Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna IphII podgrzewanie elektryczne przedniej szyb

spidi32 15 Dec 2010 16:53 6971 4
 • #1
  spidi32
  Level 11  
  Witam wszystkich,

  Proszę o pomoc w podłączeniu podgrzewanej elektrycznie przedniej szyby w Renault Laguna I ph II (1ph2) . Auto kupiłem na jesieni i nie było możliwości sprawdzenia czy podgrzewanie działa. Teraz zacząłem jeździć i okazuje się że jakieś kabelki są nie podłączone.

  Szyba w samochodzie była wymieniona ale na oryginalną (też ma grzałki - pręciki, wzorki czy jak je tam zwał), na desce rozdzielczej mam guzik z symbolem szyby i napisem ELEC (drugi od prawej u góry, tuż obok ogrzewania tylnej szyby).

  Gdzieś wyczytałem że nie podłączone są jakieś kostki - tylko gdzie, jak się do nich dobrać? Co jeszcze sprawdzić - bezpieczniki są OK - chyba że jeszcze w innym miejscu są i ich nie znalazłem.

  PS. jako że przeważnie sam lub z jednym pasażerem jeżdżę to wcześniej nie zauważyłem że również tylna lewa szyba nie opuszcza się (elec) czy coś poza niepodłączoną kostką/spalonym silnikiem może dolegać? Prawa otwiera się dobrze


  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Zdejm podszybie i sprawdź, czy grzałka szyby jest podłączona
 • #3
  spidi32
  Level 11  
  Przypomniało mi się ostatnio o moim wątku.

  Sprawdziłem podszybie i kostki są podłączone, ale szyba nie grzeje.

  Może jeszcze jakieś inne pomysły macie?
 • #4
  Konradoa
  Level 12  
  Może być odklejony przewód masowy szyby. Z tego co wiem to szyba ma je dwa (jest podzielona na pół). Jeżeli nie grzeje żadna połówka to szukaj bezpieczników i przekaźników nad nogami kierowcy. Może coś znajdziesz. A kable masowe są chyba w słupkach bocznych.

  KL
 • #5
  spidi32
  Level 11  
  Miałem okazję trochę pogrzebać. Póki co jeden test wyszedł połowicznie pozytywnie, mianowicie szyba od strony kierowcy zaczęła grzać.
  Wyjąłem wyżej wspominane złącza, przeczyściłem i ruszyło.

  Więcej zimą sprawdzę.

  PS. Ale za pomysł w jaki są te wtyczki podłączane to ktoś powinien w Renault stracić chyba pracę.