Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EH777501 płytka bez powodu zaczęła się wyłączać i piszczeć

lesmarc 14 Gru 2010 20:50 3282 2
  • #1 14 Gru 2010 20:50
    lesmarc
    Poziom 1  

Witam,
    chciałym powrócić do tematu z problemami ze sprzętem SIEMENSA. Mam tę płytę od ok. 2 lat. Do tej pory było ok, gdy nagle zaczęła "wariować": podczas pracy płytka bez powodu zaczęła się wyłączać i piszczeć, uruchamia się samoczynnie blokada i trzeba odczekać chwilę, aż ponownie będzie można włączyć. Gdy już zaczyna działać to moment jest ok, po czym znów wyłącza się i wszystko znowu zaczyna migać. Symbol błędu "E" miga na wszystkich polach. Raz uda się coś ugotować, a za chwilę się znowu się wyłączy...

Jak już zacznie działać, np. po włączeniu na 9, to lepiej nie próbować zmniejszać mocy, bo zaraz znowu pada. Wtedy trzeba znowu czekać aż zacznie działać i cała historia od nowa...Różnie się to objawia i trudno by wszystkiego opisać. Po prostu szwankuje. Czytałem na forach o podobnych problemach u kilku użytkowników (też po ok. 2 latach bezproblemowej eksploatacji). Okazuje się, że naprawa kosztuje ok. 1000pln!

Taka marka, a płyta widać masowo szwankuje! Wstyd dla producenta! Widać był to błąd produkcyjny i wycofali płytę, szkoda tylko, że za swoje błędy każą płacić użytkownikom! Problem dodatkowy w tym, że Siemens nie udostępnia serwisom tzw. kodów. Pewnie problem można by rozwiązać za niewielkie pieniądze, ale "łoją" klientół na wszystkim jak się tylko da. Trzeba pewnie będzie wymienić cały moduł mocy i skasują mnie za to tyle, ile kosztuje nowa płyta innego producenta... Pewnie wcale nie gorsza...

0 2
  • #2 14 Gru 2010 21:06
    Szarobury
    Poziom 20  

Nie naprawiałem akurat takiego modelu, ale przyczyną jest usterka zasilacza, trzeba prześledzić które napięcie przysiada po włączeniu, 5V lub np 19V. W razie potrzeby mogę Ci naprawić.

0
  • #3 18 Mar 2017 13:58
    kruak
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jako, że z podanym problemem spotkałem się osobiście to podpowiem co u mnie pomogło ;-) W lewym module jest stabilizator 5V SMD obok, którego jest kondensator bodajże C25, który po paru latach odjechał i on powodował iż zamiast stałego 5V było pływające 4,8-4,6 V. Po jego wymianie 5V jak nowe i wszystko śmiga.
    Oryginał 680µF/10V, i jak się dobrze mu przyjrzymy to zobaczymy, że jest spuchnięty od góry. Można spokojnie włożyć coś o większym napięciu i podobnej pojemności.
    Pozdrawiam.

0