Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LV670 - problemy operacyjne

13 Gru 2010 21:42 4207 2
 • Poziom 9  
  Witam
  Posiadam to cudo już 6 rok i mam taki problem: w czasie normalnej pracy z panela sterowania zaczął wydobywać się dym i zapach palonego tworzywa. Natychmiast wyłączyłem zmywarkę i po demontażu panela zauważyłem silnie nadpalone styki i wytopioną obudowę włącznika zasilania. Wymieniłem wyłącznik na inny, jednocześnie zamontowałem przekaźnik, żeby odciążyć styki włącznika zasilania. Uradowany z tak dokonanej naprawy właczyłem zmywarkę, która najpierw dawała jakieś objawy pracy (wypompowanie i nabranie wody) po czym całkowicie odmówiła współpracy, a na panelu po kilkunastu sekundach od uruchomienia zaczynają migać dwie diody: druga i czwarta. Przejrzałem całe forum, ale takiego objawu nikt nie podał. Wygląda na to, że przepalony wyłącznik był wtórną usterką, a problem leży gdzieś głębiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Proponowałbym sprawdzić obwód grzałki i grzałkę. Opis angielskojęzyczny tego błędu (świeci 2 i 4 dioda) jest następujący:
  Heating element circuit alarm.
  The heating element circuit alarm is signalled when the timer sees the
  washing heating element circuit open for 9 seconds.
  These 9 seconds start from the moment the pressure switch contacts close. All
  water fill processes are disactivated, only the drain pump stays on.
 • Poziom 9  
  Po długich poszukiwaniach okazało się, że usterka jest dość wredna - przełamany lub naderwany przewód zasilający grzałkę, który w końcu się przepalił (stąd dym z przegrzanej izolacji). Nadpalenie włacznika było prawdopobnie usterką wcześniejszą i nie związaną z problemem i to mnie zmyliło (włącznik pomimo nadpalenia chyba jednak jeszcze działał, ale tego nie sprawdziłem, bo trafił do kosza).