Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook iskiernik

bogi 07 Oct 2004 11:38 4581 10
 • #1
  bogi
  Level 29  
  Witam

  Co jakiś czas mam problemy z zapaleniem gazu.
  Iskry z zapalarki gdzieś przeskakują ale nie na iskrowniku.
  Gdzie tego szukać ?

  Pozdrawiam
  Bogi
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Należy zacząć od porządnego wyczyszczenia iskrowników. Jeżeli są zakończone drutem to odpowiednio go ustawić. Jak to nie pomoże to najlepiej wszystkie iskrowniki wymienić na nowe. Koniecznie muszą być tego samego typu.
 • #3
  yes2mike
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Albo gdzies w srodku jest przebicie... I w tym momencie czyszczenie raczej nie pomoze :)
 • #4
  bogi
  Level 29  
  Dzięki.

  W wekend rozkładam na części i zobaczę co tam siedzi w środku.

  Pozdrawiam
  Bogi
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  adamjur1
  Level 41  
  Mamy wątpliwą przyjemność posiadania wyrobu tej firmy. Ja mam płytę gazową o ładnej nazwie elegace. I tu się kończy elegancja. Iskierniki czasem nie działają a po gotowaniu ziemniaków nawet działają w sposób ciągły ( albo z opóźnienieniem np w nocy nagle coś zaczyna pstykac) A wszystko przez zalanie wodą kipiących ziemniaków. Badziewiarski sprzet i jego konstrukcja. Nie chcę juz pisać o problemach z utrzymaniem czystości. Pokrętła zaworów-zapalaczy są na tym samyma poziomie co palniki, wszystko co się leje leci odrazu w zawory i wyłączniki. U ciebie z pewnością też coś zalało przewody. Jak wyschnie to zacznie działać. lepsza taka usterka od ciągłego "pstykania"
  Pozdr. J.
 • #7
  Krist0
  Level 23  
  Potwierdzam diagnozę kolegów - zanieczyszczenie.

  Ja mam jednak inną metodę. "Pstryknę" palcem w porcelankę i palnik odpala.

  Pozdrawiam :) .
 • #8
  adamjur1
  Level 41  
  Awaryjność tego rodzaju rozwiązań pochodzi od ich jednoczesności podawania iskry na wszystkie iskrowniki. wystarczy jeden zalany lub zanieczyszczony i po nim przeskakuje iskra (łatwiejsza droga) tłumiąc lub zupełnie zabierając iskry z pozostałych.
  Pozdr. J.
 • #9
  bobo100
  Level 12  
  Witam moga byc rozne przyczyny braku iskry albo brak masy na palnikach (luzne wkrety na plycie podpalnikowej albo zasniedziale korpusy palnika ) przebicie na iskrowniku ( mozna go owinac tasma izolacyjna ) zabrudzone albo generator iskry
 • #10
  bobo100
  Level 12  
  a co do plyty elegance to musisz osilikonowac generator bo znajduje sie pod jak dobrze pamietam palnikiem nr 5 i wystarczy mala wilgoc i iskrzy
 • #11
  adamjur1
  Level 41  
  W mojej elegance są tylko 4 palniki, separację pokręteł od kipiących płynów zrealizowałem ptzyklejając przegrodę wysokości 5mm oddzielającą rejon pokręteł od palników.
  pozdr.J.