Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop ASUS X52j - zawiesza się

Gadzet89 10 Sty 2011 16:03 374173 1525
  • #301 10 Sty 2011 16:03
    Malix7
    Poziom 15  

Właśnie jestem po rozmowie z asusem , potwierdzam że lapka trzeba wysłać do serwisu.
    Podobno na płycie głównej mają jakąś śćieżke przylutować . :(

ci co wysłali lapki do serwisu niech dadzą znać jak otrzymają "naprawione" laptopy czy działają jak trzeba.

• Relpol
  • #302 10 Sty 2011 16:21
    batista1
    Poziom 9  

Malix7 jezeli mi lapek tez sie zamula i w dzienniku zdarzen wyskakuja bledy ATAPI kiedy ustawie na maksymalna wydajnosc. To tez muszy wyslac do serwisu ??

• #303 10 Sty 2011 16:31
    benjam
    Poziom 11  

tak powinieneś!
    No i potwierdziło się to o czym wspominał mi znajomy, że widocznie w tym modelu dali za słaby układ zasilania do karty ATI , natomiast z racji tego że GF jest bardziej prądożerny producent włożył lepszy układ i nie ma z tym problemów. Niestety producenci starają się zrobić w miarę dobry sprzęt po minimalnych kosztach by klient łapał się na takie niby okazje.

• #304 10 Sty 2011 17:15
    trachemys
    Poziom 11  

Tak, sposob ktory w 100% likwiduje problemy to - wyłączenie przyspieszenia sprzetowego, wystarczy wejsc na youtube prawy przycisk myszy na filmie i odchaczyc (odciaza karte graficzna), tryb zasilania w power4gear ustawic na max battery. Co rownież daje mniejsze napiecie na karte.

Jedno mnie dziwi, mnie problem pojawia się glownie podczas filmow. Gra nigdy mi sie nie zaciela, czasami miewalem tylko przyciecia na 1s z piskiem.

• #305 10 Sty 2011 23:38
    swishboy
    Poziom 9  

Panowie, czy jest osoba tutaj, ktora posiada lapka Asus K52/X52 i nie ma z nim żadnych problemów? ja jestem pierwszy, aż się boję co dalej, czy to przede mna czy jestem szczęściarzem :).

pozdro,
    Swishboy

• #306 11 Sty 2011 00:10
    kriger90
    Poziom 10  

A od kiedy masz laptopa ? i czy nie masz całkowicie żadnych problemów? i jaki masz dokładnie model? Pytanie do swishboy

• Relpol
  • #307 11 Sty 2011 00:30
    swishboy
    Poziom 9  

Kriger90 lapka kupiłem dokładnie 20 grudnia u siebie (Real), a wczesniej kupiłem u mnie K50 :), ale że nie miał wyjscia HDMI kupiłem drugiego własnie K52 EX035, nawet z lepsza kartą bo Ati 5470 a tamten Nvidia GeForce G205M, K52 śmiga na tv lcd (filmy w HD) a jednoczesnie na laptopie przegladam neta i cos tam robie i nic sie nie tnie, wszystko chodzi.

Co do jakosci wykonania uwazam ze ten K50 jest solidniejszy, a K52 klawiatura tragedia, wszystko lata, ze srodka slychac w nocy jakies popiskiwanie, a wczesniej dysk pykal ciągle.
    Asus coś skonocił mi sie wydaje, wypuscili jakiś bubel.
    Teraz tak, dostałem 6 tych laptopów, ja kupiłem sobie jednego, a trzy zakupili klienci, byłem dziś w serwisie zapytac czy były jakies reklamacje, z Asusa jedna jedyna rok temu a tak to Acer i HP, oznacza to ze te K52 nie byly wogole reklamowane.

Ogólnie nie boję się bo ostatecznie mógłbym go zwrócić ale go polubiłem w sumie i na razie wszystko jest okej, nawet chcę dokupić RAM bo mam jedynie 2GB, gdyby sie zdarzyło że poszedłby do serwisu mam drugiego K50, jednym słowem Asus rulez :D.

