Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Epson SX425W] Szukam zamienników

NoxViLL 29 Mar 2011 17:29 43631 83
    goldi74
    Level 43  
    Przy takiej cenie zamienników bardziej ekonomiczny (póki co) jest zestaw CISS do tej drukarki za 160 zł. Tusz w zamiennikach się skończy i trzeba będzie kupić kolejny zestaw za 90 zł. Napełnić na razie ich się nie da z powodu braku resetera do tych kartridży.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    tok123
    Level 9  
    goldi74 wrote:
    Przy takiej cenie zamienników bardziej ekonomiczny (póki co) jest zestaw CISS do tej drukarki za 160 zł. Tusz w zamiennikach się skończy i trzeba będzie kupić kolejny zestaw za 90 zł. Napełnić na razie ich się nie da z powodu braku resetera do tych kartridży.

Człowieku pokaz mi te cissy z tuszami za 160 zł bo ja takich nie znalazlem nie pisz tu o bajkach bo cissy 160 plus tusze to wychodzi ponad 230 zł i zeby te cisy sie zwróciły to trzeba naprawdę dużo drukować a jak ktoś ryzę na rok zużyje to mu te twoje cissy nie są potrzebne
    goldi74
    Level 43  
    Nie przesadzaj z takimi tekstami. Jakimi kartridżami zadrukujesz ryzę papieru?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    W przypadku tych epsonów jak mało drukujesz to jest zaj**fajnie drogi druk, bo za każdym razem gdy włączasz drukarkę część tuszu idzie na czyszczenie.

_________
    Ja się do tego ustosunkuję tak:
    1) W pojemność nie wierzę, bo tam nie ma prawa wejść więcej niż 10 ml- w pustych, napełnialnych kartridżach mieści mi się 10 ml. Natomiast w tych tanich zazwyczaj jest gąbka nasączona tuszem, chociaż spotkałem również takie w których był tusz bez gąbki

2) Jakość tuszu który koledzy podają z tymi CISS-ami jest taka sama jak oryginał. Kolory idealne. Natomiast takie zamienniki jak wydrukujesz zdjęcie to kolory są daleeeeko od obrazu na kompie

3) Cena- sądzę że oryginałem więcej wydrukujesz niż tym zamiennikiem, a cena niewiele niższa

To oczywiście tylko moje uwagi. Możecie się nie zgadzać ;)

Edit: Ale na allegro idą jak świeże bułeczki ;))

Moderated By rys57:

Posty scalono.

postmor
    Level 10  
    Kupiłem CISS do s22 , tusz pigment do epsona i drukuje na pełnym gazie polecam warto jeśli ktoś naprawde dużo drukuje.
    Przemeksik
    Level 18  
    Na alledrogo pojawił się nowy zestaw CISS, podobno nowszej generacji nie wymagający oryginalnych chipów.

Jest nawet odrobinę tańszy, sprzedający wystawił go z tuszem barwnikowym

Możecie wyrazić jakieś opinię który lepiej się sprawdzi ? Ten który jest już od dawna, czy ten co teraz dopiero się pojawił ?
    tomek_1999
    Level 10  
    co za bzdura.!!!!!!!!!! to jest ten sam zestaw co byl wcześniej na aukcji, na tych starych również nie trzeba wkładac orginalnych tuszy.. totalna ściema!! ale na co zwrócić uwage to to ze zestaw +tusze za 2 stówki 30 zł taniej
    Przemeksik
    Level 18  
    To po co jest miejsce na oryginalne chipy ? W jakim celu je umieszczono, na youtube widziałem że też ruski wkładali te chipy..

A jak z tym tuszem, barwnikowy czy pigment ?
    tomek_1999
    Level 10  
    też widziałem ten filmik, wsadziłem chipa i po restarcie bez chipów wyskakuje okienko ze mogą być nie oryginalne tusze załadowane a jak jest ten chip włożony to kartridż będzie uznawany za oryginalny. ale to nie ma żadnej różnicy czy mamy chipy włożone, ja akurat nie mam zestawik już mam od stycznia i wszystko hula jak należy
    eM-Ce
    Level 9  
    Czy coś może już wiadomo o zamiennikach? Ja właśnie stałam się "nieszczęśliwą" posiadaczką SX125 mega drogiego w użytkowaniu urządzenia :) Tańsze tusze byłyby pożądane :)
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    Zamienniki już są- tyle że w cenie oryginałów
    ggt1987
    Level 1  
    Kupiłem na allegro zestaw zamienników w cenie 99,99 zł, niestety tusze do mnie nie dotarły i otrzymałem info od sprzedawcy ze tusze okazały sie trefne i cieżko na chwile obecną dostać kompatybilne kartridże do nowych epsonów, zwrócono mi pieniądze. Wiec dalej czekam na pojawienie się czegos nowego na aukcjach
    goldi74
    Level 43  
    Czyli wygląda na to, że popyt nakręcił podaż podrabianych i niedziałających kartridży na które wszyscy czekają. W tej chwili pozostaje chyba tylko kupno CISS-a, bo on działa lub wymiana drukarki na inną korzystającą z ogólnie dostępnych tanich zamienników.
    murlander
    Level 2  
    A da się uruchomić ponownie raz wyjęty oryginalny tusz ? Bo u mnie niestety po wyjęciu oryginału (praktycznie pełnego) i ponownym włożeniu woła o nowy tusz i nie chce drukować.
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    Witam
    Kupiłem ten CISS ale za każdym razem jak włączam drukarkę to mi wywala że nie rozpoznaje tuszu, więc muszę uruchamiać procedurę wymiany pojemników i zresetować wtedy, ale to się wiąże z czyszczeniem głowicy za każdym razem.

