Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FSC Amilo Pi 2540 - wymiana karty graficznej

14 Gru 2010 09:06 7385 5
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Hej,

Istnieje (po to jest na osobnej plytce), wystarczy wyjac stara nowa wcisnac w gniazdo i koniec. Jednak zadnych rewelacyjnych kart do Amilo Pi 2540 nie widzialem. Widzialem NV GeForce 600 do tego modelu, ale tez miala 256MB RAM wiec chyba nie warto.

PolczJe
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wydaje mi się, że mogłaby pasować karta z Amilo Xi2428 8600m gs 256Mb, która uzyskuje około 2 razy więcej punktów w 3dmark06 (2800 w porównaniu do 1300 hd2400). Tylko czy jest sens takiej wymiany biorąc pod uwagę awaryjność chipów 8600 nvidia. No chyba, że ktoś już wcześniej przelutował ten chip na rewizję z 2009 lub późniejszy, to wtedy obchodziła by cię tylko opłacalność finansowa takiej zamiany: hd2400 na 8600m gs.
  • Poziom 15  
    Tylko zastanawia mnie problem z dostępnością kart graficznych...
    Procesory i pamięci RAM łatwiej można kupić a karty graficzne to już gorsza sprawa... Jeśli ktoś wie gdzie można to kupić to niech pisze na pw (regulamin zabrania linków do serwisów aukcyjnych)
  • Poziom 10  
    No też się zaczynam zastanawiać nad ewentualną wymianą procka, a potem grafiki. Czy ktoś może nazwać złącze, w jakim siedzi karta grafiki w tym modelu?

Znalazłem - to złącze to AXIOM. Wychodzi na to, że jest jeszcze wyżej wymieniona nvidia 8600M GS, nie wiem - ATI HD2700 w Amilo Xi 2550?. Ale to też tylko 256 MB. Jest trochę modeli z podobnym kadłubkiem - to karta powinny pasować Xi 2428, Xi 2528, Xi 2550, Pi 2530 - 2550.

Generalnie słabo z dostępnością kart do tego sprzętu. NVidia może nie spasować, bo ma trochę inaczej wyjścia. Można znaleźć kilka MR HD 2600 256MB, uszkodzone ca. 50€, sprawne 70€/szt. Jeszcze przyjdzie chyba trochę poczekać na sensowny używany sprzęt w przystępniejszej cenie. Jest sporo HD 2400, bo ludzie wymieniają je na GF 8600m GS po przeglądzie? To pewnie w związku z tymi felernymi chipami, kosztuje taka impreza 100€+ koszty wysyłki. Czesałem ebaya na tą okazję.

FSC Amilo Pi 2540 - wymiana karty graficznej FSC Amilo Pi 2540 - wymiana karty graficznej
  • Poziom 20  
    Generalnie problem jest z tymi grafikami(ATI) - dostępnością sam muszę sobie taką fundnąć bo mi czasami się ciapki na ekranie robią.Na Ebay-u są po chyba 400 zł + przesyłka nówki.Jakbyś widział gdzieś ,że ktoś ma do sprzedania nówkę to daj znać.Nie chcę kupować zza granicy bo to może potem różnie wyglądać.