Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaba jeakość sygnału Tomato

14 Dec 2010 23:00 3958 25
  • Level 15  
    Witam kolejny raz

Zrzut ekranu z AP Linksys WRT54G Tomato

Dlaczego jakość sygnału Marty jest tak słaba?
    RSSI i poziom szumów jest w normie?

Dodam że ten komputer jest w odległości niespełna 200M Anteny zewnętrzne widzą się.
  • Helpful post
    Level 43  
    Router z Tomato to zwykły router i to oprogramowanie nie potrafi cudów robić tylko rozszerza funkcjonalność sprzętu.
  • Helpful post
    Level 13  
    jak masz standardowe anteny to się nie dziw że tak słabo ... zwiększ moc radia i załóż lepsze anteny . Tomato to tylko soft który jak kolega wyżej napisał zwiększa możliwości i funkcjonalność sprzętu ...
  • Level 15  
    Antena bazowa TALES 14 V
    Kliencka YAGI 19 HV
    Wszystko z yagi.pl
  • Level 43  
    Tu masz odpowiedź. Nie ma możliwości wykonania yagi 19dB w tym paśmie z zachowaniem sensownej długości takiej anteny. Gdzieś Ci zamokło i masz ciekawostke.

SNR na poziomie 20 to jeszcze stabilna praca powinna być, jak spadnie poniżej -80 to się przejmuj wtedy.

PS. Nie słuchaj kolegów i mocy nie zwiększaj. Sam głuchniesz i szlag Ci trafia wszystko.
  • Level 15  
    A może Tomato oszukuje? Raz było bardzo dobrze, jak tylko zalogowałem się na router, w przeciągu 1s sygnał się popsuł (zdążyłem zobaczyć zielone słupki zasięgu). Przepustowość sięga 4-5MB z tym kompem. Próbowałem podnieść moc karty z 42mW na 84mW jest niewielka różnica ale na gorsze.
    W sobotę będzie mój klient od paraboli, u niego zasięg jest na maxa, ciekawe co w tedy router pokaże. Wiosną wymienię antenę na bazie.

Kiedyś myślałem nad wzmacniaczem, ale właśnie widzę że to nie najlepszy pomysł.
  • Level 15  
    Dzisiaj po zalogowaniu coś takiego zobaczyłem:

• Helpful post
    Level 13  
    A na jakim kanale nadajesz.??
  • Helpful post
    Level 43  
    -20 to niemożliwy sygnał na 200m - musiałyby u was wisieć parabole idealnie zwizowane.
  • Level 15  
    Podczas transferu plików po WLANIE zmieniałem kanały. Na kanale 6 transfer był największy 4-5MB i w miarę stabilny, później zmieniłem standard z b na g ale było tylko gorzej, transfer spadł do 2-3MB i było sporo utraconych pakietów.

Jeszcze czekam na klienta od paraboli i w poniedziałek może pożyczę laptopa to zobaczę bliżej nadajnika (ja jestem na kablu).
  • Level 15  
    Laptop w domu na obrazku "Ania" Siła sygnału: bardzo dobry - znakomity.

A na routerze wygląda to tak:

• Level 15  
    Sorry że piszę kolejny raz, ale udało mi się zrobić porównanie przepustowości, do tego celu użyłem programu: "Axence NetTools"

Czyżby Pentagram miał lepsze radio???
    Dodam że test przeprowadziłem na tej samej antenie zewnętrznej.

• Level 43  
    Podaj (dokładną) wersje tomato na routerze. I sprawdź czy router obsługuje sterowniki ND. Ale nie od wczoraj wiadomo ze radia brodcoma nie powalają.
    Z tego co się orientuje są wersje tychże sterowników kompilowane w różne wersje Tomato i zależny jakiej wersji używasz.
    - Stara wersja
    - ND
    - Wersja dla nowych routerów.
  • Level 15  
    Nie wiem co siedzi w Pentagramie ale moim zdaniem jest 30% lepsze
    Wgrałem Tomato v1.28.0006 PL w obecnej chwili najnowsze.
  • Level 43  
    No raczej nie najnowsze - co to masz za router ??
  • Level 15  
    Linksys WRT54G ver.2 Wydawało mi się że jest najnowsze.
  • Level 15  
    Myślę że do jutra się uwinę. Wyniki oczywiście zamieszczę, choć wątpię że będzie jakaś rewelacja

Więc tak
    tomato_1.27PL.46H.trx - Najlepsza jakość sygnału
    tomato-K26-1.28.8052RAF-PL-MIPSR1-027H-Std.trx- Radio nie działa
    tomato-K26-1.28.8054RAF-PL-MIPSR1-beta-031H-Std.trx - Radio nie działa
    tomato-ND-1.28.8052RAF-011H-Std.trx - Radio nie działa
    tomato-ND-1.28.8054RAF-PL-031H-Std.trx - Radio nie działa
    tomato-ND-SM_1.28PL.004H.trx - Słaba moc radia

Sorry że tak po "łepkach" ale nie miałem czasu na zbadanie wszystkich szczegółów.

Poniżej zamieszczam wykresy

Cerberus P 6331-4A

Linksys WRT54G z Tomato 1.27PL.46H

Podczas połączenia trochę kombinowałem, z tond te utracone pakiety.

Więc wiara w Linksysa wróciła ;)

Narzędzie "Szukanie Sieci" chyba nie jest dopracowane, ponieważ raz wykrywa sieć a inną razą nie. AP w odległości kilku metrów.

• Level 43  
    Jeszcze jak byś pokazał wynik komendy z pod konsoli w tomato:
    nvram show | grep wl0_corerev
    :!:
    Bo z tego co widzę przypuszczam, że masz starsza wersję routera, który nie obsługuje ND.
  • Level 15  
    Proszę bardzo: wl0_corerev=7 ND powinno działać z tego co piszą na forum ;) Może ten sprzęt jest uszkodzony, nie mam nic innego z Tomato na podmianę.
  • Level 43  
    Przy 7 i 9 (oznacza wersje sprzętowa routera) teoretycznie router powinien obsługiwać wersje ND u mnie jest 9 i u mnie działa wszystko na tomato-ND-1.28.8052RAF-011H-Std.trx choć wifi nie testowałem ponieważ nie używam ale działa z tym, że ja posiadam WRT54G-TM.
  • Level 15  
    A u mnie radio na softach z RAF nie działają :( Może Asus WL-500GP będzie lepszy.
  • Level 43  
    Faktycznie w tych wersjach na starsze routery MIPS1 w nowych kompilacjach wystąpił jakiś bug i autor kompilacji ma się temu przyjrzeć i szczęście, że nie uwaliłeś routera bo innym to się zdarzało ;) .
  • Level 15  
    Mój WRT54G jeszcze działa i to dosyć dobrze :) Zostaje na Tomato 1.27 wszystko działa prawidłowa jak na razie.
    Mogę jeszcze dodać że zwiększenie mocy karty jednak coś daje
    W mojej okolicy brak sieci bezprzewodowych jednak mimo to na niektórych kanałach transfer jest znacznie większy.
    Opcje Tryb B/G najlepiej zostawić na "mieszany" kiedyś uważałem że na b jest stabilniejsze połączenie.
  • Level 43  
    Pamiętaj ze zwiększanie mocy radia zmniejsza jego żywotność.
  • Level 15  
    Jestem tego świadomy, z 42mW na 99mW dosyć spora zmiana.