Jeśli byście chcieli mogę Wam podac dokładne dane mojego, w sensie stery, ver. Biosu itd.

pozdro :)

• #308 11 Sty 2011 00:45
    kriger90
    Poziom 10  

Aha :) No to tylko pozazdrościć :) Widać że jednak rzeczywiście te modele były solidniej wykonane i powiem szczerze zdecydowałem się na asusa ponieważ wielu ludzi naprawdę sobie ceni jakość ich sprzętu natomiast niestety ale kompletnie nie poradzili sobie z modelami X52J... i innymi bliźniaczymi modelami które mają problemy od samej nowości eh:/ Wielka szkoda bo posiadam X52JE i wizualnie jest wykonany naprawdę bardzo ładnie niestety ten układ graficzny i również dowiedziałem się że problem tkwi w układzie graficznym ATI. Osobiście u mnie wystarczyło zmienić w CCC na opcję "max. czas pracy akumulatora" i żadnego problemu nie ma nie ma żadnych zwiech jeśli chodzi o filmy online filmy z dysków itd. natomiast włączając w tym trybie gry nie ma przyśpieszenia sprzętowego i najwyższej wydajności co jednym słowem muli ale zawieszać się nie zawiesza. Natomiast zauważyłem że włączając tryb "najwyższej wydajności" i włączając grę Test Drive Unlimited nie mam żadnego problemu gram na max. detalach i wszystko idzie płynnie bez zwiech :P ale niestety jak tylko oglądam film na kompie albo na necie wszystko się wiesza na 40 sekund :/

• #309 11 Sty 2011 00:57
    swishboy
    Poziom 9  

To jest przykre zeby zaplacic, odpalic w domu i nie dziala i martw sie sam. Moim zdaniem zwracajcie to od razu, i albo wymiana na inny model, albo zwrot kasy, sprzedawca musi sie ustosunkowac do tej sytuacji, w koncu to wada ukryta, a nie widzi mi sie. Działajcie od razu, swoja droga ciekawe ze akurat by w Realu byly dobre egzemplarze, moze po prostu wyszla taka partia z taśmy ileś tam tysiecy sztuk.
    Nie ma sensu pracować na okreslonych ustawieniach, zeby tylko sie nie cieło, on ma chodzic zawsze.
    Walczcie o swoje, sklepów tysiące, sprzetu miliony do wyboru, a my musimy płacic 2 tysiace zł za bubel.

Teraz serwisant z asusa rozbierze Wam dwutygodniowego laptopa na czesci i bedzie jeździł lutownica po stykach, sory...

• #310 11 Sty 2011 01:24
    kriger90
    Poziom 10  

Śmieszne rzeczy ale widać nikt nie liczy się z prawami konsumenta;/ Mi powiedziano w sklepie że mam odesłać do serwisu oni nie wymienią na inny model:/ a jakiego masz tego asutka? procesor grafa pamięć?

• #311 11 Sty 2011 01:41
    swishboy
    Poziom 9  

K52JE EX035V
    P6100
    Ati HD5470 512MB [atiumdag 8.692.1.0 /win 7 64]
    Intel HM55 [Bios k52je.211] (7-13-2010)
    Kingston DDR3 2MB
    WDC WD3200BEVT 320GB
    Win 7 Premium 64

• #312 11 Sty 2011 01:57
    kriger90
    Poziom 10  

Pewnie masz dobrze dopasowany układ zasilania i płytę główną odpowiednio przystosowaną do danej konfiguracji. Czyli jednym słowem tak jak powinno być:) Chociaż jeden na tym forum nie ma problemów z Lapkiem Asusa :D

• #313 11 Sty 2011 12:30
    dominik_ryka
    Poziom 14  

a ja się zastanawiam nad zbyt szybkim oddaniem lapka do serwisu. Dzisiaj dzwoniłem po raz kolejny aby się upewnić. Znowu nowe info, że wymianie podlega taśma grafiki. Spytałem czy już komuś naprawionego lapka wysłali spowrotem. Odpowiedziano mi, że jeszcze nie ale zostały naprawione i przetestowane i czekają na wysyłkę. Chyba jednak poczekam jeszcze kilka dni i aż ktoś dostanie i napisze czy wszystko jest OK.
    Prosiłbym ludzi, którzy odebrali naprawione lapki niech napiszą tutaj swoje spostrzeżenia.

