Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy laptop ASUS X52j - zawiesza się

Gadzet89 05 Feb 2011 11:33 388585 1525
Optex
    serek5555
    Level 11  
    hojlo1 wrote:
    serek5555 wrote:

[b]Inaczej jest w przypadku sklepów elektronicznych.
    Tutaj sprzedawca musi przyjąć zwrot, ponieważ taki obowiązek nakłada na niego ustawa.

Więcej na e-prawnik.pl

...skąd taką interpretacje "wydłubałeś" (oprócz tej strony, która nic nie oznacza - nie znam takiej "ustawy")?

Dla przypomnienia, sklepy elektroniczne czyli działające w sieci.
    Wszystko jest ładnie opisane na e-prawnik.pl przez UOKiK.
    Cytuję:
    "Zawierając umowę na odległość możemy od niej odstąpić bez podawania przyczyn. Według prawa musimy wtedy przesłać sprzedawcy pisemne oświadczenie, że odstępujemy od umowy kupna np. pierścionka czy aparatu fotograficznego. W praktyce często wystarczy telefon do sklepu, jednak handlarz zawsze może zażądać informacji na papierze.

Przepisy regulują również termin, w jakim musimy powiadomić sklep o zwrocie. Jest na to 10 dni od wydania rzeczy, czyli – jak tłumaczy UOKiK – od czasu, gdy przyniesie nam ją kurier lub listonosz. Niechciany prezent musimy natomiast odesłać do 14 dni od otrzymania."

"Przepisy zobowiązują e-sklepy do umieszczenia na swoich stronach internetowych informacji o tym, że mamy prawo do zwrotu towaru. Jeśli sprzedawca tego nie zrobi, to konsument ma na odstąpienie od umowy nie 10 dni, a trzy miesiące."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dalej, Federacja Konsumentów czyli niezależna organizacja pozarządowa, wyraźnie interpretuje ustawę z dnia 2 marca 2000 roku.
    Przepisy prawne chroniące konsumenta w sklepie internetowym

Od 2 marca 2000 roku polski konsument w sklepie internetowym ma zapewnione takie same prawa, jak klient z Unii Europejskiej – a to na skutek implementacji prawa unijnego. W efekcie klient polskich sklepów internetowych może korzystać z całej gamy uprawnień, jakie daje mu Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Kluczowy zapis tej ustawy, który powinien podnieść poziom zaufania do sklepów internetowych i zmniejszyć ryzyko związane z zakupem, to możliwość zrezygnowania z zakupu w ciągu 10 dni, bez podania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Co więcej, prawo obliguje właściciela sklepu internetowego do powiadomienia konsumenta o takiej możliwości. Niestety większość sklepów skrupulatnie ukrywa tę informację przed odwiedzającym konsumentem. Czyżby w nadziei, że potencjalny klient zniechęci się do tej formy zakupów?

Prawa e-konsumenta

Z przyjemnością podajemy Państwu przepisy, które wynikają z Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, gdyż dają one Państwu całkiem przyzwoity poziom ochrony w trakcie zakupów internetowych.

Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu.

Zgodnie z ustawą:
    Jeśli rezygnujesz z zakupu, to umowa pomiędzy Tobą a sprzedawcą uznawana jest za niezawartą i jesteś zwolniony ze wszelkich zobowiązań, musisz jednak oddać produkt w stanie niezmienionym (czyli nie możesz go używać przez te 10 dni), ale możesz go wypróbować (czyli przymierzyć, sprawdzić, jak działa).
    Termin 10-dniowy liczy się od dnia dostarczenia produktu, a w przypadku usługi od dnia zawarcia umowy.
    Jeśli na stronie sklepu internetowego nie zostały podane informacje o:
    - nazwie i siedzibie sklepu,
    - cenie obejmującej także cło i podatki,
    - zasadach zapłaty,
    - kosztach, terminie i sposobie dostawy,
    - prawie do odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni,
    - miejscu i sposobie składania reklamacji
    to termin, w którym możesz zrezygnować z zakupu wynosi trzy miesiące.
    Wzór protokołu odstąpienia od umowy można znaleźć na naszej stronie.
    Nikt nie może żądać od Ciebie zapłaty za wycofanie się z umowy (odstępnego), takie żądanie jest bezprawne i nawet jeśli zostało zapisane w umowie (np. regulaminie sklepu), jest nieważne.
    Jeżeli Twój zakup internetowy związany jest z kredytem lub pożyczką udzieloną Ci przez przedsiębiorcę, to odstąpienie od umowy (rezygnacja z zakupu) jest skuteczne także wobec umowy o udzielenie pożyczki lub kredytu.
    Pamiętaj jednak, że prawo do odstąpienia od umowy (zwrotu towaru) nie przysługuje Ci jeżeli:

