Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi A6 2,4 1997r ciśnienie w układzie chłodzenia wyrzucanie

popo_25 14 Gru 2010 08:50 3300 3
  • #1 14 Gru 2010 08:50
    popo_25
    Poziom 2  

mam audi a6 jadąc kiedyś ok. 1 tygodnia temu zagotował się płyn i został wyrzucony. myślałem że to wina termostatu, zresztą wyczytałem to też na forum. wymieniłem go, ale jest dalej to samo. do rozgrzania silnika jest wszystko dobrze, ale gdy silnik zagrzeje się cały razem z chłodnicą, tworzy się ciśnienie w układzie, zapowietrza się cały, przestaje grzac nagrzewnica i wyrzuca płyn. podejrzewam że uszkodzona jest uszczelka pod głowicą. ale w oleju nie pokazał się płyn. Pytam może ktoś już miał takie objawy i czy moja teza o uszczelce może byc prawdziwa. czekam na podpowiedź.

• #2 14 Gru 2010 09:13
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zapewne tak, dla pewności sprawdziłbym jeszcze korek wlewu płynu, ale ten brak ogrzewania to bardziej mi na uszczelkę wróży. A że nie ma oleju w płynie, płynu w oleju... Bo uszczelka uszkodzona między komorą spalania a kanałami wodnymi, ciśnienie z cylindrów dostaje się do układu chłodzenia.

• #3 14 Gru 2010 15:19
    popo_25
    Poziom 2  

dzięki Paweł wawa za potwierdzenie moich przypuszczeń. Czeka mnie spory wydatek. Pozdrawiam!

• #4 14 Gru 2010 16:11
    Jakant
    Poziom 35  

Nie spiesz się z wymianą uszczelki, tylko wymień korek zbiorniczka płynu chłodzącego. W układzie chłodzenia panuje zawsze ciśnienie regulowane zaworkiem na korku zbiorniczka wyrównawczego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME