Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer Hyundai Pony z silnikiem z mitsu

15 Gru 2010 16:43 1529 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Szukam porady odnośnie ECU Hyundai Pony 39110-24550. Spaliło się zasilanie i jeden z kondensatorów. Nikt z mechaników nie chciał się podjąć naprawy. Więc pogrzebałem sam. Wymieniłem uszkodzone elementy i komputer wstał, jest już zapłon itp. Jednak nie mam dalej masy na wtryskach a bez tego auto jest zgon. Zakupienie tego komputera graniczy z cudem. Proszę o jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 14  
    prawdopodobnie uratowanie tego komputera będzie bardzo trudne(w takich przypadkach często pada procesor główny)i naprawa jest związana z wymianą tego elementu z drugiego komputera ,co wiąże się z zakupem przez osoby naprawiające takiego komputera , poszukaj firmy autoelektronika piaseczno j.grabowski ,czeladż m.dróżdż
  • Poziom 9  
    Sęk tkwi w tym że teoretycznie cały komputer działa. Nie ma dosłownie na 2 pinach masy które dochodzą do wtrysków. Wydaje mi się że gdyby procesor był strzelony to komputer nie dawał by znaków życia. Może to nie koniecznie komputer ? choć mechanik twierdził co innego. Ciężka sprawa ale dzięki za podpowiedź
  • Poziom 17  
    w tych sterownikach ze starości wylewają się kondensatory i trawią druk.Najczęściej filtrujący na 5 woltach.Sprawdz czy na wszystkich scalaczkach jest masa i zasilanie 5v.Jesli w wyniku tego wycieku stabilizator puścił 12V na cyfrówkę to pozamiatane-jeśli tylko przerwał zasilanie to po odtworzeniu wszystkich zniszczeń powinien zadziałać.
  • Poziom 9  
    OK. Jutro go przyciągnę pod dom i zacznę testowanie. Dziwne że żaden "spec" w Krakowie nie umie tego naprawić. Oczywiście jeśli ktoś ma inne pomysły albo wyżej wymieniony komputer na zbyciu to piszcie.
  • Poziom 9  
    Miałby może ktoś schemat tego komputera?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    O schemacie zapomnij, naprawa możliwa.
  • Poziom 9  
    No faktycznie szukanie schematu praktycznie nie ma sensu. No więc jak to cudo naprawić?. Jaka jest szansa że po zwarciu które rozwaliło zasilanie i kondensator program sterujący nie działa jak powinien i trzeba go wgrać od nowa co pewnie jest wyższą szkołą jazdy:)?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie, raczej nie, uszkodzenie jest elektroniczne.