Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji

14 Gru 2010 22:11 15007 14
  • Poziom 2  
    Witam, poszukuje informacji o wymianie żarówek oświetlenia pokręteł regulacji nawiewu i klimatyzacji w Hondzie CRV II z 2006 roku. Jak się do nich dostać bez start w sprzęcie.
  • Poziom 9  
    WYMIANA ŻARÓWKI W POKRĘTŁACH KLIMY HONDA CR-V 2002-2006

Proste wskazówki jak dobrać się do panelu pokręteł klimy i nawiewu w Hondzie CRV.
    1. Odkręć dwie śruby pod nawiewem (znajduje się pod panelem radia.
    2. Zdejmij przedni panel (pod radiem) zdejmując zaślepki i odkręcając śruby 1.
    3. Wysuń przedni panel – mocowany na 4 klipsach
    4. Odkręć śruby (screw 2) mocujące panel pokręteł – znajdujące się na d panelem. Dolna część panelu mocowana jest klipsami (Clip 4). Odłącz panel wysuwając wtyczkę D z gniazda
    5. Rozbierz panel pokręteł nawiewu.
    6. Wymień żarówki lub inne elementy.
    Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji Honda CRV II oświetlenie pokręteł nawiewu i klimatyzacji

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie na maila mogę wysłać plik pdf z instrukcją.
  • Poziom 9  
    Żarówki wyjmujemy używając wkrętak płaski i przekręcając główkę oprawki.
  • Poziom 10  
    Cześć!

Mam taką prośbę, czy możesz wrzucić informację czy można gdzieś dostać zamienniki tych żarówek, albo najlepiej, czy można rozebrać część "żarówkową" z tej "plastikowej" i wsadzić w to miejsce np. diodę LED? Jeśli można - jesteś w stanie powiedzieć jakie średnice mają te plastikowe cylindry dla wersji dużej (białej) i małej (szarej)?

Przy okazji: szykuję się też do wymiany żaróweczek w podświetleniu przycisków (typu tempomat, VSA, zamykanie szyberdachu) bo tam tez nic mi nie świeci, a z tego co widzę powinno :) Jest jakaś szansa na zdobycie informacji co tam pasuje?

Mam wrażenie, że rozebranie to nie problem, ale zdobycie tych żarówek to jakiś quest.
  • Poziom 39  
    Przecież w sklepach elektronicznych jest tych żaróweczek więcej niż u ruskiego naboi. Parametry tej żarówki to 12V/80mA ,tych większych nie pamiętam. Są to żaróweczki "z wąsami", starą odwijasz i nawijasz nową na ten plastik.
  • Poziom 10  
    No tak, napięcie i natężenie jakoś sobie dobiorę, chodzi mi o parametry fizyczne (wysokość, szerokość?). Nie chciałbym kupić żarówki za grubej czy coś. A z tego co widzę na schematach, to mogą być ich nawet trzy rodzaje (rodzaje wielkości: inna na pokrętło, inna na podświetlenie przycisku w pokrętle, i inna na podświetlenie przycisków po drugiej stronie kierownicy). Nie chce mi się dwa razy rozbierać pokręteł - wolałbym najpierw kupić żarówki i jak już przyjdą - zrobić wszystko "za jednym posiedzeniem" w aucie.
  • Poziom 1  
    A jakie tam wchodzą?? T5 i T4 czy T5 i T3??
    Oraz po ile sztuk??
    Mylę dać tam ledy może będą trwalsze...
  • Poziom 10  
    Ano właśnie tego nie wiem. Nigdzie nie mogę tej informacji znaleźć. A jak pisałem już wyżej: nie rozbiorę tego dwa razy (w sensie najpierw żeby zmierzyć a potem żeby zamontować) :)
  • Poziom 10  
    Ja zastosowałem żarówki Led. Wyszło ok . Są praktycznie wieczne.Światło białe bardzo czytelne. Trzeba tylko pamiętać o jednym. Papierem ściernym wodnym delikatnie zmatowic główki żarówek żeby rozpraszaly światło bo ledy swiecą punktowo. Efekt jak sami zobaczycie będzie powalajacy 😊
  • Poziom 10  
    odgrzewam stary temat, bo akurat dzisiaj wymieniałem oświetlenie
    primo- dziękuję za instrukcję,
    mam jedną poprawkę: u mnie nie było potrzeby odkręcania dwóch śrub pod nawiewem (pod panelem radia) - od razu schowek
    -
    żarówki zastąpiłem LEDami
    ale mam jedno pytanie czy czerwone oznaczenia na pokrętłach, A/C , też powinny być dobrze oświetlone?

tutaj ilustracja ze zdjęciami oświetlenie nawiewu HONDA CRV
  • Poziom 25  
    Faktycznie zdobycie tych żaróweczek to problem. Ja dobrałem jakieś od podświetlenia panelu radia.
    A zrobiłem to po tym jak przetestowałem 7 czy 8 różnych rodzajów ledów. Swiecą nierówno, a jak doszedłem swoim sposobem jak zrobić równomierne oswietlenie to i tak ledy nie wytrzymują dłużej niż kilka miesięcy. Nawet z transilami. W instalacji samochodowej są przepiecia i ledy padają jak muchy.
  • Poziom 10  
    zobaczę ile wytrzymają - byle jak najdłużej -
    chociaż sama wymiana - jak już się wie co i jak - nie jest zbyt skomplikowana ani czasochłonna -

ps
    TAKA UWAGA - jak wymieniać żarówki w oświetleniu - to kompleksowo wszystkie - bo potem jest taki efekt jak tu poniżej
    równoległe robiłem wymianę żarówek w zegarach
    i gdzie LED to biało - gdzie żarówki to żółto.
  • Poziom 10  
    mckornik.com napisał:
    odgrzewam stary temat, bo akurat dzisiaj wymieniałem oświetlenie
    primo- dziękuję za instrukcję,
    mam jedną poprawkę: u mnie nie było potrzeby odkręcania dwóch śrub pod nawiewem (pod panelem radia) - od razu schowek
    -
    żarówki zastąpiłem LEDami
    ale mam jedno pytanie czy czerwone oznaczenia na pokrętłach, A/C , też powinny być dobrze oświetlone?

tutaj ilustracja ze zdjęciami oświetlenie nawiewu HONDA CRV

Wszystko zależy od rocznika , masz wersję po lifcie :)