Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić wkrętarkę akumulatorową ?

świadziu 15 Gru 2010 13:52 19826 14
  • #1 15 Gru 2010 13:52
    świadziu
    Poziom 9  

Witam,
    jestem zainteresowany zakupem wkrętarki i nie wiem co wybrać gdyż na rynku jest tego multum :(

Wkrętarki będę używał sporadycznie - maksymalnie do 3 godzin ciągłej eksploatacji, a i tak taka praca zdarzy się raz na 3 miesiące.
    Zależy mi na jakości urządzeniu i w miarę wytrzymałych bateriach - z tego co wyczytałem to litowo jonowe są dużo lepsze ale czy jest sens przepłacać ?
    Na zakup chcę przeznaczyć około 300 złotych i chciałbym aby w tej cenie było:
    - drugi akumulator
    - walizka
    - dobra inteligentna ładowarka która nie zepsuje aku.
    - akumulatory 18V – podobno takie są lepsze ( ale czy to prawda ? )

Jakie znaczenie ma czy wkrętarka ma 1 czy 2 biegi ?

Na co w szczególności zwrócić uwagę podczas porównywania różnych modeli ?

Z góry dzięki za pomoc !!

• #2 15 Gru 2010 14:38
    mklos1
    Poziom 25  

Ja posiadam kilka narzędzi marki GRAPHITE (lepszy Topex). Póki co sprawują się dobrze. Mają wkrętarkę na 18V dokładnie w takim zestawie jaki chcesz.

świadziu napisał:

- dobra inteligentna ładowarka która nie zepsuje aku.

Moim zdaniem prędzej zepsujesz aku rzadkim używaniem niż ładowarką dołączaną do zestawu.

• #3 16 Gru 2010 10:52
    Sławek K
    Poziom 22  

Te inteligentne ładowarki z szybkim ładowaniem dopiero dają w "D...." akumulatorom..... . Kupujesz Inteligentny zestaw za kilkaset złociszy , jeden rok i na śmietnik. Zestaw barachła topexa zielony bez inteligencji 4 lata i baterie trzymała dopóki wkrętarka nie roztrzaskała się spadając z rusztowania.
    Wynalazki są na pewno piękne, weźmiesz do garści taka makitę, metabo, boscha, to widać ze fajne , a zakup ?.... wszystko tutaj zależy od eli.... . jak to niektórzy mówią. Dobrej firmie instalacyjno- budowlanej to nawet nie wypada aby chodzić z narzędziem słabej klasy, amatorowi z ambicjami tez nie .
    Slawek

• #4 16 Gru 2010 12:14
    darek4168
    Poziom 20  

Ja mam Einhella Global , kupionego za 30zł , z tym szybkim ładowaniem 2 biegi i sprawuje się dobrze . 2 bieg jest dobry do tego jakbyś chciał coś wiercić . Z tych chińskich elektronarzędzi to zależy jak trafisz raz potrafią wytrzymać lata a raz psują się po kilku dniach.

• #5 16 Gru 2010 19:42
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Akumulatorki litowo jonowe mają mniejsze samo rozładowanie i można je doładowywać bezproblemowo kiedy chcesz i to im nie szkodzi.
    Wybór duży ,ale pytanie czy chcesz coś firmowego - markowego czy taniochę co ma zapełnić lukę w rynku. Ostatnio widziałem chyba w reklamie castoramy spharki z walizką dwa akumulatorki i latarka LED na akumulatorek coś koło 300zł.
    Jeśli chodzi o napięcie akumulatora to powiem ci tak mam makite 18V 3Ah no droga była wielka z 2 biegami i udarem działa wyśmienicie, ale miałem przyjemność bawić się taka samą jak moja ,ale z akumulatorem na 14V różnica w pracy? Nie zauważyłem.
    Osobiście wybrałem technikę akumulatorów litową ze względu na niecodzienne używanie to nie mam problemu z samo rozładowaniem i doładowywaniem.
    Jeśli chodzi o biegi to ma to znaczenie w momencie dokręcania wkrętów ew.wiercenia wolniejszy bieg mocniejsza większy słabsza ,ale za to szybsze obroty.

• #6 17 Gru 2010 13:37
    cranky
    Poziom 26  

Drugi bieg jest bardzo przydatny, jednobiegowa obciążona np. wiertłem po postu się zatrzymuje.
    Większość ładowarek to ładowarki "szybkie" nie inteligentne - niszczą szybko baterie. Powolna ładowarka baterii nie niszczy. Sam moduł do sterowania inteligentnej ładowarki kosztuje 85PLN więc w cenie 300 nie spodziewałbym się ładowarki inteligentnej (jaka jest np w Makicie za 700PLN)

• #7 17 Sty 2011 19:03
    DaroMc
    Poziom 15  

Witam,
    czytam fora i jestem coraz głupszy....
    Chciałbym kupić wiertarko - wkrętarką za max 200zł.(budżet nieprzekraczalny) Ma być używana nieregularnie w domu i czasem w warsztacie. Ma mieć najlepsze parametry i niezawodność adekwatnie do ceny i co ważne na kilka lat.

