewnętzna struktura układu jest tak zbudowana: że gdy mam wł±czony np. CD(selektor kanału-CD) a równocze¶nie dochodzi sygnał na AUX słychać to na kanale CD!
    A zatem konkluzja: Jest znaczna róznica między 004..003 ..007.
    A wieć prosze o zwracanie uwagi przy kupnie.(jeżeli chodzi o mnie to oczywi¶cie na 004 wszystko jest okej... z tym że korektor nie dostaje sygnału)
    Nie pozostaje mi nic innego jak albo kupić własnie TC9273-003(taa.. w RADIOHOBBY.COM.PL chc± za niego 100zł!) albo zrobić mała przeróbke..

Pozdrawiam i prosze o kolejne spostrzeżenia na temat tych układów :D
  • Poziom 11  
    Ja również miałem problem z selektorami i pomy¶lełem, że może komu¶ się przydadz± schematy wewnętrzne kilku z nich; oczywi¶cie gdyby ktokolwiek posiadał inne to jest proszony o dodanie ich...
    Oto schematy TC9273N-010 TC9273N-004 TC9274-008.
    Wydaje się, iż byłoby bez sensu, gdyby selektory o różnych oznaczeniach były względem siebie zamienne (sk±d miała by istnieć różnica oznaczeń?). Liczę na to, że komu¶ to pomoże.