Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Kompakt Turbo 22 e.s.i ciśninie w co

adamski 13 Dec 2010 20:51 3338 5
 • #1
  adamski
  Level 11  
  Witam wszystkich wiem że temat był już opisywany na temat ciśnienia w co ale mój przypadek jest o tyle dziwny że dolewam non stop wody do układu i non stop mi schodzi ciśnienie do 0. Wszystko już sprawdziłem wymienniki nie ciekną, piec jest suchy, z grzejników nie leci naczynie wzbiorcze jest ok.Sprawdziłem szczelność układy bez pieca i jest ok. Jak dopuszczę wodę do układu i piec nie chodzi to wody nie ubywa. W momencie kiedy uruchamia sie piec to od razu widać jak ciśnienie spada. Nie wiem czy to moje złudzenie ale wydaje mi sie że szybciej mi ciśnienie schodzi gdy często jest używana woda c.w.u i piec grzeje co (wymienniki w 100% nie lecą) Moje pytanie jest następujące czy jest to możliwe aby woda cofała się gdzieś z powrotem do układu c.w.u Może koledzy coś doradzą gdzie ta woda ubywa dodam tylko że 5 razy dziennie dolewam wody. Brak mi już pomysłów gdzie ta woda uchodzi??? Dzięki za pomoc. Co do pieca to piec ma ok 13 lat. :cry:
 • #2
  zybie
  Level 30  
  sprawdż zawór bezpieczeństwa
 • #3
  igrzelczyk
  Level 21  
  Uzupełnij naczynie przeponowe ,brakuje ci azotu , opis znajdziesz na forum
  Pozdrawiam
  Wesoły serwisant
 • #4
  adamski
  Level 11  
  Zawór nie leci jest ok a naczynie napełniłem do ciśnienia 1 bar a woda jak schodzi tak schodzi dzisiaj ściągam piec i jak coś ustalę to dam znać.
 • #5
  igrzelczyk
  Level 21  
  Nie zdejmuj kotła ,naczynie nabiles po spuszczeniu wody z kotła? Dałeś wodzie z naczynia swobodne ujscie, zeby cała wyleciała? NiemA innej opcji spadku ciśnienia, aaaaa , rozbierz komore i przyjzyj się nagrzewnicy (zwłaszcza pod izolacjami-te białe coś po bokach ) czasami bywa ze delikatnie się , z niej saczy tak ze nie mapie z pieca(większość odparowuje , a cześć zostaje w izolacji
  Pozdrawiam
 • #6
  adamski
  Level 11  
  Dzięki za rade igrzelczyk byłem pewien ze wymiennik główny jest ok jednak sie myliłem. Wymiennik jest jak sito są tam malutkie dziurki i tworzy się mgiełka z wody która od razu odparowuje. Biorę sie za lutowanie może mi się uda uratować go jeszcze, oby wytrzymał jeszcze ten sezon i wymiana na nowy. Zastanawiam się nad kupnem kotła kondensacyjnego marki ARISTON Genus Premium 24 co sądzicie o tym kotle i dzięki za rade.