Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2000r 1.9 dti problem zasilania/immo/uch

radyjator 26 Lut 2011 11:20 43981 69
  • #61 26 Lut 2011 11:20
    xjablonskix
    Poziom 2  

witam mam podobny problem w masterze nie działają kierunki ,i central .jeżeli ktoś ma schemat uch był bardzo wdzięczny

• #62 26 Lut 2011 15:50
    radyjator
    Poziom 19  

master masterowi nie równy chociaż rocznik by się przydał aby o czymś rozmawiać..

• #63 28 Lut 2011 22:33
    daro78
    Poziom 11  

Witam

Podpinam się z problemem w scenicu 1,9dti 2000r. Problem tkwi w tym, że auto rano odpaliło normalnie pojechałem zrobić przegląd i po zgaszeniu juz nie odpaliło:(. Na miejscu mieli komputer więc podłączyli do auta wyswietliło błąd "zablokowane immo". Właściciel stacji diagnostycznej powiedział mi że ma elektronika i przyjedzie i zrobi. Dziś miałem odebrać auto ponoć zrobione. Pojechałem wsiadam zapaliłem czerwona kontrolka od immo nie świeci wcale (immo wywalone na amen ponoć) auto chodzi i tu zaczynają się problemy chcę ruszyć auto nie ma mocy ledwo wkręca się na obroty. Mówię do pana co polecił elektronika i co skasował mnie 450zł ze nie odbiore samochodu bo jest gorzej niż było. Pan na to że podłączy kompa i zobaczy... podłącza i co widze 2 nowe błędy których nie było wcześniej 1. błąd jakiegoś zaworu ciśnienia pompy a drugi błąd zaworu doładowania coś takiego.

i teraz pytanie CZY możliwe jest że pan "elektronik coś spier..." czy to zbieg okoliczności w co nie chce wierzyć. Pan co zdejmował immo próbuje się wykręcać.
    proszę Was o rady sugestie co mogło się stać???
    pozdrawiam Darek

• #64 28 Lut 2011 22:51
    autoas
    Poziom 42  

Napisze o swoim, już dwa tygodnie walczę i mam tak samo
    Na początku nie było kontrolki, "pogmerałem w ustawieniach to pojawiła się, ale kluczy nie rozpoznaje
    Wpisałem kod 8cyfrowy potem kontrolka bardzo szybko miga (nauka...), w parametrach zapłon włączony, klucz rozpoznany, odpowiedź na tak (jeden klucz i drugi prawidłowo)
    Po zakończeniu przyuczania kluczy nie rozpoznaje i auto nie odpala
    Nawet na początku były dwa klucze przyuczone, teraz cztery????, a i tak nie odpala
    Więc mamy podobnie ale też nie wiem co dalej
    Chyba ciachnę immo bo mnie szlag już.....

• #65 28 Lut 2011 23:03
    daro78
    Poziom 11  

u mnie immo ciachnięte i problem się narodził ....z mocą i następnymi błędami:(

ja nie robiłem tego osobiście i stąd pytanie moje czy w trakcie "usuwania" immo mogło coś takiego nastąpić jak opisałem wyżej??

dodam jeszcze ze po usunięciu immo nie widać tez kontrolki od świec żarowych.

proszę o pomoc i podpowiedzi co ten elektronik mógł spier.....

• #67 18 Maj 2011 16:18
    Paweł.K
    Poziom 9  

Nie jestem,z tego co widzę sam z tym problemem.W moim scenicu 1,9 dti 99r wszystko bylo ok do mrozów w grudniu.Po nocy z silnym mrozem przestał działać c.z z pilota.Z początku wypiąłem bezpiecznik 5A opisany jako ALIM UCH na ok.pół godziny.Po włożeniu bezpiecznika coś piknęło i o dziwo c.z zaczął dzialać ale radośc byla krótka,bo tylko kilka razy i znów to samo.Poza tym lampka w suficie zaczęła gasnąć po 2 sek. od razu a nie płynnie.Immo jest odciete już dawno,c.z radiowy,przycisk na konsoli zamyka i otwiera drzwi,auto normalnie odpala.Clip wykazał''brak synchronizacji kluczyków z modułem''.Próbowalem róznych metod ''przyuczenia'' kluczyków-bez rezultatu.Może ktoś pomóc?

• #68 12 Lip 2011 18:08
    BOB1234
    Poziom 1  

Miałem problem ze scenikiem 1.9 dti na mrozie pojechałem i stanołem na 30 min i potem centralny otwozył a imo padło/sterowanie na radio/zacholowałem do naprawiacza ale stwierdził że cos padło i nie potrafił naprawic musiałem jechac do rodzinki to na krótko odcioł imo i moc spadła bo silnik wtedy jeżdzi na awarynym tak 90 na godz max i obroty małe.kupiłem na alegro płytke do wyeliminowania imo przy kompie ale to lipa nie polecam, w końcu pojechałem do fachowca i wywalił te płytke i wlutował do kompa nowy eprom i zaprogramował go, laptopem potem wykasował lapki imo i jest super,tylko mam 1 kluczyk i nie wiem jak dorobic 2 żeby tylko centralny chodził

• #69 02 Sie 2011 19:10
    robaga2
    Poziom 9  

Witam! Problem rozwiązany. Przegnił jeden kabelek w tyczce pod akumulatorem. Dla zainteresowanych mogę przesłać fotki. Pozdrawiam i z góry dzięki dla tych co pomagali.

• #70 26 Lut 2013 21:56
    Marko979
    Poziom 11  

Witam
    Mam podobny problem ze scenikiem 1,9 dti z 1998, choć nie do końca. Sprawa wygląda tak, że od jakiegoś miesiąca samochód zimny odpala bez problemów (nie ważne ile stoi), jak jest gorący to też w miarę ok (odpalenie krótko po zgaszeniu), problem zaczyna się gdy postoi troszkę dłużej i trochę ostygnie, wówczas nie ma mocnych nie zapali. Jak postoi jeszcze dłużej i ostygnie znowu odpala i można jechać. A dodam jeszcze, że zdarzyło się iż stojąc na biegu jałowym samochód zgasł i nie można go było uruchomić do momentu ostygnięcia. Auto było już u kilku mechaników i brak efektów. Kluczyk na podczerwień działa i otwiera c.z. W wyniku tych wizyt warsztatowych wymieniłem najpierw filtr paliwa, następnie czujnik temp. płynu ten do sterownika (3 pinowy), później wymieniony został czujnik wału "bo stary był popękany". Ponadto w międzyczasie auto było podłączone do kompa i też nic się nie dowiedziałem - niby były jakieś błędy które usunięto, ale żadnych szczegółów. Efektu nadal brak, a kasa leci. U ostatniego mechanika stwierdzili jakiś problem z podawaniem paliwa, a właściwie z jego odcinaniem i że to może byś wina sterownika. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Proszę o pomoc.

Szukaj w 5mln produktów