Druga sprawa - czy zakładaliście ten CISS po tym jak skończyły się oryginały? Bo jak drukowałem na oryginałach przy ostrzeżeniach o niskim stanie tuszu, aż wyskoczyło że muszę wymienić pojemnik, więc założyłem ciss, ale teraz nie wszystkie dysze drukują, żółty prawie wcale

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie w/w problemów. Czyszczenie głowicy uruchamiałem kilkanaście razy, drukowałem zdjęcia żeby odpowietrzyć ,ale chyba czeka mnie czyszczenie manualne
    postmor
    Level 10  
    Jeśli wogóle taką czynnośc na początku wykonaleś.
    Na moje oko włóż strzykawke w cartridge czy jak sie tam pisze i jeszcze wyciag z 2 strzykawki wtedy wydrukuj kilka stron i powinno pomóc przynajmniej ja tak mialem i pomogło.Pozdrawiam!!!
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    Ja zdjąłem te rurki i mam same kartridże, czyszczenie wykonałem programowe nie raz nie dwa

PS: Oczywiście zostawiłem sterownik
    postmor
    Level 10  
    kontouzytkownika100 wrote:
    Ja zdjąłem te rurki i mam same kartridże,
    i bez buteleczek śmigasz tylko na samych cartridgach??Jeśli tak więc może tak nie może chodzić?!
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    Może bo pytałem sprzedawcy
    postmor
    Level 10  
    Najprawdopodobniej dostalo sie powietrze kilka pęcherzyków i dlatego nie drukuje jak należy jak pisałem wcześniej ja to rozwiązałem poprzez wyjęcie silikonowych zatyczek z cartridga włożenie strzykawki w otwory i wyciągnięcie 2-3 strzykawki tuszu i działa jak należy!Pozdrawiam!
    kontouzytkownika100
    Level 11  
    Witam
    Mam pytanie do tych osób z CISS-em. Czy gdy podłączacie drukarkę do prądu i podłączycie zasilanie tej puszki niebieskiej do kompa to wam widzi od razu tusze? Czy możecie zresetować tusze w dowolnym momencie tak jak podaje sprzedawca?
    Bo przy pierwszym uruchomieniu u mnie świeci dioda i nie rozpoznaje tuszy, dopiero po procedurze wymiany kartridża i zresetowaniu w tym momencie (w innym nie reaguje drukarka na reset) to działa ale znowu czyści kartridże. Jak wyłączę drukarkę i włączę od nowa (puszka od tuszy cały czas pod zasilaniem) to wszystko jest OK, problem tylko przy pierwszym podłączeniu puszki do kompa.
    I nie wiem czy ten typ tak ma czy mam reklamować.
    postmor
    Level 10  
    Tak ma być innej opcji nie ma jak odłączysz zasilanie od kompa on wtedy nie rozpoznaje tuszy i trzeba reset a reset tylko w pozycji wymiany kartridża.
    Przemeksik
    Level 18  
    Ktoś może już użytkował tusze napełnialne, tzn te bez zewnętrznych pojemników tylko te z korkami i może wypowiedzieć się na ich temat ?
    GoLLaB
    Level 12  
    Czy ktoś już zna odpowiedź na to pytanie o tusze napełnialne? Też zacząłem się tą drukarką interesować, bo jest w miarę tania i ma wifi. Czytając testy w internecie oraz opinie użytkowników, są raczej pochlebne, albo inaczej to ujmując - adekwatne do ceny :)

Jedyne co mnie zmartwiło to trudności z zamiennikami / napełnianiem. Na allegro są dostępne systemy CISS, także pojemniki, które można napełniać, z samoresetującymi chipami. Ja widzę też masę zamienników, ale czy one faktycznie działają, nie ma z nimi problemów? Najchętniej zakupiłbym te pojemniczki, które można dopełniać, z chipem samoresetującym. Sprzedający jednak ma wzmiankę, że "jeśli jednak nie będzie działać z Twoim Epsonem to zwracam pieniądze", co znaczy, że chyba nie jest zbyt pewny. Jeśli o mnie chodzi miałoby to współgrać z Epsonem SX425W. Co Wy w konkretnie tej drukarce użytkujecie - zamiennik/CISS?

EDYTOWANO:

Kupiłem i sprawdziłem. Kartridże napełnialne od użytkownika pm_sonet działają i sprawują się świetnie.