- zawarłeś w internecie umowę o okresowe dostarczanie artykułów spożywczych,

- zawarłeś umowę on-line o wykonanie, w ściśle oznaczonym okresie, usługi dotyczącej zakwaterowania, transportu, rozrywek, gastronomii.
    Jeżeli nie umówiłeś się ze sprzedawcą, usługodawcą inaczej (nie podpisałeś odpowiedniej umowy), to nie będziesz mógł także w ciągu 10 dni, bez podania przyczyny i dodatkowych kosztów:

-zrezygnować z usługi rozpoczętej za Twoją zgodą przed upływem 10 dni,

-zrezygnować z zakupu kaset video i audio, płyt CD (czyli wszystkich nagrań audiowizualnych), programów komputerowych, jeśli otworzyłeś ich opakowanie,

-zrezygnować z produktu lub usługi, jeżeli została ona wykonana według Twojego indywidualnego zamówienia,

-zrezygnować z produktu, który ulega szybkiemu zepsuciu,

-zrezygnować z prenumeraty prasy,

-zrezygnować z usług w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych.
    ========================
    Wzór pisma Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość komentarz - wzór pisma
  • Optex
    AxelNext
    Level 38  
    tapek wrote:
    Ewentualnie ATI jest bardziej prądożerna co obciąża PCI-E (bo pewnie nie ma zasilania z innego źródła niż z samego PCI-E).
    Gdybyś przeczytał cały temat od początku to wiedziałbyś, że właśnie o tym pisano na forum.
    ASUS uwzględnił prądożerstwo karty GeForce ale nie uwzględnił tego w przypadku kart ATI. Nie wiem dlaczego, może producent ATI zaniżył dane poboru prądu i dlatego takie szopki. Może seria montowanych dysków twardych potrzebuje więcej prądu niż inne i dlatego zasilanie ASUS'a nie wyrabia, a następstwem tego jest że dyski pokazują błędy, a następnie padają. Pisał ktoś tu na forum, że po wymianie dysku na mniej prądożerny problemy z zacinaniem zniknęły.
    Tak czy inaczej ktoś w ASUS'ie nie uwzględnił zapotrzebowania na prąd w laptopach jednej serii w której montowane są podzespoły różnych producentów.
    tapek
    Level 12  
    axelakis wrote:
    tapek wrote:
    Ewentualnie ATI jest bardziej prądożerna co obciąża PCI-E (bo pewnie nie ma zasilania z innego źródła niż z samego PCI-E).
    Gdybyś przeczytał cały temat od początku to wiedziałbyś, że właśnie o tym pisano na forum.
    ASUS uwzględnił prądożerstwo karty GeForce ale nie uwzględnił tego w przypadku kart ATI. Nie wiem dlaczego, może producent ATI zaniżył dane poboru prądu i dlatego takie szopki. Może seria montowanych dysków twardych potrzebuje więcej prądu niż inne i dlatego zasilanie ASUS'a nie wyrabia, a następstwem tego jest że dyski pokazują błędy, a następnie padają. Pisał ktoś tu na forum, że po wymianie dysku na mniej prądożerny problemy z zacinaniem zniknęły.
    Tak czy inaczej ktoś w ASUS'ie nie uwzględnił zapotrzebowania na prąd w laptopach jednej serii w której montowane są podzespoły różnych producentów.

PCI-E wg. specyfikacji dostarcza maksymalnie 74W.
    TDP samego GPU to 15W, wiec cala karta z GDDR3 nie bierze więcej niż z 40W w stresie (moim zdaniem mniej ale wole mieć jakiś margines błędu). Do tego na benchmarkach się nie zawiesza, tylko przy dużym obciążeniu dysku (odczyt dużej ilości danych).

