Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LV670 - problemy operacyjne

13 Gru 2010 21:42 4207 2
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam to cudo już 6 rok i mam taki problem: w czasie normalnej pracy z panela sterowania zaczął wydobywać się dym i zapach palonego tworzywa. Natychmiast wyłączyłem zmywarkę i po demontażu panela zauważyłem silnie nadpalone styki i wytopioną obudowę włącznika zasilania. Wymieniłem wyłącznik na inny, jednocześnie zamontowałem przekaźnik, żeby odciążyć styki włącznika zasilania. Uradowany z tak dokonanej naprawy właczyłem zmywarkę, która najpierw dawała jakieś objawy pracy (wypompowanie i nabranie wody) po czym całkowicie odmówiła współpracy, a na panelu po kilkunastu sekundach od uruchomienia zaczynają migać dwie diody: druga i czwarta. Przejrzałem całe forum, ale takiego objawu nikt nie podał. Wygląda na to, że przepalony wyłącznik był wtórną usterką, a problem leży gdzieś głębiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Proponowałbym sprawdzić obwód grzałki i grzałkę. Opis angielskojęzyczny tego błędu (świeci 2 i 4 dioda) jest następujący:
    Heating element circuit alarm.
    The heating element circuit alarm is signalled when the timer sees the
    washing heating element circuit open for 9 seconds.
    These 9 seconds start from the moment the pressure switch contacts close. All
    water fill processes are disactivated, only the drain pump stays on.
  • Poziom 9  
    Po długich poszukiwaniach okazało się, że usterka jest dość wredna - przełamany lub naderwany przewód zasilający grzałkę, który w końcu się przepalił (stąd dym z przegrzanej izolacji). Nadpalenie włacznika było prawdopobnie usterką wcześniejszą i nie związaną z problemem i to mnie zmyliło (włącznik pomimo nadpalenia chyba jednak jeszcze działał, ale tego nie sprawdziłem, bo trafił do kosza).