Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migający wyświetlacz w pralce Indesit WIE 107

Artur1111 15 Gru 2010 15:29 14404 5
  • #1 15 Gru 2010 15:29
    Artur1111
    Poziom 9  

Witam,

posiadam pralkę Indesit WIE 107 (w styczniu minie 3 lata jak ją posiadam), użytkowana jest średnio z raz w tygodniu
    wczoraj jeszcze wszystko było ok, a dziś podłączam do prądu i miga wyświetlacz oraz kłódka, nic nie można uruchomić, nie działa resetowanie, po odłączeniu od prądu jeszcze przez chwilę wyświetlacz miga i po chwili znika
    czy to może być przyczyna programatora? można samodzielnie zrobić jakiś "twardy reset", czy ewidentnie będzie to kosztowna usterka sprzętowa?

PS. czasami po podłączeniu do prądu pojawia się na ekranie cyfra 50 (chyba chodzi o minuty pozostałe do końca prania) ale po chwili znów miga i nic więcej się nie dzieje

3 5
  • #2 15 Gru 2010 23:49
    peter falk
    Specjalista AGD

Na początek do wymiany elektrolityczne kondensatory obok TNY264 na płytce sterownika.

4
  • #3 16 Gru 2010 11:50
    Artur1111
    Poziom 9  

wczoraj znów się pojawiło te "50" to były jednak minuty i się załączyło pranie, dokończyło i było ok, ale ciekawe jak będzie następnym razem

ktoś mi mówił, że to moduł sterujący poszedł i naprawa minimum 400 zł ...
    a wymiana tych kondensatorów (o ile to one) bardzo zdziera portfel?

2
  • #4 16 Gru 2010 13:34
    peter falk
    Specjalista AGD

Wymiana niczego nie zdziera - zwłaszcza portfela - tylko lutownicę ;)
    Od czegoś trzeba w końcu zacząć robotę.
    Moduł jest znacznie tańszy - te min. 400 zł to bajki.
    Te 3 czy 4 kondensatory - złotówka (plus VAT :D )

3
  • #5 19 Gru 2010 21:16
    Artur1111
    Poziom 9  

uruchomiłem pralkę znów i teraz działała, ale gdy miała wirować to tak buczała i nic się nie działo, traciła wodę i zalało mi pół łazienki...
    (poprzednim razem ukończyła pranie normalnie)

0
  • #6 27 Gru 2013 19:02
    jjb2
    Poziom 10  

Dzisiaj przerabiałem temat.
    Tak jak było napisane wyżej, wystarczy wymienić kondensatory na płycie głównej i problem znika.
    Koszt to ok.4pln +praca.

Sterownik znajduje się z tyłu pralki po prawej stronie.

Najlepszy dostęp jest od dołu, więc ja położyłem pralkę na bok. Jedna śruba trzyma płytkę.

W moim przypadku tylko jeden kondensator był wybrzuszony ale jak już się do niego dostałem to od razu wszystkie wymieniłem.

Nie warto do serwisu z tym jechać.

2