Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C 203 - Oczekiwanie na żądanie arp

15 Gru 2010 22:00 2100 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam taki problem a mianowicie kopiarka nie ma w trybie admin ustawień sieci. Cały czas wyświetla komunikat "Oczekiwanie na żądanie arp ". Wiem że jest włączony DHCP w kopiarce w efekcie prubuje pobrać ip ale nie ma takiej możliwości. jak to wyłączyć żeby były ustawienie sieci Pozdroawiam
  • Poziom 22  
    odpal maszynę bez włożonego kabla sieciowego, poczekaj na załadowanie ustawień sieci w adminie, to czasami długo trwa, jeśli to nie pomoże to trzeba wgrać firmware
  • Poziom 10  
    Wydaje mi sie że jest prostszy sposób na zmianę tych ustawień niż przegrywanie firmwaru, no chyba że sie myle to nie bedzie wyjścia. Może ktoś wpadnie na inny pomysł Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Można jeszcze zresetować kartę sieciową ale trzeba dysponować tzw NVRAM Recovery, czyli specjalnym firmwarem.
  • Poziom 13  
    Ustawienia sieci pojawią się w administratorze po kilkunastu minutach - nawet jeśli nie uda jej się pobrać adresu, możesz wtedy po prostu wejść w nie i wyłączyć automat - ustawić ręcznie i już nie będzie odpytywało i czekało tak długo.
    Jeśli skasujesz ustawienia karty sieciowej z serwisu to wróci do początkowych - czyli auto ip
  • Poziom 10  
    Witam,
    Temat uważam za zamkniety. Kolego machyl miałeś reację bez wgrania firmwaru nic nie dało sie zrobić. Dzięki za wszystkim za pomoc