Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser KSS-210A - wymiana w AIWIE

07 Paź 2004 14:44 4057 3
  • Poziom 20  
    Podjąłem się naprawy wieży AIWA CX-NV90E2. Nie działa odtwarzacz CD. Po oczyszczeniu i regulacji potencjometrem mocy wiązki lasera urządzenie zaczęło działać ale tylko przez godzinę. Wypadało by wymienić cały laser....ale przedtem ponownie reanimowałem sprzet pokrecając potencjometrami "adj" i "FOCUS". Wcześniej nie wymieniałem głowicy laserowej. Wiem że nowa głowica jest już ustawiona i skalibrowana ale jak sprawdzić i wyregulować "FOCUS i "ADJ"??
  • Poziom 20  
    bierzesz płytę i czarny flamaster. rysujesz nim kreskę w poprzek płyty, wkładasz, regulujesz tak aby grało ok. rysujesz drugą kreskę zaraz obok. regulujesz. trzecią kreskę..... mało który działa przy 4 kreskach.
    focus ustawiasz tak aby soczewka jak nie ma płyty była mniej więcej w takim połozeniu jak czyta płytę. Ta regulacja która powoduje przesuwanie jej góra/dól. ta druga która zmienia szum ustawiasz na kreski. z trackingiem podobnie. e/f na kreski. zegar jak jest tez na kreski.
    na koncu czyscisz płytę i sprawdzasz przewijanie wyszukwanie poczatek - koniec. Jak idzie oki konczysz regulację. jak nie idzie sprawdzasz przewody, luz na talerzyku, ustawienie e/f, kondki przez które idzie sygnał z głowicy.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o wymianę lasera, jak nic nie ruszałeś na płycie to nie musisz niczego regulować. Wymieniasz tylko laser i tyle pamiętając o rozlutowaniu zwory zabezpieczającej. 210 są niedrogie więc to nie problem. Aby się do niego dostać to musisz wykręcać układ na którym porusza się laser na tyle by ci pozwolił wyciągnąć szynę pod laserem (srebrny pręt )który odblokowujesz zapadką plastikową na jednym z końców szyny. Chyba tyle powodzenia.
  • Poziom 20  
    wymieniłe i bezproblemowo działa - adj i focusa doświadczalnie wyregulowałem - nie wiedząc o tym jak to się robi.