Jak wymieniają w końcu PLL to moim zdaniem to może być problem z taktowaniem mostka HM55 (który jest tak naprawdę trochę zmodyfikowanym ICH10). To może wyjaśnić też problemy z WiFi u niektórych osób, bo urządzenia takie nie są podłączone przez PCI-E do UCORE a do HM55 (link PCI-E x1). Grafika za to jest na tych nowych płytach podłączona przez PCI-E x16 do UCORE (czyli procesora).

Do tego widzę że jesteś bardzo sceptyczny co do kart graficznych AMD, ja wręcz przeciwnie.
    AxelNext
    Level 38  
    tapek wrote:
    widzę że jesteś bardzo sceptyczny co do kart graficznych AMD, ja wręcz przeciwnie.
    Nieeee, dlaczego :?:
    Znajomemu poradziłem zakup tego laptopa właśnie ze względu na kartę graficzną ATI Radeon HD5470 bo uważam, że jest to dobra karta graficzna tylko ASUS coś skopał.
    tapek
    Level 12  
    axelakis wrote:
    tapek wrote:
    widzę że jesteś bardzo sceptyczny co do kart graficznych AMD, ja wręcz przeciwnie.
    Nieeee, dlaczego :?:
    Znajomemu poradziłem zakup tego laptopa właśnie ze względu na kartę graficzną ATI Radeon HD5470 bo uważam, że jest to dobra karta graficzna tylko ASUS coś skopał.

Na pewno lepsza od serii GT3xx nvidii.
    shuzzly
    Level 14  
    tapek wrote:

Kto ci takich głupot nagadał? jak moze być HD5470 lepsza od GT325M, 330M, 335M jak nawet w trzydemarku jest słaby od w/w GT?

Wracaj do nauki i ucz się a nie mydlić oczu innym.
  • Optex
    tapek
    Level 12  
    shuzzly wrote:
    tapek wrote:

Kto ci takich głupot nagadał? jak moze być HD5470 lepsza od GT325M, 330M, 335M jak nawet w trzydemarku jest słaby od w/w GT?

Upps, fakt GT330 jest szybsze. Co i tak nie zmienia faktu że jest odgrzewanym kotletem.
    shuzzly
    Level 14  
    tapek wrote:
    shuzzly wrote:
    tapek wrote:

Upps, fakt GT330 jest szybsze. Co i tak nie zmienia faktu że jest odgrzewanym kotletem.

Odgrzewanym kotletem??? :crazyeyes:

Widzę ze to twój pierwszy sprzęcik kamputerowy który dostałeś na gwiazdkę i nie masz wogule pojęcia w świecie kart graficznych.

Zresztą to nie ten temat więc dyskucji nie będzie.
    tapek
    Level 12  
    shuzzly wrote:
    tapek wrote:
    shuzzly wrote:
    tapek wrote:

Odgrzewanym kotletem??? :crazyeyes:

Widzę ze to twój pierwszy sprzęcik kamputerowy który dostałeś na gwiazdkę i nie masz wogule pojęcia w świecie kart graficznych.

Zresztą to nie ten temat więc dyskucji nie będzie.

No tak, z fanboyami nvidii nie gadam :)

Wymienili już komuś te PLL ? Bo jestem ciekawy czy to działa dobrze po tej naprawie.
    lukasz4567
    Level 10  
    Witam! Śledzę ten temat od dłuższego czasu, gdyż przymierzam się do zakupu notebooka. Myślę nad tym asusem Link jednak po przeczytaniu tylu wypowiedzi mam pewne wątpliwości. A mianowicie czy te laptopy z kartą Nvidii też się zawieszają? Zauważyłem tylko jeden post na ten temat, jednak nie został on wyjaśniony. Doczytałem się również, że ten nad którym się zastanawiam, oprócz karty graficznej, ma odrobinę inne oznaczenie liczbowe od omawianego w temacie. Jestem otwarty na inne propozycje laptopów w tej cenie ~2000zł bez systemu.
    Pozdrawiam
    shuzzly
    Level 14  
    lukasz4567 wrote:
    Witam! Śledzę ten temat od dłuższego czasu, gdyż przymierzam się do zakupu notebooka. Myślę nad tym asusem Link jednak po przeczytaniu tylu wypowiedzi mam pewne wątpliwości. A mianowicie czy te laptopy z kartą Nvidii też się zawieszają? Zauważyłem tylko jeden post na ten temat, jednak nie został on wyjaśniony. Doczytałem się również, że ten nad którym się zastanawiam, oprócz karty graficznej, ma odrobinę inne oznaczenie liczbowe od omawianego w temacie. Jestem otwarty na inne propozycje laptopów w tej cenie ~2000zł bez systemu.
    Pozdrawiam

