Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z pilotem helikopterek v-max hypersonic

14 Gru 2010 23:12 2153 10
 • Poziom 9  
  witam,
  chciałem się dowiedzieć co może być problemem w pilocie helikoptera v-max hypersonic. Jest to pilot IR i problem tkwi w tym że po jakimś czasie zaczął szwankować. Mianowicie występuję zjawisko blokowania się sygnału, przed usterką pilota działał płynnie a teraz sygnał tak jakby blokował (helikopter nie wznosi/opada płynnie tylko stopniowo)

  Dla chcących udzielić rady zamieszczam foto wnętrza pilota:
  problem z pilotem helikopterek v-max hypersonic problem z pilotem helikopterek v-max hypersonic
  Proszę o nie udzielanie odpowiedzi typu "mogłeś nie kupować tego szajsu tylko jakas Lame v4..."itp...

  Będę wdzięczny za pomoc:)
 • Poziom 30  
  Uszkodzenie leży raczej po stronie mechanicznej w samym śmigłowcu, obejrzyj dokładnie silnik i przekładnie wirnika głównego jakieś włosy lub inne zanieczyszczenia. Równie dobrze szczotki mogą już być zużyte.
  A jeśli to na pewno nadajnik to przyjrzał bym się potencjometrom.
 • Poziom 9  
  zapomniałem dodać że pilot wymieniany był już 4 razy i za każdym razem to samo - pochodzi ok. 2 tygodni i robi się tak jak opisałem wyżej...silniki śmigłowca są w porządku...
 • Poziom 30  
  W takim razie potencjometry, niestety nie są zapewne z najwyższej pułki.
 • Poziom 9  
  a gdzie można dostać taki potencjometr i jak sprawdzić jego parametry? aby szukać takiego samego?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  W sklepie elektronicznym.

  To najpewniej ten po lewej stronie (gaz). Sprawdź omomierzem jego rezystancję (na skrajnych wyprowadzeniach) Możesz też sprawdzić czy jak jest ustawiony na środku czy rezystancje pomiędzy środkowym wyprowadzeniem a skrajnymi są w przybliżeniu takie same - wtedy będziesz miał pewność że to potencjometr liniowy.

  Albo wymontuj ten i idź z nim do sklepu. Pewnie parametry ma też wypisane na obudowie.
 • Poziom 9  
  na obudowie potencjometru nie ma nic to jest jakaś typowa chińszczyzna... tylko zastanawia mnie jedno ... na pilocie miedzy gałkami od sterowania są diody ułożone w krąg, i manipulując "gazem" one zapalają się płynnie więc czy potencjometr nadal może być walnięty?


  Link
 • Moderator Robotyka
  Potencjometr można sprawdzić po prostu omomierzem.
  Wyjście z pilota też możesz sprawdzić, oglądając diody nadawcze przez jakąś kamerę. Pracują w paśmie widzialnym dla większości kamer i aparatów. Chyba, że mają filtr IR.
  Można zaobserwować zmiany sygnału przy zmianach położenia potencjometrów.

  Jednak stawiałbym na model. 4 wymiany pilota i zjawisku trwa nadal - raczej nie wygląda to na winę nadajnika, lecz problemy z modelem.

  Pamiętaj, że sygnał z nadajnika jest przetwarzany przez odbiornik w modelu, on podaje sygnały do regulatorów silników, a regulatory dopiero do silników. A na tym się nie kończy, bo moc z silników trzeba przenieść na wał.
  Sporo ogniw po drodze, które mogą zawieść.

  Objawy takie jak opisałeś pasują do obluzowanych zębatek przenoszonych napęd na wirniki z silników - Przy zmianach prędkości - ślizgają się i wydaje się, że model "skacze", bo dopiero jak zębatka się przestanie ślizgać, moc jest w pełni przenoszona na wirnik.
 • Poziom 9  
  tylko że pilot na innym helikopterze też nie działa, poprzednie uszkodzone piloty też były sprawdzane na paru modelach u sprzedawcy tego modelu, pochodziły mi max dwa tygodnie i padały w ten sam sposób tak jakby była to jakaś fabryczna wada, staram się dojść do tego co może być przyczyną bo ciągle wymieniać pilot w nieskończoność?- to trochę denerwujące też na początku obstawiałem na model ale jak sprzedawca brał pilota z innego helikoptera to wszystko z moim modelem było ok. Jeśli chodzi o sygnał ir to w działającym jeszcze pilocie diody migały dość intensywnym światłem ir, jak zaczął się blokować ten sygnał to troszkę słabszym, a dziś zauważyłem że diody w ogóle nie dają oznak życia...zero reakcji...
 • Moderator Robotyka
  Takie zabawki produkuje się po to, żeby były tanie i klienci je z tego powodu chętnie kupowali. Nie mają być trwałe.
  A jedyna rada jest niestety ta, której nie chciałeś słuchać na początku - kupić porządny, markowy produkt. Owszem - drożej, ale nie psuje się co tydzień tak, że trzeba go wymieniać.

  Za którymś razem sprzedawca powie, że to ty uszkodziłeś pilota i nie będzie darmowej wymiany... ;)
 • Poziom 15  
  Witam
  Ja natomiast mam problem z zasięgiem w tym modelu.
  Wynosi oj jakieś 0.5m, sprawdziłem wszystkie luty w pilocie i elektonice helikoptera.
  Większość nawet poprawiłem i nic nie pomogło;/