Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EKSPRES DO KAWY SAECO MAGIC COMFORT + przegląd serwisowy

halbi 15 Dec 2010 11:46 7272 4
    halbi
    Level 11  
    Witam,

Mam pytanie jak wyżej w temacie.
    Jak powinien wyglądać prawidłowy przegląd serwisowy takiego ekspresu.
    Jakiego płynu użyć do odkamieniania i w jaki sposób to robić ?
    Co należałoby przeczyścić w bloku zaparzacza itd ?
    Może ktoś posiada juz praktykę i zajmuje sie tymi urządzeniami, które nie są tanie i łatwo coś uszkodzić przez nieprzemyślane działania.

Pozdrawiam AdamH.
    ksnar
    Level 11  
    Hej,
    mam taki ekspres, i oto co z nim robię:

1. Odkamieniam zgodnie z procedurą z instrukcji, używam odkamieniacza Rossmanna "Domol" (koszt kilka groszy polskich)
    2. Raz na tydzień szoruję zespół zaparzacza szczoteczką do zębów pod kranem - bez użycia detergentów
    3. Następnie uszczelki w bloku spryskuję sprayem silikonowym CX 80 (ma atest PZH do kontaktu z żywnością)
    4. Co kilka tygodni smaruję prowadnice w bloku smarem silikonowym CX 80.
    5. Przy okazji wyciągania bloku czyszczę wnętrze ekspresu z resztek kawy
    6. Wszystko wieńczę programem 'płukanie'

powodzenia :)

Kris
    halbi
    Level 11  
    Witam,

Z braku czasu dopiero teraz podjąłem się gruntownego przeglądu ekspresu i jego czyszczenia.
    Do smarowania użyłem zgodnie z informacją Krisa smar silikonowy CX80 który posiada atest PZH. Niestety nie mogłem nigdzie dostać w Częstochowie sprayu silikonowego. Odkamienianie przeprowadzilem wsypując "Domol" do zbiornika z wodą a następnie przeprowadzając cykl czyszczenia. Można by się pokusić o odkręcenie sit zaparzacza i dokładne ich wymycie ale nie były bardzo zabrudzone i myśle że odkamieniacz udrożnił wszystkie otwory w tych sitach.

Podziękowania oczywiście dla Krisa za te jakże cenne informacje :)
    jazeck
    Level 12  
    Pytanie - jakie sita posiadasz w bloku zaparzacza? Mam 2 zaparzacze w jednym plastikowe, drugi z sitami z nierdzewki. Który zaparzacz montowali w "magic comfort"?
    halbi
    Level 11  
    Witaj,

Mam dokładnie Saeco Magic Comfort +. Tam jest sitko z nierdzewki. Uwaga podczas jego dokręcania. Bo może pęknąć trzpień plastikowy z gwintem. W Saeco Minuto sitko jest w zaparzaczu plastikowe. Ekspres bardzo lekki i czuć "taniość" jeśli chodzi o zastosowane materiały. Plastik przeważa w budowie !!!.

Pozdrawiam,