Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat przy zakupie wzmacniacza

vagon1 14 Gru 2010 22:16 2767 16
  • #1 14 Gru 2010 22:16
    vagon1
    Poziom 12  

Witam,
    jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn ALTON 110W (parę dni temu oddałem do renowacji więc grają jak nowe) i mam problem z wyborem wzmacniacza do niego.
    Oto kilka moich propozycji:
    1)Pioneer SA-706 (możliwość zakupu w idealnym stanie, używany za 500 zł)
    2)Denon PMA 510 (możliwość zakupu nowy około 1000 zł)
    3)Onkyo A-5VL (możliwość zakupu nowy około 1500 zł)

Liczę na Wasze opinie i rady co wybrać.

Dodam także, że miałem możliwość przesłuchać moje kolumny na tym Pioneerze i bardzo ładnie słychać basy i soprany. Mam takie pytanie, czy na nowym sprzęcie co dzisiaj można dostać, też uzyskamy tak samo dobry dźwięk co na tym starym wzmacniaczu (mówię to o charakterystycznym "cykaniu" i dynamice). Czy warto po prostu wydawać więcej pieniędzy na coś co jak słyszałem nie będzie grało tak jak "staroć".

0 16
  • #2 15 Gru 2010 09:51
    andrelius
    Poziom 15  

Te firmy które podałeś robią wysokiej klasy sprzęt audio :-)
    Jeśli masz naprawdę bardzo dobry słuch to kup sobie wzmacniacz lampowy ale dla zwykłego śmiertelnika wystarczy dobry wzmacniacz tranzystorowy

0
  • #3 15 Gru 2010 10:49
    vagon1
    Poziom 12  

andrelius,
    planuję raczej zakup tranzystorowego i tutaj konkretnie mam te 3 na oku i chciałbym się dowiedzieć o jakiś ewentualnych różnicach w dźwięku pomiędzy nimi. Czy nie ma np. szumów w tych droższych i czy nie tracimy na jakości dźwięku przy skrajnych głośnościach, a z tego co wiem niektóre wzmacniacze dają dobry dźwięk, ale tylko w pewnym zakresie glośności. Który z tych pozycji będzie the best:D, biąrąc także ich cenę pod uwagę.

0
  • #4 19 Gru 2010 09:20
    andrelius
    Poziom 15  

szanowny kolego aż tak Ci nie pomogę... :cry:

szukaj not katalogowych tych sprzętów i zwracaj uwagę na takie parametry jak pasmo przenoszenia czy współczynnik zniekształceń nieliniowych

0
  • #5 19 Gru 2010 16:16
    vagon1
    Poziom 12  

Wziąłem na próbę dźwięku tego Pioneera. Niestety się okazało że prawy kanał niedomagał :| i trochę szumów było. Tak się zastanawiam też nad YAMAHA A-S 500 za około 1500 zł. Parametry ma lepsze niż pozostałe, a słyszałem, że dźwięk też bardziej "drapieżny"posiada. No cóż, w miarę możliwości do studia odsłuchowego trzeba będzie się wybrać.

0
  • #6 21 Gru 2010 00:23
    dues
    Poziom 28  

Kolego ile byś nie wydał z Altonów i tak nie wyciągniesz nic więcej niż mogą oddać. Odpowiedni wzmacniacz do tych kolumn kupisz do 300zł, np Yamaha A-500. Jak chcesz wydać tyle kasy pozbądź się Altonów i kup lepsze kolumny. Drogi wzmacniacz nic tu nie pomoże.

0
  • #7 21 Gru 2010 00:45
    Mlody2
    Poziom 18  

Kolega dues ma całkowitą racje jaki wzmacniacz byś nie podłączył pod te kolumny to i tak będą grały słabo.
    Ale do rzeczy Pioneer SA-706 za 500zł to moim zdaniem stanowczo za drogo, sam kiedyś miałem Pioneera SA-606 kupiłem jego za 100zł był połączony razem z kolumnami Altus 110, grało to bardzo słabo dopiera Pioneer pokazał co potrafi na kolumnach firmy JBL TLX-45.
    Jak chcesz jakiś dobry wzmacniacz w cenie około 450zł to polecam ci Pioneera A-616, sam jego na dzień dzisiejszy używam wraz z kolumnami Tannoy M3 gra to rewelacyjnie i pewne jest to że jak bym chciał zmienić ten wzmacniacz na inny to w grę wchodzi już tylko Sphinx Myth 3.

0
  • #8 21 Gru 2010 23:01
    vagon1
    Poziom 12  

Oj, tu musze bronić swoich altoników. Te kolumny to zupełnie co innego niż altus (alton to jak wiadomo lepsza technologia i brzmienie, piękna dynakima i czysty zakres dźwięku). Kiedyś miałem starą więże (o ile pamiętam 2x45w) i czadu się dawało, że hej. Aż szyby drgały. Owszem, każda kolumna ma na panelu 2 pokrętła, które szybko wprowadzały trzaski i ogólnie psuły dźwięk dlatego oczywiście zwarłem przewody na krótko (pominęłem je) i dźwięk pierwsza klasa. Problem w tym że tego wzmacniacza pozbyłem się i szukam takiego który da mi to "coś" :). I tak jak pisałem kolumny odrestaurował mi całkowicie znajomy (naprawde zna się na rzeczy) do stanu lepszego niż fabryczny(dobre komponenty). Obecnie "cykają" na mini wieży hi-fi, co słychać, że stworzone są do wyższych celów:). Na tym felernym Pioneerze obejrzałem film. Czyłem się jak w kinie, wysokie i niskie tony miodzio (aż się łezka w oku zakręciła), ale byłem zmuszony go oddać. Dlatego szukam odpowiedniego wzmacniacza.

0
  • #9 22 Gru 2010 01:12
    Mlody2
    Poziom 18  

Faktem jest to że nie miałem okazji nigdy posłuchać tych kolumn ale miałem do czynienia z kolumnami firmy Tonsil takimi jak Altus 110, Altus 140, Geton 110 eksportowa wersja Altusów 110, Altus 300, oraz Fenixy 2.
    Powiem szczerze że kiedyś bardzo byłem z nich zadowolony bass miały duży no może oprócz Fenixów, i też drgały mi szyby ale oprócz tego że prawie mi szyby wyleciały od basu to nic więcej te kolumny nie potrafiły zaprezentować.
    Niskie tony były takie jak by ktoś zamontował głośniki do jakiegoś kartonu, gwizdki strasznie piszczały, po prostu po jakimś czasie te kolumny zamiast relaksować to męczyły.
    Wiadomo jakiś sentyment się ma do firmy Tonsil bo w końcu to nasza firma, ale niestety są firmy które przewyższają produkty tej firmy i sam osobiście nie zamienił bym swoich kolumn Tannoy M3 czy też JBL TLX-45 na kolumny firmy Tonsil.
    Moja propozycja jak już wcześniej pisałem to Pioneer A-616, myślę że będziesz z niego zadowolony, a jak jesteś zainteresowany jakimś amplitunerem to polecam JVC RX-230r, bardzo fajny amplituner gra lepiej niż np. Denon DRA-375RD.

0
  • #10 22 Gru 2010 18:29
    danielS4
    Poziom 9  

proponuje pioneera A-616 gra poprostu bajecznie jak dlamnie

0
  • #11 12 Lut 2011 14:22
    vagon1
    Poziom 12  

Stanęło na tym, że kupiłem wzmacniacz: Yamaha A-S700 i odtwarzacz CD-S700. Jednym słowem cudo. Żadnych szumów, znakomity dźwięk naprawdę rewelka :). Trafiłem na fajną okazję i kupiłem obie nówki w komplecie z potężną zniżką (góra odtwarzacza odrobinę zarysowana). Prawie 1200 zł taniej niż w salonie Yamahy :D ,ale mocno się targowałem :).

0
  • #12 12 Lut 2011 14:36
    dues
    Poziom 28  

vagon1 napisał:
    Witam,
    jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn ALTON 110W ...

Teraz musi się to zmienić :)

0
  • #13 15 Lut 2011 11:12
    vagon1
    Poziom 12  

deus , dlaczego tak sądzisz ? ;)

0
  • #14 15 Lut 2011 14:56
    dues
    Poziom 28  

Szkoda żeby nowy wzmacniacz marnował się z Altonami.

0
  • #15 15 Lut 2011 15:19
    vagon1
    Poziom 12  

Oj wcale się nie marnuje. Daje naprawdę dobrze. Każda muza brzmi świetnie. Jak mam wolną chatę to rozkręcam wzmacniacz do połowy, rzucam się na łóżko i z 5 metrów słucham muzy, czując jak mi ubranie faluje. Słyszałem naprawdę wiele kolumn nowych starych, za kilka tys sztuka itd i powiem, że nowe nie oznacza lepsze, a często po prostu gorsze. Byłem też w paru studiach odsłuchowych i powiem szczerze z tych altonów naprawdę długo nie zrezygnuję... bo nie ma po co.

0
  • #17 04 Maj 2011 22:37
    vagon1
    Poziom 12  

dues napisał:
    Ważne że Tobie się podoba.

W sumie racja :). Jestem z niego bardzo zadowolony. Temat do zamknięcia.

0