Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyklejony radiator do starego procka 160Mhz

14 Gru 2010 22:27 2244 7
  • Poziom 18  
    Witam. Przepraszam jeśli nie w tym dziale, ale pomyślałem że będziecie wiedzieli jak to zrobić.
    Mam starego procka pentium czy celeron 120 czy 160Mhz... i jest przyklejony do radiatora prawdopodobnie klejem termoprzewodzącym. Zpadło to z 2go piętra i tak go dostałem w spadku. Przydałbymi się ten radiator do różnych eksperymentów, ale nie potrafie odkleić tego procka. Próbowałem na siłę, ale ułamał sie zboku kawałek krzemu. Ma ktoś może jakiś pomysł?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jak procesor nie jest potrzebny (zwłaszcza, że już ukruszony) to może go trochę przygrzać i wtedy próbować odseparować go od radiatora np. nożem?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    To nie jest przypadkiem sklejone silikonem? W tamtych czasach bardzo popularna metoda (wyglada to jak Pentium1)
    Noz do tapet i odciac. Albo tak jak kolega wyzej radzil. Nagrzac czyms procesor i ukrecic radiator ;)
    Polecam tak go zagrzac zeby odlutowac ta zaslepke z tylu, bedziesz mogl sobie poogladac piekny wielki rdzen. W tym wymiarze technologicznym elementy sa na tyle duze ze widac mniej wiecej strukture CPU golym okiem ;)
  • Poziom 15  
    Karaczan napisał:
    , bedziesz mogl sobie poogladac piekny wielki rdzen. W tym wymiarze technologicznym elementy sa na tyle duze ze widac mniej wiecej strukture CPU golym okiem ;)

mógłbyś zrobić foto takiego rdzenia (autor)

a jak nie pójdzie tak to będzie potrzebna szlifierza imadło i jazda :P
  • Poziom 18  
    Przyklejony radiator do starego procka 160Mhz Przyklejony radiator do starego procka 160Mhz Przyklejony radiator do starego procka 160Mhz Przyklejony radiator do starego procka 160Mhz
    Zdjęcia zrobiłem takie jak zrobiłem... hehehe :D
    Musiałem mu załatwić kąpiel. Podgrzewałem na palniku do gorąca i wrzucałem do zimnej wody. Tak puściło ten kwadrat na środku(z nacięciem), a ta rysa to po prostu pęknięcie. Radiator nie chciał puścić. Rozgrzany do gorąca odklejałem go nożem. Na nożu powstały dziury w miejscu gdzie sie siłowałem, a radiator jest jak i był.

Dodano po 18 [minuty]:

Dobra, poszedł. :P Dopiero przy robieniu pizzy w piekarniku. Podczas krojenia procek się połamał na kilka kawałków.
    Aż się sam zdziwiłem, ale razem z radiatorem uwolnił się zapach papierosów sprzed laty. Faktycznie to był silikon. Dzięki wszystkim i pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Karaczan napisał:
    ... W tym wymiarze technologicznym elementy sa na tyle duze ze widac mniej wiecej strukture CPU golym okiem ;)

Kolega poważnie pisze ?
    Dawno się tak nie ubawiłem :D
    :arrow: pinkin nie był to raczej silikon , kiedyś często stosowano klej podobny do dwuskładnikowych klejów epoksydowych .
  • Poziom 40  
    Hucul napisał:
    Karaczan napisał:
    ... W tym wymiarze technologicznym elementy sa na tyle duze ze widac mniej wiecej strukture CPU golym okiem ;)

Kolega poważnie pisze ?
    Dawno się tak nie ubawiłem :D
    :arrow: pinkin nie był to raczej silikon , kiedyś często stosowano klej podobny do dwuskładnikowych klejów epoksydowych .

No dobra, moze zle sie wyrazilem ;)
    Nie elementy ale swoisty schemat blokowy czy jak to nazwac.
    Mozna dojzec cache i inne elementy budowy wewnetrznej CPU.
    Do tego rdzen ma piekne kolorki :D

Na 3ciej fotce jest ulozony tak jak tu:
  • Poziom 18  
    Karaczan napisał:

Coś takiego :?::?:
    Zastanawiam sie czy ten patent by się sprawdził dla tranzystorów końcowych we wzmacniaczach akustycznych. Jesli procek się nie chciał odkleic, a był sklejony czyms podobnym, to może ten klej termoprzewodzący bedzie też dobrym izolatorem. Testy wykażą.