Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak znaleźć przyczynę złej pracy sieci ?

Richter 14 Gru 2010 10:47 1176 10
  • #1 14 Gru 2010 10:47
    Richter
    Poziom 31  

Witam, od pewnego czasu w mojej sieci panuje dość dziwna sytuacja, Mam bardzo duże czasy połączeń ping, transfer mi również skacze raz mam 16MB a po paru sekundach już 8MB. Macie jakieś propozycje jak zlokalizować co jest nie tak? Może są jakieś programy dzięki któremu dojdę co jest nie tak, zrestartowałem wszystkie urządzenia + dostęp do internetu i nadal to nic nie pomaga. Internet-1router-4switche Gigabit Linksys SLM2024+Cisco SLM2024+2micronet 24portowe. W zasadzie w pomieszczeniach nie ma, żadnych innych switchy. Nie jest to wina usługodawcy internetu.

0 10
  • #3 14 Gru 2010 10:54
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Daj schemat co tam masz bo inaczej to wróżenie z fusów.

Patrz po switchu który port najbardziej miga (oprócz portu routera) i podejrzewaj ten komputer. Jak masz podejrzany komputer to pytasz właściciela co on robi, jak właściciel nic nie wie to uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym + obsługa sieci i sprawdzasz czy problem występuje.

Masz jakiś port na switchu gdzie możesz puścić cały ruch aby podglądnąć to wireshark-iem. Jak nie to możesz wpiąć komputer z dwoma kartami sieciowymi między switchem a routerem (windows w trybie ICS, lub linux jakiś) i podglądać ruch wireshark-iem.

0
  • #4 14 Gru 2010 11:01
    Richter
    Poziom 31  

Dzięki za informacje tak wygląda tracert:

Jak znaleźć przyczynę złej pracy sieci ?

0
  • #5 14 Gru 2010 11:09
    Józef18
    Poziom 32  

pozycja 2 ma za duży czas. To jest 213-17-137... nie wiem co masz pod tym adresem.

Pozdrawiam
    Józef

0
  • #6 14 Gru 2010 14:52
    Richter
    Poziom 31  

Ok pomału ograrniam co jest nie tak, skanuje sobie sieć Adanced IP Scanner i jeśli mam dużą liczbę ping przy danym ip może to sugerować że to ten komp jest wadliwy, bo większość adresów ip ma ping =0, ale są 2 gdzie ta liczba 40 i 97 i nie są to żadne urządzenia tylko komputery stacjonarne. Chodzi mi tylko czy dobrym tropem idę?Ta duża ilość ping może świadczyć o tym?

0
  • #7 14 Gru 2010 23:55
    Józef18
    Poziom 32  

Spróbuj odłączyć te 2 komputery i zobacz jak to będzie efekt.

Pozdrawiam
    Józef

0
  • #8 15 Gru 2010 13:27
    Poranek_Lipcowy
    Poziom 13  

Odłącz wszystkie pc i teorią prób i błędów sprawdzaj po kolei który z nich miesza.

0
  • #9 16 Gru 2010 10:48
    zaabon
    Poziom 12  

Józef18 napisał:
    Sprawdź poleceniem tracert

Czasy które wyświetlają się w badaniu tracert nie są żadnym wyznacznikiem Józefie. Jest to zwykłe badanie ICMP, a routery na świecie mają dużo ciekawsze zadania, i nie koniecznie traktują Twoje ICMP z priorytetem. Router może mieć nawet 2s i 100% lossa, a może przewalać w ms wielkie tablice routingu.

Problem w sieci możesz rozwiązać bardzo szybko. Powodów może być kilka, lecz nie zrobiłeś czegoś najważniejszego, nie pokazałeś nam schematu sieci. Jak można robić consulting na podstawie tak małej ilości danych ? Masz jakieś statystyki, wykresy ?

0
  • #10 16 Gru 2010 13:38
    kafart
    Poziom 14  

Podłącz się pierw pod router i sprawdź jak działa później analogicznie podłączaj się pod kolejne switche za routerem i tam sprawdzaj jak działa. Może być tak, że switche nie wyrabiają, albo sam router przy natłoku ruchu nie ciągnie tego.

0
  • #11 24 Mar 2011 21:24
    Richter
    Poziom 31  

Zawiesił się główny router, ścinał ping z 1ms nagle po paru sekundach po 10sek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo