Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop ASUS X52j - zawiesza się

Gadzet89 13 Mar 2012 20:13 374812 1525
  • Sklep HeluKabel
  • #1502 13 Mar 2012 20:37
    stefann22
    Poziom 11  

Rozumiem ze wczesniej odinstalowałes stare sterowniki, uruchamiasz instalator z linka dajesz deinstaluj uruchamiasz ponownie (koniecznie usunąc stare sterowniki),
    i ponownie uruchamiasz instalator ...

Ja zainstalowalem na 2 komputrach i brak zawieszen od 2 dni ...

Chyba ze za krótko testuje.

• #1503 13 Mar 2012 21:24
    yeoman
    Poziom 9  

odinstalowalem wszystko wczesniej lacznie z samym Amd Catalyst Install Managerem, restart, instlacja full wszystkiego z tego nowego, nie wiem czy twojego linka bo wszedlem samemu, i wybralem wersje windows 64-bitowy bo takiego uzywam, instalacja pomyslna, zainstalowalo cos kolo 8 rzeczy, wczesniej byly 4, ustawilem w opcjach Power Play ustawione na max wydajnosc, chwile pochodzilo ladnie, pozniej pare rzeczy jeszcze porobilem, i zrestartowalem kompa, po wlaczeniu szybko tak jak zawsze wlaczenie przegladarki i okolo 4 zakladek, juz zaczelo cos sie dziac, dlugo sie ladowac, ale myszka dzialala, otworzylem cos w innym oknie, tam nadal sie ladowaly te strony, cos tam jeszcze poklikalem i kaplica, 2 min jak z buta nic nie mozna bylo zrobic, w dzienniku zdarzen iastor, sprawdzilem raz jeszcze restart otwarcie przegladarki firefox i kilku zakladek i to samo, :arrow: powrot do ustawien Power Play : Maksymalny czas pracy akumulatora, czyli tak jak do tej pory gdzie zwiechy nie byly zauwazalne, tylko ze oczywiscie karta graficzna pracuje gdzies na 50% wiec ta sytuacja mnie nie zadowala....

• #1504 13 Mar 2012 22:27
    stefann22
    Poziom 11  

Instalowalem na 2 róznych kompach z linka który podałem sterownik
    wersja 12.2 3/7/2012 i działa. (komputery znajomych ofc)

Ja wysłałem swojego kompa na serwis i dolutowali kabelek, kabelek na moje oko to przykrywka do prawdziwej naprawy.
    w/w kabel mial zapewnic dodatkowe zasilanie dla dysku, być moze i tak robi, po sprawdzeniu programem "ashampoo control" dysk pracuje na maksymalnej oszczednosci energi, (funkcja APM), karta graficzna pracuje na 3/4 moze troche wiecej, film w 1080p zacinaja sie (mozna uswiadczyc klatkowanie) zaznaczam ze musi byc do prawdziwe FULL HD a nie jakies okrojone, co przed naprawą nie miało miejsca, pozatym po ustawieniu max wydajnosc zarówno procesora jak i karty graficznej wszystko niby działa OK.

Wentylator chodzi na poł gwizdka karta graficzna grzeje sie do 62 C po kilku godzinnym wygrzewaniu programami typu furmark, zaznaczam ze wczesniej temperatury dochodzily do 72 C wentylator chodzi prawie że na maksymalnych obrotach 4100 obr teraz jedynie 3400obr, komputer chodzi dużo ciszej co ewidentnie oznacza ze jeden z ukladów został sprzetowo zdławiony,

Dodatkowo z obserwacji zauważyłem ze niby błedów nie pokazuje i sie nie zawiesza, ale kazda operacja trwa tak jaby w zwolnionym tempie, ale płynnie.
    Komputer ma delikatnie mówiąc skandaliczną wydajnosc( dysk), transfery na poziomie przepustowosci USB 2.0 lol

Pozdrawiam

• #1505 13 Mar 2012 22:42
    yeoman
    Poziom 9  

Wlasnie sprawdzilem i mam dokladnie te same sterowniki ktore podales w linku.
    Ciekaw jestem czy u tych znajomych ustawiales w Power Play na Maksymalna wydajnosc, jesli tak to proponowalbym sprawdzic rowniez u nich czy zaraz po wlaczeniu kompa i otwarciu firefoxa i kilku zakladek wystepuje problem jak u mnie...

• Sklep HeluKabel
  • #1506 13 Mar 2012 22:44
    stefann22
    Poziom 11  

Jezeli problem wystepuje tylko podczas uruchamiania komputera a potem jest OK, to cie zmartwie u mnie jest identyczna sytuacja po naprawie w serwisie (doloutowaniu kabelka), przy starcie sie jednorazowo zawiesza a potem jest OK.

:)

• #1507 13 Mar 2012 22:55
    yeoman
    Poziom 9  

Ha! No to ladnie :( U mnie na szczescie te zwiechy nigdy nie byly jakies bardzo uciazliwe, powiedzmy ze da sie normalnie pracowac , przy ustawieniu na maks czas akumulatora. Moje zapedy zeby wysylac troche slabe, skoro pisza ludzie ze wraca taki sam, a szkoda zeby sie przez przypadek pogorszylo... Ale w koncu sie wezme bo gwarancja jesli byla 2 letnia (juz nie pamietam) konczy sie kolo pazdziernika, wiec w sumie fajnie by bylo jakbym moze jakies ektremalne testy zrobil rzeczy do rzeczy opisac co i jak, macie jakies programy sprawdzone ktore obnażą wszystkie najgorsze cechy tego lapsa?

• #1509 15 Mar 2012 22:04
    meedy
    Poziom 10  

Ja mam taki problem. Otóż zaktualizowałem ten bios ale po tym nie działa mi WLAN. Neta jedynie łapie przez WI-FI. A jak wchodze w ustawienia to pisze ze mam błąd nr 10. Próbowałem instalować rożne sterowniki do tej karty sieciowej ale jak widać bez skutku. Macie może jakąś poradę jak się z tym uporać? ;)

• #1510 19 Mar 2012 10:37
    yeoman
    Poziom 9  

Dzis godzina 9 rano uruchamiam laptopa i o dziwo, widze tylko pierwszy ekran z biosu Asus i nic sie nie zmienialo, wcisnalem power bo juz kiedys tak mialem i myslalem ze zaskoczy, nic znowu, ponownie wylaczylem/wlaczylem i zostawilem tak, po jakims czasie wrocilem i caly czas bios ale jakby tym razem cos poszlo do przodu z tym ze od gory mi zaczal zanikac obraz tak rownolegle od gory do dolu bardzo powoli dodatkowo jakby odswiezanie bylo bardzo powolne, jako ze nic nie zaskoczylo znowu restart tylko tym razem wcisnalem tam te od F5 do F8 wszystkie i del, zeby cos sie zmienilo no i pojawilo sie cos wybierz system kliknalem windows i nic :/ znowu wylaczenie/wlaczenie przyciskiem power i wyszedlem no i nic znowu nic, jakby sie bios zwiesil i nie ruszalo nic, dysk w ogole nie pracowal tylko te 2 ikonki po lewo ta zarowka i ze podlaczony do pradu, w koncu sie wkurzylem i lopatologicznie wzialem go jakos lekko puklem od spodu i zaskoczyl, loooool........
    Chyba ostatnie tchnienia tego labsa, nie ma co zgrywam wszystko na inny komp i bede wysylal, ale pierw czy ktos wie co to mi sie dzisiaj przytrafilo i jak to opisac trafnie, dodam ze nigdzie mi laptop nie upadl, nic sie znim nie dzialo, wczoraj z poziomu windowsa go wylaczylem i poszedlem grzecznie spac, a dzisiaj rano takie zdziwko

• #1511 22 Mar 2012 14:02
    stary00
    Poziom 2  

witam.
    niedawno zostałem obdarowany asusem x52je. niestety mój laptop również posiada nieszczęsną wadę. przy oglądaniu filmu zawiesił mi się kilka razy. jeśli obciążę jednocześnie dysk i grafikę to również zwiecha murowana. dodam jedynie, że system jest świeżutki, zainstalowany z recovery z dysku twardego.
    czy ktoś wie jak teraz serwis załatwia tą sprawę? dzwoniłem na infolinię asusa ale miły pan jedyne co potrafił mi powiedzieć to, że muszę odesłać komputer do serwisu i tam zdiagnozują i odpowiednio naprawią. jak powiedziałem, że nie chcę kabelka to odpowiedział, że na serwis i tam naprawią i on nie wie jak. na plus dla niego jest, że podał mi linka gdzie złożyć zgłoszenie serwisowe :)
    czy sposoby podane w tym wątku rozwiązują ten problem skutecznie? nowe stery, grzebanie w rejestrze itd?
    gdybym miał pewność, że nie wlutują mi tego kabla to bym wysyłał. z drugiej strony pewności nie ma co za płytę mi tam wsadzą. może jakiś reperowany wrak na wykończeniu.
    proszę o porady. pozdrawiam. stary00

• #1512 22 Mar 2012 22:52
    yeoman
    Poziom 9  

niestety nie ma zadnego skutecznego softwerowego rozwiazania, pozostaje jedynie wysylac i liczyc na wymiane plyty, bo kabelek problemu nie rozwiazuje :/

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

stefann22 napisał:

Wzialem sie dzisiaj zeby sprawdzic kompa czy uda mi sie spowodowac te zawiechy i lipa ... Wszystko jak na zlosc dziala przy maksymalnym obciazeniu kompa :/
    I jak tu udowodnic ze cos nie gra, skoro te zwiechy pojawiaja sie w najmniej prawdopodobnym momencie, jak otwarcie kolejnej zakladki w firefoxie, czy ogladanie filmu...

• #1513 23 Mar 2012 16:33
    szamankfc
    Poziom 11  

Ja wysłałem z opisem "z wiechy i zielony youtube jednym słowem wszystkie typowe przypadłości z i podałem link do pierwszej strony tej dyskusji" I komputer naprawili

• #1514 23 Mar 2012 20:50
    yeoman
    Poziom 9  

Z powodu tej zwiechy biosu o ktorej wspominalem wczesniej, zamiast zamykac system to przez 4 dni usypialem go :D W koncu dzisiaj musialem go wylaczyc i oczywiscie znowu zwiecha biosu, jak go probowalem uruchomic, ale nauczony poprzednim razem, wzialem go lekko puklem od dolu i zaskoczyl bez problemu.. Tylko co to moze byc?? juz sie obawiam ze moze mam tam juz jakis obluzowany kabelek od nowosci :D Dodam ze to bylo pojedyncze lekkie pukniecie od spodu w okolicach wentylatora. Ktos ma jakies pomysly? Czy jest tam jakas plomba, jakbym chcial sprawdzic?

ps. i chyba zauwazylem ze sie bardziej grzeje tam w okolicach dysku, wentylatora

• #1515 24 Mar 2012 14:05
    stary00
    Poziom 2  

w sumie potestuje go jeszcze trochę i chyba odeślę. jakiem programem polecacie sprawdzić laptopa aby mieć porównanie po powrocie z serwisu czy nie została okrojona wydajność jego podzespołów. nie wiem czemu ale ten furmark nie chce mi działać. nie uruchamia się.

• #1516 26 Mar 2012 14:38
    Thedaro
    Poziom 2  

Witam, mój laptop w zeszłym tygodniu był w serwisie Asusa w Koszalinie kurier UPS zabrał go we wtorek a w piątek laptop wrócił. Opis naprawy do ARN/ECN rework. Otwierałem tył laptopa i faktycznie jest dolutowany kabelek:). Ale laptop śmiga jak burza, testowałem go w różny sposób, np. włączyłem film w jakości HD i jednocześnie korzystałem z Google Chrom i słuchałem muzyki przez Open FM i tak ponad 2h i ani razu się nie zawiesił. Przed naprawą sama próba włączenia filmu HD kończyła się zawiechą...Od piątku do dziś nic złego się nie dzieje...
    Pozdrawiam

• #1517 29 Mar 2012 03:10
    dobromir007
    Poziom 2  

Witam. Tak jak większość w temacie jestem posiadaczem ASUSA K52JE z procesorem i3 M370, 4 giga RAM-u, kartą ati 5470 512 mb i dyskiem 320 wd.
    Mam go już od roku i cały czas borykam się ze wszystkimi wymienionymi w tym temacie problemami. Najnowsze stery nieco pomagają ale rewelacji nie ma. Przez ten cały czas próbowałem wszystkich nieinwazyjnych metod rozwiązania tego problemu ale nic nie pomaga tak więc wina (moim zdaniem) jest sprzętowa. Pisałem z inżynierem z serwisu i w sumie odpowiedź była krotka i bez zbywania... Wysłać do serwisu. Jeśli dobrze pójdzie to w poniedziałek przyjedzie kurier, a odnośnie rezultatu naprawy dam znać.

• #1518 05 Kwi 2012 21:40
    dobromir007
    Poziom 2  

Witam ponownie. Wysłałem lapka. Do serwisu dojechał w poniedziałek a w środę miałem go z powrotem. Jak u innych dolutowano mi kabelek do płyty ale muszę przyznać że jak zarazie działa spoko :) nie tnie się na filmach i nie łapie zwiech mam nadzieje że ten stan się utrzyma.

• #1519 07 Kwi 2012 21:52
    bercikzb
    Poziom 20  

Wygląza na to ,że brakuje prądu ... A sprawdzał ktoś na innym zasilaczu lub z dyskiem SSD? One pobierają znacznie mniej prądu

• #1520 09 Kwi 2012 14:46
    mgruba74
    Poziom 9  

Witam. Również posiadam K52j I również się zawiesza. Może nie tak mocno jak u większości z was ale mu się zdarza. Przy ustawionym planie zasilania na zrównoważony nie jest to uciążliwe. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy wasz laptop też się tak grzeje?? Po uruchomieniu juz po 20 sekundach powietrze z wentylatora jest bardzo gorące. Po 5 minutach ciezko go trzymać na kolanach bo czuć gorąco. Everest pokazuje ok 60stopni procesora obroty wentylatora ok2300. Laptop mam rok i wczesniej tego nie bylo a wentylatora nie było słychać. Teraz od samego początku jak go uruchomie chodzi głosno i naprawdę jest goracy:/ Pozdrawiam

• #1521 11 Kwi 2012 09:23
    Czaras86
    Poziom 9  

Kup powietrze w sprayu i dmuchnij w otwory wentylatora, gwarantuje ze wyleci spora dawka kurzu :)

• #1522 11 Kwi 2012 09:33
    dominik_ryka
    Poziom 14  

U mnie zwiechy po serwisie i kabelku ustały. Ale od kilku dni problem z baterią. Trzyma około godziny, podczas gdy pokazuje że pozostało 20 minut to po minucie może wyłącza się. Wam też tak krótko bateria trzyma?

• #1523 12 Kwi 2012 19:13
    mgruba74
    Poziom 9  

Witam. Mi też ostatno krótko trzyma. Nie mialem nic robione z lapkiem ale ostatnio się grzeje i bateria trzyma krótko:/ godzine i muszę podłączać. Nie ma tak ze pokazuje 20 procent a za minute się wyłacza ale trzyma ok godziny:/ Czy u Ciebie tez sie tak grzeje laptop? Pozdrawiam

• #1524 12 Kwi 2012 21:32
    dominik_ryka
    Poziom 14  

u mnie temp. w normie. spróbuj z lewej strony dmuchnąć przez jakiś wężyk cieńki tu gdzie wylatuje powietrze ciepłe. może kurzu się nazbierało

• #1525 14 Kwi 2012 00:49
    presslogo
    Poziom 13  

Witam wlasnie dzis mialem tego laptopa z tymi samymi objawami a rozwiazanie w moim prypadku bylo proste: odinstalowanie sterownikow oraz oprogramowania od card readera a zainstalowanie typowych z windowsa :)

• #1526 13 Paź 2014 20:31
    Doctore.
    Poziom 18  

dzikus12 na stronie 34 napisał:

- uruchamiasz regedit
    - zmianiasz nazwę klucza
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\iaStor\Parameters] na np. Parameters.bad (ja zmieniłem też dla iasotrV - nie wiem czy potrzebnie),
    - restartujesz i sprawdzasz

Dzięki, to mi pomogło!
    Także miałem problemy z lagami i ścinami, już myślałem że będę musiał jakieś kabelki lutować albo dysk wymieniać a tu takie banalne rozwiązanie, minuta roboty i zero problemów z lapkiem, jak ręką odjął! :>