Nie wieszają się.

Ten który podałeś w linku jest dobrym lapkiem.
    ukasz315
    Level 10  
    ja od wczoraj nie moge wejsc zobaczyc co dzieje sie z moim laptopem ... wy mozecie ? (cos dlugo trzymaja te laptopy w serwisie)
    łukasz1209
    Level 10  
    ukasz315 wrote:
    ja od wczoraj nie moge wejsc zobaczyc co dzieje sie z moim laptopem ... wy mozecie ? (cos dlugo trzymaja te laptopy w serwisie)

ja również od wczoraj nie mogę sprawdzić statusu naprawy,i tak pewnie nadal oczekują na części.
    AxelNext
    Level 38  
    łukasz1209 wrote:
    pewnie nadal oczekują na części.
    Szpula drutu im się skończyła :lol:
    mariobb
    Level 10  
    Witam też posiadam tego laptopa i mam też zawiasy ale rzadko. Czy po serwisie stan się poprawi i czy w programie HD TUNE PRO wszytko jest na ok bo u mnie jest dużo błędów wykrytych i będe go musiał wysłać na serwis.
    A jesli chodzi o reklamacje to iść do sklepu Inwazja PC czy se darować bo mnie odeślą z kwitkiem i wysłać od razu do serwisu.
    tapek
    Level 12  
    mariobb wrote:
    Witam też posiadam tego laptopa i mam też zawiasy ale rzadko. Czy po serwisie stan się poprawi i czy w programie HD TUNE PRO wszytko jest na ok bo u mnie jest dużo błędów wykrytych i będe go musiał wysłać na serwis.
    A jesli chodzi o reklamacje to iść do sklepu Inwazja PC czy se darować bo mnie odeślą z kwitkiem i wysłać od razu do serwisu.

Jeśli nie wymienia dysku te blędy zostaną ale to NIE są błędy na samym dysku, to tylko licznik SMART notuje liczbę błędów transmisji (ULTRA DMA CRC ERROR).
    Laptopy z GeForce (X52Jc) są (podobno) wolne od tej wady.

Tak na marginesie, jak ktoś śledzi sprzętowe nowości pewnie wpadł na newsa z wpadką Intela, czyli niedoróbkę produkcji chipsetów w układach pod procesory Sandy Brigde ... Co prawda nie dotknie to laptopów ponieważ wada dotyczy kontrolera SATA II (3Gb/s), 2 pierwsze porty to SATA III (6Gb/s) i są wolne od tej wady.
    lukasz4567
    Level 10  
    A czy istnieje potrzeba wymiany dysku jak w modelu z radeonem? I jeśli można, wytłumaczcie mi dlaczego ten się nie wiesza bo to mój pierwszy asus i nie chciałbym zacząć z nim znajomości w serwisie :D I ogólnie ten z allegro będzie dobry? Mam zamiar kupić go w Inwazji w Rzeszowie.
    tapek
    Level 12  
    lukasz4567 wrote:
    A czy istnieje potrzeba wymiany dysku jak w modelu z radeonem? I jeśli można, wytłumaczcie mi dlaczego ten się nie wiesza bo to mój pierwszy asus i nie chciałbym zacząć z nim znajomości w serwisie :D I ogólnie ten z allegro będzie dobry? Mam zamiar kupić go w Inwazji w Rzeszowie.

Jakbym teraz kupował omijał bym całą serie X52J z daleka ...

Mogę Ci polecić coś takiego: http://allegro.pl/tytan-msi-cx623-i3-370m-2x2-4g-4gb-320g-gt310-hdmi-i1442673119.html

Mniejszy dysk ale za to masz matryce LED (X52J NIE mają matrycy LED).
    Ewentualnie możesz poszukać podobnego z dyskiem 500GB ale będzie trochę droższy.
    lukasz4567
    Level 10  
    Kurcze podoba mi się ten asus, no i cena jest niezła. Poczekam jeszcze trochę na rozwinięcie tematu może ktoś wniesie coś nowego. Nikt z tu piszących nie miał wersji z Nvidia? Dobrze byłoby się dowiedzieć tego. Myślę jeszcze nad tym Lenovo tylko trochę boli mnie brak wyjścia HDMI i obecność systemu.
    AxelNext
    Level 38  
    Wolałabym już tego Lenovo bo miałem wcześniej laptopa tej firmy, a na ASUS'a mam już alergię.
    Rozejrzyj się za laptopem firmy DELL
    lukasz4567
    Level 10  
    No niewątpliwie Dell jest najlepszą firmą ale mam na niego zbyt mały budżet, a chciałbym mieć sprzęt potrafiący odpalić jakieś starsze tytuły i może coś nowszego w rozsądnych detalach. Jak pisałem poczekam na opinie użytkowników z Nvidią, jeśli i te się zawieszają będę się rozglądał za czymś innym. A i dzięki za odp :)
    shuzzly
    Level 14  
    Jak k52jc z nvidii się nie wieszają to po co mają tu zaglądać??

Tylko ja tu zaglądam z ciekawości, moja dziewczyna ma k52jc i super chodzi, żadnych zawiaszów, żadnych błędów itd.
    lukasz4567
    Level 10  
    No ja laptopa wogóle nie mam laptopa, a temat śledzę tak jak Ty. Może ktoś z jc podobnie do nas zastanawia się jak to się skończy i pisze swoje rady lub przez przypadek natrafił na ten wątek, a ma coś do powiedzenia. No to chyba zdecyduję się na zakup owego notebooka. Piszcie jeśli macie jakieś uwagi. A i czytałem, że jest jakaś kolejność instalowania sterowników biorąc pod uwagę, że kupuję sprzęt bez systemu przydałoby się wiedzieć w jakiej kolejności je instalować.
    Dziękuje bardzo za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

PS. Da się do tego laptopa wsadzić bluetooth? Moja mysz nie ma odbiornika oryginalnego, a na takim tanim nadajniku nie wiem czy będzie działać. :|
    shuzzly
    Level 14  
    lukasz4567 wrote:
    A i czytałem, że jest jakaś kolejność instalowania sterowników biorąc pod uwagę, że kupuję sprzęt bez systemu przydałoby się wiedzieć w jakiej kolejności je instalować.

PS. Da się do tego laptopa wsadzić bluetooth? Moja mysz nie ma odbiornika oryginalnego, a na takim tanim nadajniku nie wiem czy będzie działać. :|

Kolejność w Asusie:

1 Chipset driver (INF update)
    2 ATKACPI driver i inne ATK
    3 VGA driver
    4 Audio driver
    5 LAN driver
    6 Wireless Console
    7 Wireless driver
    8 Bluetooth driver
    9 Other drivers
    Pozatym dostajesz płytę ze sterownikami który instaluje automatycznie.

A blutut http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6500959
    xnatas
    Level 11  
    shuzzly wrote:
    lukasz4567 wrote:
    A i czytałem, że jest jakaś kolejność instalowania sterowników biorąc pod uwagę, że kupuję sprzęt bez systemu przydałoby się wiedzieć w jakiej kolejności je instalować.

Kolejność w Asusie:

1 Chipset driver (INF update)
    2 ATKACPI driver i inne ATK
    3 VGA driver
    4 Audio driver
    5 LAN driver
    6 Wireless Console
    7 Wireless driver
    8 Bluetooth driver
    9 Other drivers
    Pozatym dostajesz płytę ze sterownikami który instaluje automatycznie.

