Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie zasobnika CWU

yaiba 15 Gru 2010 21:39 4160 6
  • #1 15 Gru 2010 21:39
    yaiba
    Poziom 21  

Witam serdecznie forumowiczów.

Piszę z następującym problemem - wczoraj mój brat, posiadacz zasobnika na ciepłą wodę firmy Galmet postanowił po 3 latach użytkowania wymienić anodę magnezową. O ile z wymianą nie było problemu to zaniepokoił nas nalot na wężownicy i rurkach. Wygląda to coś na ala`kamień czy jakiś osadzający się wapń - beżowego koloru...
    Dzisiaj dzwoniłem do producenta z pytaniem jak to czyścić to otrzymałem odpowiedź od serwisu, że oni takiej usługi nie świadczą i mam sobie poszukać dowolnej innej firmy zajmującej się czyszczeniem takich zbiorników (dobre sobie a przy okazji antyreklama).

Stąd pytanie do forumowiczów - czy ktoś czyścił zbiornik emaliowany i w jaki sposób? Trzeba użyć szczotki, chemii, liczyć że samo odpadnie???

Pozdrawiam i liczę na konstruktywne odpowiedzi - EMiL

0 6
  • #2 20 Gru 2010 22:11
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Chemia, szczotka i samo odpadnie. Cilit. pozdr adam

0
  • #4 21 Gru 2010 09:58
    yaiba
    Poziom 21  

Tak swoją drogą czytałem w instrukcji serwisowej Viessmana od zbiorników Vitocell jak oni polecają czyścić zasobniki emaliowane. Tam pisze, że ich zbiorniki czyści się myjką wysokociśnieniową (np Karcher`em).

Co sądzicie o takim pomyśle?

0
  • #6 21 Gru 2010 13:21
    yaiba
    Poziom 21  

mirrzo - to nie jest odpowiedź!

Jak spierniczę zbiornik to będzie po zawodach. Zanim dokonam jakichkolwiek ingerencji pytam na forum innych bardziej doświadczonych użytkowników. Jak już będę po, to też będę mądry i będę mógł śmiać się z innych...

1
  • #7 21 Gru 2010 15:21
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

ehhh masz już odpowiedź teraz do dzieła :)

0