Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

szkoła zawodowa monter-elektronik

pawel2202 13 Dec 2010 21:24 4206 8
    pawel2202
    Level 11  
    Witam!
    Niedługo kończę gimnazjum, i chce iść na profil monter-elektronik. I właśnie chciałbym się dowiedzieć czy dużo się naucze o elektronice ze szkoły czy z praktyki? Dodam że w zakładzie w którym będe miał praktyki, to ta firma głównie zajmuje się: zakładaniem alarmów w domach, zakładaniem TV(talerze),monitoring itp.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
    Czubeq15
    Level 16  
    W szkole teorii w zakładzie praktyki :) Zobaczysz jak te rzeczy bardzo się różnią. W szkole powiedzą jak co jak zrobić, wydawać się będzie proste ale w praktyce spotkasz wiele problemów które właśnie tam nauczysz się rozwiązywać. Sam jestem uczniem technikum ale na profilu technik pojazdów samochodowych :) Do wykonywania zawodu jest potrzeba zarówno teoria jak i praktyka.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Czubeq15
    Level 16  
    Ja wcale nie mówię że wolę teorię od praktyki. Ale te dwie rzeczy są przydatne. Tyle że podczas praktyk zdobywanie wiedzy powinno być przyjemnością, bo robię co lubię i mam z tego wiedzę której nie ma w podręcznikach.
    pawel2202
    Level 11  
    no prawda, tyle że w tym zakładzie to zajmują się montowaniem alarmów, monitoringu itp. i moje pytanie czy w tym przypadku czegoś więcej się naucze oprócz wedzy książkowej? dodam że kiedyś ta firma zajmowała się także naprawianiem telewizorów itp. tylko z tego zrezygnowali :/ a za to otworzyli dodatkowo salon (czy punkt jak zwał tak zwał) Cyfrowego Polsatu.
    Pozdrawiam :)
    jarek12345
    Level 11  
    pawel2202 wrote:
    Witam!
    Niedługo kończę gimnazjum, i chce iść na profil monter-elektronik. I właśnie chciałbym się dowiedzieć czy dużo się naucze o elektronice ze szkoły czy z praktyki? Dodam że w zakładzie w którym będe miał praktyki, to ta firma głównie zajmuje się: zakładaniem alarmów w domach, zakładaniem TV(talerze),monitoring itp.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Moim zdaniem dużo więcej wiedzy wyniesiesz z Technikum, poza tym matura itd. na pewno chcesz wybrać zawodówkę?
    pawel2202
    Level 11  
    No nie mam wyboru, bo w powiecie w którym jestem to nie ma technikum elektronicznego :/ tylko monter-elektronik, ale planuje właśnie po zawodówce sobie zrobić za to dodatkowo technikum, a i orłem w nauce to nie jestem, bo w 2 gim moja średnia to 3.5 :( . jak na razie to w nauce idzie mi troche lepiej niż rok temu.
    Pozdrawiam!
    lukss07ns
    Level 19  
    Znam wiele przypadków kiedy ktoś z nauki (szkoła samochodowa) miał same 4,5 a kiedy poszliśmy na praktykę i kazano mu wymienić klocki to oszalał :) ,dla ciekawości był to Polonez:)
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Pomyśl kolego o technikum elektronicznym

Z tym że na wiele praktyki nie licz ;D hehe

Musisz troszkę sam pobawić się elektroniką i trochę się w tym lubić i we własnym zakresie troche w tym kierunku działać, poza tym wiele zależy od nauczycieli u mnie było kilku co pomagali poza lekcjami i było nawet ciekawie.

Po technikum masz możliwość pisania matury = otwarte drzwi na studia
    Po technikum masz też tytuł technika po napisaniu na wynik pozytywny egzaminu (stopień trudności oceń sam poczytaj trochę na elektrodzie jak to inni czują dla mnie to był taki średni stopień no i zaliczyłem)

Lepiej myśl o technikum zawsze jak nie poczujesz siły (zwykle w 1 klasie jest przesiew) to można po pierwszym semestrze iść do zawodówki