Mając ograniczenia finansowe, myślałem o jakimś
    Skilu np. 2007AA lub 2402
    B&D np EPC12CA
    ostatnio w Leroy Merlin widziałem: "nołnejm" POWER-G
    wygląda na solidnie wykonaną (lepiej niż na zdjęciu) i jest poręczna. poza tym ma:
    2 akumulatory Li-ion
    2 biegi
    2 lata gwarancji
    walizka ok 30 elementów.
    oddzielna ładowarka akumulatorów
    Nie mogę o niej więcej znaleźć, przypominała leżącą obok wkrętarkę Ryobi.

Wszystkie rady i sugestie mile widziane.

• #8 17 Sty 2011 20:03
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Kolego kup sobie wkrętarkę na allego za parę złotych z płynną regulacją obrotów i sprzęgłem przeciążeniowym. Dobra firma w dzisiejszych czasach nie jest wykładnikiem jakości. Zaleta - jeśli ci wysiądzie nie będziesz żałował. A może przeżyć firmówkę.

• #9 20 Sty 2011 15:49
    ^ToM^
    Poziom 28  

Witam,
    Nie wiem czy nie warto rozważyć zakup Skill 6222, na aukcjach kosztuje 160-170 zł i ma zasilanie sieciowe i długi kabel 5m. Odpadają problemy z ładowaniem i zużyciem baterii. W domowych zastosowaniach bateryjne zasilanie rzadko kiedy jest potrzebne.:)

• #10 16 Mar 2011 12:45
    marek 1871
    Poziom 15  

Inteligentna ładowarka jest jak najbardziej OK. Przy czym owa "inteligentna" ładowarka to koszt często 400-500zł - przykład Bosch z systemem Fuzzy Control. Te ładowarki są dobre, mało tego znacznie wydłużają żywotność AKU (przykładowo dla zwykłej ładowarki DV Bosch'a żywotność AKU to ok 1 tyś cykli, dla tego samego AKU ładowanego FC to 1,5-2,0 tyś cykli). 2 biegi są przydatne, możesz ustawiać różne prędkości obrotowe dzięki nim (działają podobnie jak w wiertarce 1-bieg wolne obroty + wysoki moment obr).

• #11 08 Sie 2012 17:50
    DaroMc
    Poziom 15  

Witam ponownie.
    Kupiłem "nołnejm" POWER-G (w zestawie nie ma bitów), a dziś zobaczyłem, że dalej ją sprzedają.Trochę czasu minęło więc pomyślałem że podzielę się spostrzeżeniami:

Myślę, że to był dobry zakup:
    -jest poręczna i w miarę lekka
    -wytrzymała 2 remonty.(służyła jako mieszadło do farby, wiertarka, szlifierka i otwornica) i dalej jest oki, Jedyny mankament: powiększył się luz promieniowy na główce co mnie akurat nie dziwi przy takiej robocie. 2 lata gwarancji. więc dalej jest na gwarancji :)
    -2 akumulatory które długo trzymają

Do zastosowań amatorskich..... polecam :)

"tyle ze mnie"

• #12 20 Gru 2016 20:10
    krystekwolf
    Poziom 5  

Ja od dwóch lat używam narzędzi od Ryobi. Mam od nich cztery wkrętarki i jeszcze sporo innego sprzętu. Powiem tak, nie znałem tej marki zbyt dobrze i sprzęt kupiem z polecenia kolegi, który używał. Przez dwa lata użytkowania widać oczywiście na nich ślady użytkowania, bo wykańczamy w drewnie domy, więc sprzęt pracuje, ale nie było żadnych poważniejszych awarii. Jestem zadowolony z bezszczotkowego silnika, bo sprzęt się tak nie grzeje i baterii, która pasuje do innych narzędzi tej marki, a to się przydaje.

• #13 20 Gru 2016 20:55
    bruns
    Poziom 30  

Mam Hitachi 20 lat i nadal na oryginalnych bateriach , działa super . W między czasie wiele innych nowszych poszło już do śmietnika

• #15 08 Wrz 2017 15:41
    krystekwolf
    Poziom 5  

A ile dają gwarancji? Ja jakoś nie miałbym chyba zaufania... W ryobi mam trzy lata, a przez to, że nie używam sprzętu za często, tylko do domowych rzeczy, to chyba takie dwa lata byłyby za krótkie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME