Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1,5Dci K9K instalacja oświetlaenia kabiny

przem69 14 Dec 2010 21:53 8326 2
    przem69
    Level 2  
    Witam
    Właśnie nabyłem Kangoo Expres 2005. W aucie nie było sprawnej lampki oświetlenia kabiny(zniszczona), kupiłem lampkę i okazało się że z kabelka nie ma zasilania do lampki, bezpiecznika tego obwodu też brakowało ale po założeniu nic się nie zmieniło. Wyłączniki drzwi(auto 3-drzwiowe) są sprawne na tablicy zapalają kontrolkę i gaszą. W przestrzeni bagażowej też brak zasilania do lampki.
    Szukam schematu tej instalacji lub podpowiedzi co i gdzie sprawdzić.
    Auto nie posiada elektrycznych szyb, centralnego zamka.
    Pozdrawiam
    starter55
    Level 24  
    sprawdz kolor przewodow na krancowkach i szukaj takiego koloru przy dachu, ewentualnie poprowadz przewod z krancowki i podlacz do lampki tak aby otwarcie wyzwalalo napiecie, oczywiscie w lapce tez musisz podlaczyc mase

przy podlączeniu oczywiscie jakis multimert w ręce
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    starter55 to nie polonez z lat ‘90 że z krańcówek idzie do lampek oświetlenia :D albo steruje tym UCH, albo jest moduł oświetlenia wnętrza kabiny. Stawiam na UCH. Cwancyk sterownia oświetleniem wnętrza jest taki, że po włączeniu oświetlenia wewnętrznego i wyłączonym zapłonie oświetlenie wyłączy się po ok 10-15min. (zabezpieczenie przed rozładowaniem. Też przydał by mi się schemat instalacji do dCi.
    Trzeba by pod Clipa podpiąć czy coś pokaże.

Tu masz schemat do Clio II może podejdzie.

Renault Kangoo 1,5Dci K9K instalacja oświetlaenia kabiny