Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowane drzwi Galaxy. Drzwi kierowcy są zamknięte.

14 Gru 2010 12:52 4470 6
  • Poziom 10  
    Pragnę zwrócić się do kolegów z problemem jaki mi wystąpił w aucie podczas mrozów, które ustąpiły, a problem został, już męczę się z tym ok.2 tyg.
    A mianowicie, po powrocie z pracy w mroźny dzień (ok -15 C) zaparkowałem pojazd do blaszanego garażu. Żadnych oznak problemów.
    Samochód zamknięty przespał cała noc.
    Rankiem próbuję go otworzyć (centralny zamek) z kluczyka od strony kierowcy. Przekręcam kluczyk słychać jak wszystkie zamki pracują lecz samochód jest nadal zamknięty (dioda od immobilajzera sygnalizuje, że powinien być otwarty) lecz tak nie jest.
    Przechodzę na stronę pasażera drzwi jestem w stanie je otworzyć.
    Centralny działa po przekręceniu kluczyka lecz drzwi kierowcy są nadal zamknięte - zablokowane.
    Myślałem, że po ściągnięciu tapicerki drzwi uda mi się problem rozwiązać, niestety nie potrafię drzwi odblokować.
    Nie wiem czy podczas przekręcania kluczyka coś nie pękło wewnątrz zamka. Panowie POMOCY jak odblokować zamek (rygiel) aby otworzyć drzwi?
    Dodam, że wewnątrz zamek jest obudowany plastikiem
  • Computer Controls
  • Poziom 16  
    najlepiej zdemontuj zamek i zobaczysz czy faktycznie jest coś uszkodzone mechanicznie.Pod tym plastikiem jest mechanizm zamka i siłownik centralnego.Jak zdemontujesz będziesz widział czy siłownik działa.
  • Computer Controls
  • Poziom 21  
    tapicerki nie zdejmiesz przy zamkniętych drzwiach, bez ściągnięcia tapicerki nie zaglądniesz do zamka, bez zaglądnięcia do zamka drzwi same się nie otworzą i kółko się zamyka. Są ludzie którzy za pieniądze otwierają zatrzaśnięte auto ale nie wiem w jaki sposób i czy ktoś taki w Twojej syytuacji Ci pomoże, zamka też nie odkręcisz bo żeby dostać się do śrób musisz otworzyć drzwi. Spróbuj zrobić tak aby ktoś z zewnątrz ruszał kluczykiem i klamką z zew i jednocześnie klamką wew auta .

Czy samochód jest garażowany? Jak nie to bardzo małoprawdopodobne zle możliwe że zamek zamarzł albo zamek działa poprawnie tylko uszczelki wokół drzwi zamarzły .
  • Poziom 12  
    nie wiem czy masz centralny pneumatyczny czy elektryczny?
    jeżeli elektryczny to sprawdz czy przewody się nie załamały i przerwały od siłownika.
    Moż problemem jest mróz i po wstawieniu samochodu do ogrzewanego garażu problem zniknie.
    Możesz jedynie próbować podnieść rygiel blokujący drzwi, ewentualnie wsunąć
    drut między szybę a tapicerkę drzwi i próbować podnieść ten rygiel do góry .
  • Poziom 10  
    witam Panowie
    dziękuję za zainteresowanie moim problemem, u mnie w lubelskim obecnie ok -15 C.
    lecz Święta za pasem i muszę się z tym uporać gdyż czeka mnie wyjazd do rodziny..
    Sytuacja bez zmian, mimo zatrzaśniętych drzwi tapicerkę udało mi się zdemontować, lecz do zamka nie ma szans aby się dobrać czego powodem jest plastikowa obudowa zamka. Aby go odkręcić musiałbym otworzyć drzwi, zatem d....
    W zeszłym tygodniu były temp na plusie, miałem nadzieję, że to efekt przymarznięcia lecz niestety NIE.
    Na forum forda, wypowiedział się na ten temat kolega, który uznał awarię za błahostkę, podobno wystarczy 50 cm drut i po sprawie, więcej nie napisał. Ale nasuwa się pytanie jak dotrzeć do rygla zamka przy zamkniętych drzwiach i zabudowanym zamkiem z każdej strony.
    Problem nadal nie rozwiązany:cry:, pozdrawiam
  • Poziom 10  
    witam ponownie Panowie

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problem. Niestety dalej nie dopadłem tego zamka. Wczoraj majstrowałem w zamku jak kolega podpowiadał za pomocą druku wygiętego w kształcie haczyka, udało się do wsadzić od wewnątrz, przy uszczelce drzwi, niestety porażka, poddałem się. Zauważyłem że po włożeniu kluczyka do zamka od strony kierowcy, kluczyk kręci się 360 stp, chyba coś pękło ???. Może jeszcze coś zaproponujecie koledzy, jak uwolnić ten rygiel.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    jak wsadzisz ręke " w dzrwi " od środka to powineneś czuć zamek, jak go już wyczujesz to poszukaj jakiś dźwigienek , jak je znajdziesz to ruszaj w każdą możliwą stronę