Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw-pralka + suszarka

14 Gru 2010 23:24 8096 12
  • Poziom 1  
    Witam,
    jako że pozbywam się bubla w postaci pralko-suszarki stoję przed wyborem pralki i suszarki oddzielnie. W oko wpadły mi komplety 4 marek:
    Ariston: pralka AQLF9F69U i suszarka AQCF851BU
    Bosch: pralka WAS28743PL i suszarka WTS86515PL
    AEG: pralka Lavamat 84950A i suszarka Lavatherm T58870
    Electrolux: pralka EWN148640W i suszarka EDC78550W

Generalnie ważna dla mnie jest szybkość wirowania (min. 1400 obrotów). Z doświadczenia z pralko-suszarką wiem że im lepiej odwirowane tym szybciej i lepiej wysuszone. Druga sprawa to ładowność-im większa tym lepsza oraz suszarki nie specjalnie mniejsza niż pralki gdyż nie po to kupuję suszarkę by bawić się w rozwieszanie.
    Poza tym wiadomo, najważniejsza jest bezawaryjność.
    Będę wdzięczna za wszelkie porady i ew. doświadczenia z ww. sprzętami i firmami.
    Od siebie mogę jedynie powiedzieć że mam już drugą zmywarkę Ariston i jestem z niej zadowolona. Nie wiem czy tak samo ma się sprawa z pralkami.
    Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów...
  • Poziom 20  
    Oprócz Aristona to każdy zestaw jest bardzo dobry. Stawiałbym na zestaw Electroluxa.Jak chcesz mieć bardzo pojemną pralke to proponuje Boscha ,bo bęben ma aż 65 litrów pojemności.
  • Poziom 20  
    Temat przerabiany już wiele razy, ale moge napisac jeszcze raz. Dla mnie najlepszym połączeniem jest:
    PFD-1484 + SKFD-831
    Bardzo dobre parametry i bardzo dobra cena. Dodatkowo teraz za 150 zł/szt. masz przedłużenie gwarancji do 5 lat. Pralka ma rewelacyjne parametry, a suszarka ma funkcję prasowania.
  • Poziom 2  
    Mamy rok 2018, jaki zestaw teraz polecacie? Jedna na drugiej musi stać w niewielkiej łazience.
  • Poziom 22  
    Ładny odkop. Ale jak już jest, to zapytam: jaki budżet?
  • Poziom 2  
    Przedział cenowy mniej więcej do 4.000zl. Licz do 2000 za każdy że sprzętów. Jak będzie mniej to się nie obrażę 😁
  • Poziom 22  
    Proponuję sprawdzić taki zestaw:
    - Pralka Bosch WAN2826EPL
    - Suszarka Bosch WTR85V5EPL

Do tego jeszcze będzie trzeba zakupić łącznik.
  • Poziom 8  
    Jestem za AEG - sprzęt nie do zdarcia (przynajmniej ten co ja miałem)
  • Poziom 9  
    Właśnie po 3 latach użytkowania wywaliłem pralkę Elektroluxa. Nie ma możliwości wymiany łożysk. Bęben klejony. jak dla mnie ... Nie do zaakceptowania.
    Co kupić żeby nie mieć problemu?
  • Poziom 22  
    michalw0 napisał:
    Właśnie po 3 latach użytkowania wywaliłem pralkę Elektroluxa. Nie ma możliwości wymiany łożysk. Bęben klejony. jak dla mnie ... Nie do zaakceptowania.
    Co kupić żeby nie mieć problemu?

Bosch z linii WAN, WAE, WLK, WLT i WLG, cała seria pralek LG, Samsung i Amica mają wymienne łożyska. Kwestia czy jest miejsca na pralkę standardową czy musi to być Slim, oraz budżetu.
  • Poziom 9  
    Wymiary nie mają w sumie znaczenia. szerokość 60c m. wysokość obojętna. Nauczony doświadczeniem, żeby była możliwość naprawy łożysk i programatora. Cena ..jak najmniej ....ale tak do 1600 zł. Jeżeli ktoś mnie przekona to mogę jeszcze coś dołożyć.
    Na tą chwilę Bosch WAN2826EPL.

Ale zastanawiam się czy warto dopłacać 500 zł, za bajery których najprawdopodobniej nie użyję.
    Z racji aktywnego uprawiania sportu pralka chodzi w pełnym obciążeniu co 2 dni. Korzystam właściwie z jednego programu (bawełna). Fajnie by było gdyby pranie trwało tak ok 1.5 godziny.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 22  
    michalw0 napisał:
    Na tą chwilę Bosch WAN2826EPL.

Trafny wybór. Cicha pralka, duża ilość programów, co prawda Pan aż tyle nie potrzebuje, ale jak są to warto czasami skorzystać. Na pewno warto używać programu czyszczenia bębna. Plusem są jeszcze obroty na 1400.