Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurolite ts-255 + USB-DMX Dab-System = problem

maslak_s 14 Gru 2010 23:28 2541 7
  • #1 14 Gru 2010 23:28
    maslak_s
    Poziom 9  

Witam

Posiadam dwa skanery Eurolite ts-255. steruje nimi za pomocą konwertera usb-dmx z separacją galwaniczną firmy dab-system oraz (http://www.dab-system.com/konwerter_usb_dmx_ob_sep.html) programu Freestyler.

Mam następujący problem...

Podczas gdy używam całego sprzętu zdarza się że pierwszy skaner (patrząc na połączenie szeregowe konwerter -> skaner1 -> skaner2) zawiesza się. zawieszenie skanera polaga na tym jakby ktoś włączył funkcje "black out" (żarówka świeci, lustro wraca do pozycji zero), natomiast drugi skaner działa normalnie. podczas gdy zawieszał się skaner próbowałem już różnych rzeczy, restartowałem komputer, odłączałem konwerter, wyciągałem kabel dmx ze skanera i wyłączałem i włączałem sam program (freestyler). pomyślałem że błąd jest w konkretnym skanerze, ale - zamieniałem skanery miejscami, ustawiałem na każdym inny adres, ustawiałem skanery pod tym samym adresem i zawsze zawieszał się tylko ten skaner który był pierwszy w połączeniu szeregowym.

Moim zdaniem wina leży po stronie skanerów, ale nie jestem pewien... co wy o tym sądzicie? jak rozwiązać mój problem?

0 7
  • #2 15 Gru 2010 09:20
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Daj obydwa skanery na ten sam adres. Gdy pierwszy od konwertera będzie się zawieszał zamień miejscami. Jeśli zawsze pierwszy od konwertera będzie wisiał to obstawiam kable. Jeśli zawsze będzie się wieszał ten sam skaner - obstawiam albo skaner albo kable. Osobiście miałem taką sytuację z led parami stairville - na 8 parów jeden co jakiś czas wariował. Pomogła wymiana na gwarancji.
    Napisz co tam zmajstrowałeś.

0
  • #3 15 Gru 2010 09:41
    maslak_s
    Poziom 9  

Po pierwsze wielkie dzieki za zainteresowanie tematem

Dziś wieczorem będę testować, porzyczę od znajomego jeszcze jakis zewnetrzny sterownik DMX i sprawdzę czy przy jego sterowaniu pierwszy skaner też będzie się zawieszał.

CDN ;]

0
  • #4 16 Gru 2010 16:18
    maslak_s
    Poziom 9  

Wczoraj kolejne testy, tym razem do sterowania skanerów użyłem Showtec Scanmaster 2 MKII. Oba skanery były ustawione pod tym samym adresem i mimo wszystko w pewnej chwili zawiesił się pierwszy skaner. po zawieszeniu zmieniłem adres skanera i nadal zero reakcji, odłączyłem oba kable dmx (in i out), przełączyłem na funcke "sound" - skaner zaczął działać w rytm muzyki. ustawiłem znów adres (od 1) - skaner znów przeszedl w tzw "stan zawieszenie - blackout", po podłączeniu kabli nadal nie reagował na sygnały wysyłane z sterownika dmx...

wykluczam wine sterownika, gdyz podczas sterowania dmx-usb oraz sterownikiem showtec'a problem się pojawia... wina musi leżeć po stronie skanerów.

Jakies rady?

0
  • #5 16 Gru 2010 20:39
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Jak na gwarancji - oddaj do serwisu.

0
  • #6 16 Gru 2010 20:41
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź kable. Jeden może być uszkodzony i siać zakłócenia na całej linii. Zwłaszcza sprawdziłbym luty we wtyczkach XLR. W następnej kolejności testowanie na sprawdzonym kablu, pojedynczo każdy ze skanerów + terminator na koniec. Sprawdź i napisz co się dzieje.

0
  • #7 17 Gru 2010 11:46
    maslak_s
    Poziom 9  

Ok dziś podłącze sprzę na nowych kablach i zobaczymy czy to coś zmieni...

CDN ;]

0
  • #8 19 Gru 2010 10:26
    maslak_s
    Poziom 9  

Witam... w piątek zmieniłem kabel w połączeniu miedzy sterownikiem a pierwszym skanerem. i jak na razie "skaner pierwszy" (przez piątek i sobotę) nie zawiesił się.

może faktycznie problem leżał po stronie wadliwego kabla...

po testuje jeszcze przez najbliższy tydzień i dam znać po świętach jak sprawa wygląda...

Pozdrawiam

1