Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączenie subwoofera Creative t3100 z głośnikami inny typ

walchuck 14 Dec 2010 16:59 5870 8
    walchuck
    Level 2  
    Witam.

Chciałbym podłączyć do komputera subwoofer z Creative t3100 z jakimiś głośniczkami starymi, modelu nie znam. Problem polega na tym, że w Creative t3100 głośniki były podłączane do komputera przez satelitkę, a w tamtych starych przez subwoofer. Czy jest jakaś możliwość takiego podłączenia? Ew. czy w grę wchodzi jakoś podłączenie do tegoż subwoofera głośników 2.0. Są to głośniki jakieś tanie z Tesco, model VS109, chociaż w google nie znalazłem tego typu głośników.
    Proszę o pomoc, jeśli będzie trzeba, to podam jakieś dodatkowe dane, ew. zrobię zdjęcia sprzętu. Jeśli da radę coś takiego zrobić i mi się uda to zadam dodatkowe pytanie, które w tym momencie po prostu nie ma sensu ;d
    oko3g
    Level 17  
    Zapewne, w nowych głośniczkach (Creative) satelitki były podłączone do subwoofera taką szeroką wtyczką (podobną do wtyczki VGA - czyli od monitora). Sprawdź czy w tym subwooferku jest takie szerokie gniazdo. Sprawdź również czy w tym subwooferku są jakieś wyjścia na głośniki. Przydatne będą parametry techniczne tych głośniczków (najbardziej moc). Jeśli masz możliwość, zrób zdjęcia tego subwooferka (zdjęcia wejść i wyjść)
    walchuck
    Level 2  
    niestety na tych głośniczkach nie mam zupełnie nic. nawet mocy. jedyne co mogę zrobić to zamieścić ich zdjęcie, może komuś się skojarzy ;d.
    Tu masz zdjęcie tych gniazd w subwooferze. połączenie subwoofera Creative t3100 z głośnikami inny typ

przepraszam za jakość i źle obrócony obrazek
    kyrtap1987
    Level 10  
    Chyba wiem o co Panu chodzi . Bo oryginalnie w modelu T3100 z tego szerokiego wyjścia (podobnego do DIN) wychodził jeden kabel który prowadził to 1 z satelitek gdzie była regulacja poziomem głośności z kolei od tamtej szedł kabelek do tej 2 satelitki . Wydaje mi się że podłączenie bezpośrednio do tego subwoofera jakiś inne głośniki zamiast tych co miały te pokrętło jest trochę niemożliwe , chodź można zrobić tak że rozkręcisz kolumnę i do 1 z nich przyłączysz ten głośnik z suba ale wtedy nie bd korzystał ze wzmacniacza w subwooferze. Najlepiej to załatw sobie oryginalne satelitki tak żeby był ten włącznik z pokrętłem na 1 z nich i potem rozkręć obie i poprowadź kabelki do innych kolumn. Mam nadzieje ze pomogłem. pozdrawiam :P
    oko3g
    Level 17  
    To by było trudne, ale trzeba by znaleźć schemat tego suba i zobaczyć jak poprowadzone są kable do tego okrągłego wejścia (podobnego o dina ale na mój wzrok to to chyba bardziej jest s-video :P) najważniejsze, to żeby wiedzieć którymi pinami wchodzi sygnał i którymi wychozi już wzmocniony do satelitki. Ale to jest trudne. A z drugą satelitką nie ma problemu bo idzie przez białego chincha.
    kyrtap1987
    Level 10  
    Wątpię czy znajdziesz schemat tego sprzętu... Wiesz jak rożnie bywa ze schematami. Można oczywiście sprawdzać poszczególne złącza w tym wejściu ale to jest dość trudne i strasznie czasochłonne. . Ale możesz się z tym pobawić . Nic nie sugeruję .
    walchuck
    Level 2  
    chciałbym zaznaczyć, że nie chcę "babrać się" za bardzo w bebechach, bo się nie znam ;). Chyba że będzie wszystko podane jak na tacy, bo tak, to sprzedam za 20 zł tego suba i będzie za co się napić chociaż :D
    kubuscod
    Level 1  
    Witam, wiem, że to odkop roku, ale może jednak komuś się jeszcze przyda ;) Otóż, da się podłączyć inne satelitki bez płytki sterującej. Radziłbym pozbyć się jej od razu, przy próbie odlutowania przewodów i ponownego wlutowania ścieżki po prostu odklejają się od płytki PCB. Można wziąć 9 żyłowy kabel i kabel z wtyczką jack 3'5, i łączyć je w następujący sposób:
    - biały i brązowy przewód z kabla DIN izolujemy i odkładamy na bok, albo ucinamy (nie są do niczego koniecznie potrzebne)
    - biały przewód z wejścia łączymy z czerwonym przewodem z kabla DIN, czerwony przewód z wejścia łączymy z czarnym przewodem z DIN, zielony i fioletowy przewód z DIN łączymy w 1 węzeł z masą/ekranem wejścia,
    - niebieski i pomarańczowy łączymy z '+' prawej satelity, '-' natomiast łączymy z masą/ekranem z kabla DIN
    - na koniec żółty kabel łączymy z masą/ekranem DIN.
    Wszystko działa, są jednak 2 problemy. Nie ma przełącznika ani potencjometru, głośniki są włączone zawsze, gdy podpięte do zasilania, da się wyregulować głośność w PC'cie np. ale można też wstawić potencjometr między wejście i przewody DIN, oraz dodać przełącznik między kabel żółty, a masę DIN. Pozdrawiam.