Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 97r. problem z immobilaizerem

15 Gru 2010 23:49 7023 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z immobilaizerem. przeszukałem forum i podobnej sytuacji nie znalazłem, mianowicie

Nie mogę z kluczyka odblokować zapłonu miga kontrolka i nie można uruchomić silnika, otworzyć drzwi. Problem wystąpił dwa razy podczas deszczu i odwilży. Za pierwszym razem gdy samochód stał w garażu na drugi dzień wszystko działało, teraz po odwilży sytuacja się powtórzyła tylko podczas mrozu nie mogę go uruchomić (garaż jest nieogrzewany i prawdopodobnie nie chce wilgoć odparować). Mam wrażenie jakby układ dostawał wilgoci i to było przyczyną. Pytanie gdzie szukać ewentualnego przecieku, żeby ewentualne braki w blacharce poszpachlować albo inaczej zabezpieczyć przed wilgocią.
    Auto z kodu odpala jednak nigdy nie używałem zamków i niestety żaden nie działa więc nie mogę się nigdzie ruszyć.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Najprawdopodobniej zalalo odbiornik,obok lmpki oswietlenia kabiny,wodadostaje sie tam przez antene albo szyberdach.Stawiam jednak na antene.
  • Poziom 25  
    A takie dodatkowe pytanie. Czy z kluczyka otwierasz też zamek centralny kierując kluczyk w stronę lampki oświetlenia ?
    Czy " nie odpalenie" auta ma związek z jego "nie otwarciem" ?
    Jeśli tak to zalana elektronika. Wyjmij lampkę oświetlenia, osusz, przemyj denaturatem + pędzel, osusz, zalakieruj sprayem bezbarwnym najlepiej do elektroniki i będzie po problemie.
    Aha po problemie będzie jak wymienisz lub uszczelnisz antenę na dachu.

pozdrowionka
  • Poziom 13  
    Potwierdzam zdanie kolegów, co do kierowania pilota w stronę lampki to nie jest konieczne. Modele z 97r. mają już radiówkę, a nie pilota na podczerwień.
    Na www.megane.com.pl był podobny problem opisywany, przeciekająca uszczelka anteny to częsty problem.
  • Poziom 9  
    Wszystko działa na podczerwień jak pisze msepl. Aby otworzyć samochód muszę skierować kluczyk pod lusterko wtedy otwierają się drzwi (centralny zamek) i dezaktywuje immo. Samochód odpala na kod wprowadzany przyciskiem od zamka centralnego w środku samochodu. Jak postoi w ciepłym to po dwóch trzech dniach wraca wszystko do normy jeśli jest mokro problem znowu się pojawia. Spróbuję sposobu kolegi msepl'a jak pomoże dam znać.
  • Poziom 9  
    Witam problem się powtórzył polakierowałem elektronikę już wcześniej i było ok. Przez okres letni nie było problemu. Jednak dzisiaj poszedłem do garażu i problem się pojawił auto stało kilka dni w zimnym nieogrzewanym garaży i znowu nie działa immo. Domniemywam, że nie chodzi tu już o uszczelkę, bo samochód był w garażu i nie padało na niego. Ewentualnie od zimnego mogła skroplić się gdzieś para. Czy mogę jeszcze gdzie sprawdzić styki. Dodam, że auto odpala na kod.
  • Poziom 25  
    Uważam że nadal masz problem z wilgotnością. Temperatura raczej nie powoduje takich kłopotów. Pod anteną na pewno masz szczelność ?
  • Poziom 15  
    Renault nie ma sterowania z wkładki, tylko pilot dezaktywuje immo i otwiera centralny...
    Wyjmij lampkę, odbiornik i podejrzyj co tam słychać sprawdź kostkę do całego odbiornika, i na wszelki wypadek również baterię w pilocie...
    Pozdrawiam...
  • Poziom 9  
    witman88 mówisz a lampce w podsufitce dzie jest odbiornik sygnału? Kostkę wyjmowałem i wkładałem kilka razy to nie pomogło. Z pilotem też jest ok bo baterie są nowe a pod aparatem widać, że djoda mruga.
    Msepl zastanawia mnie tylko dlaczego zdarza się to w niskich temperaturach i wilgotnej pogodzie. Latem myjka wysokociśnieniowa nigdy nie sprawiała takich kłopotów. Deszcze wiosenne czy letnie również nie. Problem pojawia sie zawsze w okresie jesienno- zimowym tak jakby gdzieś w wyniku różnicy temperatur powstawała wilgoć. Czy jest jakiś sposób, żeby w przypadku pojawienia się problemu sprawdzić czy ten odbiornik pod lampka odbiera sygnał??? Wtedy będę wiedział że problem nie leży w odbiorniku tylko gdzieś dalej.
  • Poziom 15  
    Tak dokładnie lampka w podsufitce... Możesz wyjąć odbiornik i go dokładnie obejrzyj, przeczyścić układ jakimś kontakt sprayem... Możesz sprawdzić np. zwykłą kamerą w telefonie czy pilot w ogóle nadaje sygnał podczerwieni... Pozdrawiam...
  • Poziom 25  
    Problem może być z kondensacją pary. Uszczelki pod anteną mogą być ok dlatego przy myciu myjką nie ma problemów.
    Często jak wyjmiesz lampkę podświetlenia jest tam po prostu mokro, różnica temperatur wewnątrz i blacha dachu + twój oddech, woda z butów itp