• #314 11 Sty 2011 15:04
    reddevil19
    Poziom 9  

Ja wysłałem lapka przed świętami do serwisu, wczoraj przy monitorowaniu naprawy pojawiło się final testing, dzisiaj od rana było już gotowe do wysyłki a teraz jest już naprawa zakończona i laptop wysłany ups-em....Tak, więc prawdopodobnie jutro laptop będzie u mnie i mógłbym się podzielić swoją opinią, niestety laptop przyjdzie do mnie do domu, a ja do piątku jestem w akademiku, więc dopiero wtedy będe coś wiedział. Chyba, że bym go odebrał osobiście w Ups w Łodzi, bo paczka napewno będzie przechodziła przez Łódź...Wie ktoś czy jest może taka możliwość???

• #315 11 Sty 2011 15:15
    kriger90
    Poziom 10  

Niestety ale sprzęt został już wysłany pod dany adres z góry zatwierdzony więc takiej możliwości nie ma zwłaszcza gdyż przesyłka została już nadana :( Ale z góry dzięki za podzielenie się z nami informacją czy naprawa się udała i czy problem został rozwiązany. Polecam również sprawdzić wszelkiego rodzaju podzespoły czy zgadzają się z tymi jakie powinny być po zakupie czy nie było wymiany na "coś" o gorszej klasie i jakości. Pozdrawiam i czekam na twoje info reddevil19.

• #316 11 Sty 2011 18:14
    greg9872
    Poziom 9  

Mam to szczęście ,że sprzedawca zamienił mi mojego k53 je-ex035 na lenovo B560A
    czekałem prawie tydzień na wymianę ale już jutro otrzymam labka Lenovo.Sprzedawca po poinformowaniu go o całej sytuacji w ciągu 5 dni wymienił mi badziewnego k52 na lenovo

• #317 11 Sty 2011 23:53
    swishboy
    Poziom 9  

Może awaryjna jest pewna partia?
    Podajcie może dane z tabliczki znamionowej notebooka, może jest jakas zależnosc?

Mój działa dobrze.

MODEL: K52J
    MB Ver.:K52JE ID:1A
    A9N0AS20109037E
    K52JE-EX035V
    Check Number: 7776
    2010-09

• #318 12 Sty 2011 02:34
    sergiocbr
    Poziom 1  

Witam wszystkich czytałem cały wątek hmm
    Kupiłem asusa x52je-ex166 P6100 ATi RADEON HD5470 512MB HDD 320GB 2GB RAM jakoś na początku grudnia 2010r i już po pierwszym tygodniu użytkowania sprzęt wylądował z powrotem u sprzedawcy (jedyny i zaje...ty plus to to ,iż sprzedawcą jest mój bardzo dobry kolega) przyczyna - zacinający się komp "zwiechy" były co chwilkę , oglądanie filmów doprowadzało mnie do szału!!! Po wymianie laptiego na nowy dodam iż taki sam model !!! Pobył u mnie drugi tydzień i wylądował ponownie w sklepie (ten to już porażka nie dość ,że się zacinał to jeszcze na matrycy wysypała się siatka milona pikseli więc tu już ewidentna wina i lapti poleciał powrotnie do sklepu ,a ze sklepu do serwisu) obecnie mam tego pierwszego z powrotem po testowaniu go w sklepie i meczeniu 3Dmarkami , itp. , zamianą sterowników i bóg jeden wie co jeszcze - wrócił do mnie , miało być ok ale niestety lipa nie chcę słyszeć o żadnym asusie , dobrze że kolega wymieni mi go na inny biorę TOSHIBę i zamykam rozdział zepsutych nerwów. Dlatego powiem wszystkim kontaktujcie się w miarę możliwości ze sprzedawcami i wymieniajcie laptiki na innego producenta może wtedy "specjaliści " z asusa jak się zowią :) dostrzegą powagę sytuacji i w końcu się za to wezmą ,a nie tylko grzeją dupy na fotelach obrotowych POZDRAWIAM i życzę powodzenia :) pozdrowionka w szczególności dla kolegi Łukasza(ROOT) sprzedawce i dobrego kolegę za to , że nie zostawił mnie na lodzie wielkie POZDR

