Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa i usprawnienie anteny hustler ic100

15 Dec 2010 13:27 4430 7
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #2
  kreslarz
  Level 35  
  Zanim zalejesz wszystko silikonem, to sprawdź, czy antena nadal stroi. Zamontowanie zamiast folii blachy spowoduje, że magnes nie będzie trzymać i antena spadnie z samochodu.
 • Helpful post
  #3
  marmat
  Level 20  
  Możesz dać blachę , ja by dał teśmę (takie coś jak grube złotko z czekolady ) można kupić całe szpule samoprzylepne . Stosuje się te taśmy do zawijania np. na ocieplone rurociągi .
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  janusz81
  Level 11  
  Jeśli ciągle szukasz odpowiedniego materiału to spróbuj wykorzystać aluminiową tackę do pieczenia - coś w stylu tacek do grilowania (zwykle są z dziurkami ale udało mi się znaleźć w sklepie wersję z pełnym dnem, bez żadnych otworów).
  Wyciąłem odpowiednie kółko i założyłem w Hustlerze - sprawdziło się bardzo dobrze. Grubsze niż złotko z czekolady, ale cieńsze niż np puszka z piwa.
 • #6
  Novile
  Level 34  
  Możesz sam wykonać taką (prawie taką) folię aluminową samoprzylepną. Weź normalą folię samoprzylepną i napyl(psiknij-pomaluj) ją srebrzanką w spreyu , taką choćby do malowania felg. Są w niej drobinki aluminium więc w napylonej warstewce też się znajdą i sprawa gotowa.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  skopek
  Level 14  
  Kupiłem używanego Hustlera z cb radiem Alan 109. Kabel nadawał sie do wymiany gdyż był już zniszczony. Miedziany opolt był czarny i kruchy. Antene rozebrałem na części pierwsze. W środku antena była bardzo skorodowana na tyle, że poszła w ruch szlifierka kątowa, a później moczenie w odrdzewiaczu Dragona (kwas fosforowy). Śruby wyczysciłem szczotką drucianą na wiertarkę. Luty poprawilem. Pomiędzy okrągłą blache stalową, a część z bakielitu na której jest nawinięta cewka dałem końcówkę oczkową z otworem 8mm i przylutowałem oplot nowego kabla RG58. Kondensator ceramiczny w mojej antenie to 131p. Uwaga nakrętka od spodu anteny ma inny skok gwintu i nie nakręcimy tam zwyklej nakrętki. Polecam przegwintować szpilke na zwykły gwint i dać nową nakrętke i podkladkę schnora gdyż jest to element przewodzący między szpilką, a podstawą. Starą folie alu zdarłem z magnesu i nakleiłem podwójnie zwykłą spożywczą folie aluminiową na wzór oryginalnej. Całość uszczelniłem uszczelniaczem z Henkela do karoserii. Kabel wymieniony na najtańszy RG58 z ekranem. Na koniec zacisłem nowy wtyk. Poprawa jest znacząca.. Oczywiscie antena po wyżej wymienionych zabiegach została dostrojona na moim aucie. Polecam taki zabieg w przypadku używanego Hustlera IC-100.