Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic poprawnie piec na eko groszek sterownik Geco

16 Gru 2010 16:45 14360 2
  • Poziom 9  
    Witam , czy ktos moglby mi pomoc w ustawieniach piec eko komfort ze sterownikiem Geco g403 p02 .piec ma okolo 2 lat byl rozregulowany ja mam z nim stycznosc ok tygodnia. DOm ocieplony ok 120m kw .na poprzednich ustawieniach piec wl. sie co ok 4 min (nie trzymal temp. te 2 stopnie szybko spadaly) i znowu sie wl. , znalazlem ustawienia tu na forum ustawilem jest znacznie lepiej . u0- 60 ,u1-28 ,u2-30,u3-20,u4-10 (pompa na 2) w domu cieplo ale nadal co 6 min wl sie piec . Dzisiaj zmienilem na u0-58 ,u1-27 ,u2-30 ,u3-20 ,u4-11 wiec nieznacznie zmienione te ustawienia (WENTYLATOR ZAWSZE OTWARTY DO POLOWY , KOMIN ROWNIEZ !! ) PIEC w podtrzymaniu jest teraz ok 10-12min nadal wykonuje 3-4 cykle podawania groszku do temp. 58 ! pozniej spada do 56 piec potrzebuje 3-4 cykle (czyli) ok 4 min na podniesienie temp do wartosci ustawionej ,( tyle ze dochodzi do 60 stopni ) jest to ok piec powienien miec ok 60 stopni . Moze ktos wiec co jeszcze poprawic , sprobowac zmienic jakis parametr .
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Proszę poprawić błędy pisowni. Brak wielkiej litery na początku zdania, to też błąd. Proszę usunąć słowo PROBLEM z tytułu
    mod - mirrzo
  • Poziom 1  
    Witam .czytajac twoje Ustawienia co piszesz nigdy niebedziesz mnial prawidwego ustawienia. Ustaw 5 sekund i 20 w podrzymaniu . A powietrze ustaw jak pisze producent palnika . Ja mam sterownik już 7 lat i co jestem z niego zadowolony. /Ale zależy to od opału. 5 sekund zostaw. Jadęa na tych ustawieniach cały czas ./ Czas potrzymania reguluj co do kopca w dół lu w gorę czasem w podrzymaniu . P.S Ja ogrzewam 200 m dom nie ocieplony. Z lat 1974 .
  • Poziom 9  
    Witaj, 5 sek podawania i 20 w podtrzymaniu... Rozumiem że nie ma uniwersalnych ustawień.Czy przy 5 sek. podawania piec nie będzie chodził cały czas? Mam pytanie jaką masz resztę ustawień ? Zmieniałeś coś w ustawieniach serwisowych ?Używamy czeskiego eko groszku może dlatego ciężko go ustawić.

Pozdrawiam