A blutut http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6500959

Widzę, że już się zaczyna Voodoo.
    Kolejność instalowania sterowników to mit. W serwisach ładują wszystko hurtowo, a potem jeden restart i ma działać. Taka jest specyfika elektroniki. Żadna magia nie działa. Radzę poczytać wątek od początku. Czego tu już nie wymyślano...
    mariobb
    Level 10  
    A jak bede wysyłał lapka do serwisu to co muszę wysłac laptopa, zasilacz,baterie kopie gwarancyjna? co wy wysyłaliście ?
    ukasz315
    Level 10  
    Ja wysłalem ze wszystkim zeby sie nie czepiali , ale mozna wyslac bez bateri, zasilacza. Kopie gwarancyjna musisz im dac !

Tutaj masz wszystko :

Jak przygotować paczkę:

* Prosimy umieścić nadany numer RMA w widocznym miejscu na opakowaniu.
    * Prosimy, jeśli to możliwe, odesłać sprzęt z baterią (lub komponent laptopa: bateria, zasilacz) w oryginalnym opakowaniu i z oryginalnymi profilami dystansowymi usztywniającymi komputer w kartonie, jako że ASUS nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone w transporcie spowodowane nieprawidłowym zapakowaniem.
    * Do paczki należy dołączyć kopię dowodu zakupu sprzętu (faktura, paragon) lub kopię karty gwarancyjnej (strona z pieczątką sprzedawcy). Jeśli nie jest dostępne oryginalne opakowanie, sprzęt powinien być zapakowany do kartonowego pudełka jak najbardziej zbliżonego do oryginalnego. Miękkie opakowania jak torby, czy koperty bąbelkowe nie chronią w sposób adekwatny sprzętu takiego jak notebooki i powodują poważne ryzyko powstania uszkodzeń w czasie transportu. W przypadku notebooka prosimy pamiętać o włożeniu sprzętu w folię lub piankę zabezpieczającą przed porysowaniem.
    * Prosimy nie wysyłać osobno napędów optycznych, twardych dysków lub innych komponentów.
    * Prosimy nie wysyłać płyt, kabli, myszy, kluczy USB, toreb itp.
    * Prosimy o wysyłanie sprzętu bez żadnych zbędnych elementów, takich jak zaślepki portów PCMCIA, które mogłyby ulec zniszczeniu bądź zagubieniu w czasie procedury serwisowej.
    * Prosimy o dołączenie zasilacza w przypadku, jeżeli problem dotyczy zasilania urządzenia, lub występują problemy z jego uruchomieniem.
    * W przypadku, jeżeli dostarczony do serwisu sprzęt będzie niekompletny (np. brak dysku twardego) lub przyczyną usterki będzie zamontowany nieoryginalny komponent (np. bateria, dysk, pamięć), naprawa będzie traktowana jako pozagwarancyjna.

Pozdrawiam
    mariobb
    Level 10  
    Aha czyli wystarczy że wyśle im laptopa,zasilacz i kopie gwarancyjną. ok dzięki.
    maestro_2_1
    Level 11  
    Witam wszystkich. Ciężko bo ciężko ale przebrnąłem przez te całe 24 strony. Mam również tego Asusa X52J. z kartą ATI 5470 Widzę co z tym gów*** się dzieje. Mam pytanie. Mianowicie laptop kupiłem 22 grudnia na allegro w X-KOM. Chcę uniknąć serwisu asusa. Widzę że nie tylko ja kupiłem ten złom w tym sklepie. Powiedzcie mi jak wygląda sprawa u nich. Wymieniają sprzęt, oddają kasę ? Używałem laptopa i powiedzmy że było ok. Jak tylko podłączyłem go do zasilania i chciałem zagrać Amen. Zwiechy po każdym starcie systemu. Jak pisałem chcę uniknąć serwisu, bo czytałem jakie cuda się tam dzieją. Poza tym zasmarkanie układu cyna i jakiś kabelek - to mi się nie widzi. Chcę sprzęt sprawny konstrukcyjnie. Proszę o odpowiedzi.

I pozdrawiam wszystkich kochających Asusa.
    trachemys
    Level 11  
    Dość tego, wpisywać się.

http://www.petycjeonline.pl/petycja/asus-k52-x52-wadliwe-notebooki/225