Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prosze o schemat okap ariston HB 9.1 IX

benedykt piotrowski 15 Dec 2010 21:06 4648 4
 • #1
  benedykt piotrowski
  Level 1  
  schemat okapu ariston HB 9.1 IX
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Podobno jest TUTAJ
 • #3
  tociowa
  Level 10  
  Witam:)
  Podpinam się do prośby,mam niedające się wyłączyć oświetlenie.Reszta działa bez zarzutu.
 • #4
  JerzyM73
  Level 9  
  Witam po raz pierwszy na tym forum.
  Mam ten sam problem tzn. nie gasną żarówki.
  przepaliła mi się żarówka i kupiłem nową w Castoramie podobną do oryginalnej.
  W momencie zapalania było lekkie zwarcie i druga od tej pory się pali cały czas.
  Dziś byłem w serwisie kupić front szuflady do lodówki i przy okazji zapytałem się o ten moduł- cena powaliła - coś około 350 zł.
  Gość w serwisie powiedział, że często ludzie to kupują bo się psuje.
  Podpowiedział mi aby na przyszłość wkręcać oryginalne żarówki lub te z krótkim włóknem wolframowym - te które wymieniłem miały długie- (wygląda jak taki zyg-zag).
  Czy mógłby ktoś mi pomóc w naprawie tego elementu ??? =jestem z Łodzi ale bywam często w Warszawie, Olsztynie, Białymstoku - jak ktoś by się podjął naprawy tego ustrojstwa albo przerobienia wyłącznika samego światła za rozsądne pieniądze to było by super. O elektronice nie mam pojęcia - jedyne osiągnięcie to zamontowanie migających diod do radiomagnetofonu Kasprzak który dostałem na komunie 30 lat temu - działają do dziś
 • #5
  JerzyM73
  Level 9  
  Witam ponownie, po nieudanej próbie naprawy oświetlenia, zmuszony byłem zakupić cały nowy panel sterowniczy do okapu. Pisze nieudana ponieważ podczas sprawdzania zamontowanego wyłącznika do samego światła postawiłem płytkę na metalowym okapie i zrobiło się zwarcie tak, że wywaliło korki w mieszkaniu i na dole w bloku (główne od mieszkania).
  Dziś gdy podłączyłem nowy panel okazało się że nie działa. Okazało się że nie dochodzi prąd - sprawdziłem probówką każdy z czterech kabelków w kostce i nie ma napięcia. przed kostka jest chyba kondensator do którego dochodzą dwa kabelki na którym też nie ma napięcia - sprawdzone probówka elektryczną. wcześniej kable przechodzą jeszcze przez jakąś płytkę elektryczną od której odchodzi chyba czujnik temperatury, płytka przymocowana nad obudową silnika.
  Czy może uszkodzony jest ten kondensator ??? - jak już wcześniej pisałem jestem zielony z elektroniki ??? - jest może ktoś sprytny z Łodzi aby na to rzucił okiem ???