• #319 12 Sty 2011 12:40
    Elprofesional
    Poziom 16  

sergiocbr napisał:
    Witam wszystkich czytałem cały wątek hmm
    Kupiłem asusa x52je-ex166 P6100 ATi RADEON HD5470 512MB HDD 320GB 2GB RAM jakoś na początku grudnia 2010r i już po pierwszym tygodniu użytkowania sprzęt wylądował z powrotem u sprzedawcy (jedyny i zaje...ty plus to to ,iż sprzedawcą jest mój bardzo dobry kolega) przyczyna - zacinający się komp "zwiechy" były co chwilkę , oglądanie filmów doprowadzało mnie do szału!!! Po wymianie laptiego na nowy dodam iż taki sam model !!! Pobył u mnie drugi tydzień i wylądował ponownie w sklepie (ten to już porażka nie dość ,że się zacinał to jeszcze na matrycy wysypała się siatka milona pikseli więc tu już ewidentna wina i lapti poleciał powrotnie do sklepu ,a ze sklepu do serwisu) obecnie mam tego pierwszego z powrotem po testowaniu go w sklepie i meczeniu 3Dmarkami , itp. , zamianą sterowników i bóg jeden wie co jeszcze - wrócił do mnie , miało być ok ale niestety lipa nie chcę słyszeć o żadnym asusie , dobrze że kolega wymieni mi go na inny biorę TOSHIBę i zamykam rozdział zepsutych nerwów. Dlatego powiem wszystkim kontaktujcie się w miarę możliwości ze sprzedawcami i wymieniajcie laptiki na innego producenta może wtedy "specjaliści " z asusa jak się zowią :) dostrzegą powagę sytuacji i w końcu się za to wezmą ,a nie tylko grzeją dupy na fotelach obrotowych POZDRAWIAM i życzę powodzenia :) pozdrowionka w szczególności dla kolegi Łukasza(ROOT) sprzedawce i dobrego kolegę za to , że nie zostawił mnie na lodzie wielkie POZDR

Postawa Asusa wobec takiej sytuacji przypomina mi postawę małego pryszczatego sprzedawcy .
    Następny nie będzie Asus tylko i wyłącznie za postawę przy wadzie fabrycznej .

• #320 12 Sty 2011 20:01
    backlit
    Poziom 1  

Witam

Niestety przed sylwestrem zakupiłem model x52je-ex166. Zacinki miał od samego początku zaraz po instalacji systemu(win7x86). Po przeczytaniu wątku jestem mocno wkurzony. Póki co czekam na rozwój sytuacji. Proszę o info od osób którym lapek wróci z serwisu.

• #321 12 Sty 2011 21:13
    bolo28
    Poziom 10  

Witam,
    Czy problem dotyczy tylko modeli x52je, czy również k52je? Na stronie asusa nie ma bowiem sterowników pod win7 dla x52je, są natomiast dla k52je. Może x52je to starszy model, nie przenaczony do współpracy z win7 a z racji "Polak potrafi" jest sprzedawany z takim systemem mimo, że nie powinien? Pytam bo zastanawiam się nad zakupem k52je-ex035v. Pozdrawiam

• #322 12 Sty 2011 22:06
    ArM
    Poziom 10  

bolo28 napisał:
    Witam,
    .... Może x52je to starszy model, nie przenaczony do współpracy z win7 a z racji "Polak potrafi" jest sprzedawany z takim systemem mimo, że nie powinien? ...

To x52je jest nowszym modelem od k52. seria x52 jest produkowana na płycie od k52, dlatego wszystkie stery pod W7 od k52 pasują pod x52. Dodatkowo seria k52 odznaczała się tym, że z laptopa wydobywały się podobno jakieś dźwięki.
    Ja w swoim x52 tych dźwięków nie doświadczam, niestety chwilowe zawieszanie się już tak :-( . Na razie z serwisem się wstrzymuje i czekam na odpowiedź innych czy serwis rzeczywiście pomógł.

• #323 12 Sty 2011 22:29
    bolo28
    Poziom 10  

swishboy napisał:
    Może awaryjna jest pewna partia?
    Podajcie może dane z tabliczki znamionowej notebooka, może jest jakas zależnosc?

Mój działa dobrze.

MODEL: K52J
    MB Ver.:K52JE ID:1A
    A9N0AS20109037E
    K52JE-EX035V
    Check Number: 7776
    2010-09

A słyszysz może jakieś dziwne dźwięki (piski) wydobywające się z laptopa? Ponoć taka przypadłość je męczy.

• #324 12 Sty 2011 22:59
    swishboy
    Poziom 9  

A słyszysz może jakieś dziwne dźwięki (piski) wydobywające się z laptopa? Ponoć taka przypadłość je męczy.

Tak, ale tylko w nocy jak jest cicho.
    Również dysk wydobywał z siebie tzw. "pykanie"' wyczytalem na necie ze to parkowanie głowicy podobno, ale w K50 tego nie ma, wiec czy tak ma byc? Wyeliminowalem to programem HDDScan w opcjach HDD Features, Advanced Power Menagement, zwiększyłem wartość 96 na 254 i jest okej, niestety po restarcie kompa znow trzeba to ustawic ponownie :(
    Poza tym laptop bez zastrzeżeń jak na razie, pomijając fakt że klawiatura jest gorsza od stacjonarnej za 12,99 w markecie.

• #325 13 Sty 2011 12:04
    kriger90
    Poziom 10  

Dobra czyli juz wiemy jakie jest oficjalne stanowisko w tej sprawie :) Dzisiaj jeszcze rozmawialem z konsultantem Asusa na czacie i odpowiedzial mi jasno: " Na płycie głownej trzeba bedzie przelutowac sciezke ktora ma problem z napieciem do karty graficznej" czyli trzeba tylko wyslac i moze skonczy sie nasz problem raz na zawsze:P OBY ;D kto odbierze wczesniej niech podzieli sie z nami czy wszystko po naprawie dziala:D

• #326 13 Sty 2011 12:19
    Elprofesional
    Poziom 16  

kriger90 napisał:
    Dobra czyli juz wiemy jakie jest oficjalne stanowisko w tej sprawie :) Dzisiaj jeszcze rozmawialem z konsultantem Asusa na czacie i odpowiedzial mi jasno: " Na płycie głownej trzeba bedzie przelutowac sciezke ktora ma problem z napieciem do karty graficznej" czyli trzeba tylko wyslac i moze skonczy sie nasz problem raz na zawsze:P OBY ;D kto odbierze wczesniej niech podzieli sie z nami czy wszystko po naprawie dziala:D

Jeżeli to jest oficjalna treść zawarta w rework order z Taiwanu , to jest poprostu jakiś żart .Usunięcie usterki poprzez nalutowanie w warunkach "garażowych serwisów" jest kpiną . Mówimy o producencie laptopów , nie odkurzaczy .
    Właśnie dlatego kupuje nowego laptopa żeby nie mieć poza fabrycznych kombinacji sprzętowych .
    Po tym wszystkim produkty Asusa zaczynam omijać szerokim łukiem .

• #327 13 Sty 2011 12:42
    kriger90
    Poziom 10  

No niestety to jest ich oficjalne stanowisko. Szczerze mówiąc wydaje mi się że jakiekolwiek naciski z naszej strony na firmę Asus nie wniosą do tej sprawy nic szczególnego co do całkowitej seryjnej klapy i rozwiązanie jest tylko jedno "lutowanie ścieżki". Osobiście zastanawiam się nad tym czy wysyłać wogóle lapka do serwisu... czy może po prostu pracować jak narazie bez problemowo na Opcji: "Max czas pracy akumulatora". Czy ktoś również bierze pod uwagę jak ja takie rozwiązanie?

• #328 13 Sty 2011 13:01
    dominik_ryka
    Poziom 14  

ja brałem taką opcję pod uwagę, ale zdecydowałem się jednak wysłać na serwis. Zgłosiłem wczoraj, dzisiaj dzwoniłem do ups i kurier ma być u mnie jutro po laptopa.Mam tylko nadzieję, że w miarę szybko to pójdzie.Jak otrzymam sprzęt spowrotem to na pewno poinformuję tutaj o tym.

Dodano po 2 [minuty]:

aha, co do trzymania laptopa i korzystania bez ingerencji serwisu to po ktOrymś tam telefonie do serwisu powiedziano mi, że może to mieć negatywny wpływ na laptopa, stąd też postanowiłem go wysłać na serwis

• #329 13 Sty 2011 13:03
    kriger90
    Poziom 10  

Ja pewnie też jednak zdecyduje się na wysłanie sprzętu bo jednak ta praca chwilowo jest dość ograniczona zwłaszcza podczas gier ehhh:/ No nic czekamy.

• #330 13 Sty 2011 13:10
    dominik_ryka
    Poziom 14  

Na moje to nie ma co czekać za długo z wysyłką na serwis. Nikt nie jest w stanie powiedzieć czy na takich ustawieniach w CCC laptop będzie pracował bezawaryjnie. Gdyby coś się uszkodziło i potem wysłałby ktoś na serwis to asus zapewne wymigał by się z naprawy gwarancyjnej.

Szukaj w 5mln produktów