Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wciągarka GEDA Maxi 120s schemat połączeń.

15 Gru 2010 12:39 5601 1
  • Poziom 20  
    Potrzebny schemat połączeń styczników sterownika tej wciągarki. Silnik tej wciągarki to silnik klatkowy jednofazowy dwubiegowy o mocy 0,45/1,35 kW, posiada dwa kondensatory rozruchowy i roboczy 80u/40u/400V i jest sprawny. Silnik ten nie posiada tabliczki znamionowej, wiązka (8) przewodów "wychodzi" z pokrywy kołnierza do stycznika biegów, kondensatorów i rozruchowego stycznika termo-elektromagnetycznego. Uszkodzeniu uległ prostownik w zasilaniu hamulca i silnik nie działał "w dół". Kaseta sterownicza i wiązka przewodów sprawne.
    Na budowie ktoś ingerował w sterowanie i obecnie wciągarka "chodzi" tylko w górę. Hamulec odblokowuje się w trybie "góra" i "dół". W innej wciągarce GEDA znalazłem w skrzynce sterownika schemat połączeń ale w tej nie ma (może był?). Może ktoś czytających ten post jest użytkownikiem takiej wciągarki lub może wie kto taką posiada (lub podobną GEDA Maxi 150s).
    Jeżeli można to proszę o scan schematu połączeń lub jakiekolwiek wskazówki.

Wciągarka GEDA Maxi 120s schemat połączeń. Wciągarka GEDA Maxi 120s schemat połączeń.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    Witam.
    Temat został rozwiązany przy pomocy schematu który otrzymałem od pewnego Pana. Chciałbym Mu tą drogą bardzo podziękować. To dzięki Panu M.S. udało mi się dokładnie odtworzyć połączenia tej wciągarki. Niestety nie do końca udało mi się uruchomić urządzenie bo okazało się, że uszkodzony był silnik ale tym zajęli się fachowcy od silników.
    Temat uważam za zamknięty.