Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie subwoofera Creative t3100 z głośnikami inny typ

14 Gru 2010 16:59 5141 8
  • Poziom 2  
    Witam.

Chciałbym podłączyć do komputera subwoofer z Creative t3100 z jakimiś głośniczkami starymi, modelu nie znam. Problem polega na tym, że w Creative t3100 głośniki były podłączane do komputera przez satelitkę, a w tamtych starych przez subwoofer. Czy jest jakaś możliwość takiego podłączenia? Ew. czy w grę wchodzi jakoś podłączenie do tegoż subwoofera głośników 2.0. Są to głośniki jakieś tanie z Tesco, model VS109, chociaż w google nie znalazłem tego typu głośników.
    Proszę o pomoc, jeśli będzie trzeba, to podam jakieś dodatkowe dane, ew. zrobię zdjęcia sprzętu. Jeśli da radę coś takiego zrobić i mi się uda to zadam dodatkowe pytanie, które w tym momencie po prostu nie ma sensu ;d
  • Poziom 17  
    Zapewne, w nowych głośniczkach (Creative) satelitki były podłączone do subwoofera taką szeroką wtyczką (podobną do wtyczki VGA - czyli od monitora). Sprawdź czy w tym subwooferku jest takie szerokie gniazdo. Sprawdź również czy w tym subwooferku są jakieś wyjścia na głośniki. Przydatne będą parametry techniczne tych głośniczków (najbardziej moc). Jeśli masz możliwość, zrób zdjęcia tego subwooferka (zdjęcia wejść i wyjść)
  • Poziom 2  
    niestety na tych głośniczkach nie mam zupełnie nic. nawet mocy. jedyne co mogę zrobić to zamieścić ich zdjęcie, może komuś się skojarzy ;d.
    Tu masz zdjęcie tych gniazd w subwooferze. połączenie subwoofera Creative t3100 z głośnikami inny typ

przepraszam za jakość i źle obrócony obrazek
  • Poziom 10  
    Chyba wiem o co Panu chodzi . Bo oryginalnie w modelu T3100 z tego szerokiego wyjścia (podobnego do DIN) wychodził jeden kabel który prowadził to 1 z satelitek gdzie była regulacja poziomem głośności z kolei od tamtej szedł kabelek do tej 2 satelitki . Wydaje mi się że podłączenie bezpośrednio do tego subwoofera jakiś inne głośniki zamiast tych co miały te pokrętło jest trochę niemożliwe , chodź można zrobić tak że rozkręcisz kolumnę i do 1 z nich przyłączysz ten głośnik z suba ale wtedy nie bd korzystał ze wzmacniacza w subwooferze. Najlepiej to załatw sobie oryginalne satelitki tak żeby był ten włącznik z pokrętłem na 1 z nich i potem rozkręć obie i poprowadź kabelki do innych kolumn. Mam nadzieje ze pomogłem. pozdrawiam :P
  • Poziom 17  
    To by było trudne, ale trzeba by znaleźć schemat tego suba i zobaczyć jak poprowadzone są kable do tego okrągłego wejścia (podobnego o dina ale na mój wzrok to to chyba bardziej jest s-video :P) najważniejsze, to żeby wiedzieć którymi pinami wchodzi sygnał i którymi wychozi już wzmocniony do satelitki. Ale to jest trudne. A z drugą satelitką nie ma problemu bo idzie przez białego chincha.
  • Poziom 10  
    Wątpię czy znajdziesz schemat tego sprzętu... Wiesz jak rożnie bywa ze schematami. Można oczywiście sprawdzać poszczególne złącza w tym wejściu ale to jest dość trudne i strasznie czasochłonne. . Ale możesz się z tym pobawić . Nic nie sugeruję .
  • Poziom 2  
    chciałbym zaznaczyć, że nie chcę "babrać się" za bardzo w bebechach, bo się nie znam ;). Chyba że będzie wszystko podane jak na tacy, bo tak, to sprzedam za 20 zł tego suba i będzie za co się napić chociaż :D
  • Poziom 1  
    Witam, wiem, że to odkop roku, ale może jednak komuś się jeszcze przyda ;) Otóż, da się podłączyć inne satelitki bez płytki sterującej. Radziłbym pozbyć się jej od razu, przy próbie odlutowania przewodów i ponownego wlutowania ścieżki po prostu odklejają się od płytki PCB. Można wziąć 9 żyłowy kabel i kabel z wtyczką jack 3'5, i łączyć je w następujący sposób:
    - biały i brązowy przewód z kabla DIN izolujemy i odkładamy na bok, albo ucinamy (nie są do niczego koniecznie potrzebne)
    - biały przewód z wejścia łączymy z czerwonym przewodem z kabla DIN, czerwony przewód z wejścia łączymy z czarnym przewodem z DIN, zielony i fioletowy przewód z DIN łączymy w 1 węzeł z masą/ekranem wejścia,
    - niebieski i pomarańczowy łączymy z '+' prawej satelity, '-' natomiast łączymy z masą/ekranem z kabla DIN
    - na koniec żółty kabel łączymy z masą/ekranem DIN.
    Wszystko działa, są jednak 2 problemy. Nie ma przełącznika ani potencjometru, głośniki są włączone zawsze, gdy podpięte do zasilania, da się wyregulować głośność w PC'cie np. ale można też wstawić potencjometr między wejście i przewody DIN, oraz dodać przełącznik między kabel żółty, a masę DIN. Pozdrawiam.