Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus 4514 potrzebny schemat instalacji elektrycznej

parker000 16 Dec 2010 17:30 20430 6
    parker000
    Level 11  
    witam wszystkich forumowiczów poszukuję pilnie schematu instalacji do ursusa 4514 jeśli ktoś ma to prosiłbym bardzo o zamieszczenie na forum na pewno dużo osób skorzysta pozdrawiam Krzysiek
    parker000
    Level 11  
    Witam dzięki za schematy teraz powinienem sobie poradzić czy może ktoś orientuje się jak ulepszyć grzanie świecy żarowo płomieniowej w tym ciągniku bo nawet przy nowym aku ciężko odpala. Ja myślałem o jakimś zbiorniczku z naftą i pompką elektryczną albo ręczną doprowadzona do świecy zamiast tej cienkiej rureczki z pompy czekam na jakieś wypowiedzi. a może grzałka w blok wszystko rozwiąże?
    skorpion1272
    Level 18  
    Radzę sprawdzić działanie tej świecy ponieważ mogła się przepalić. Grzałka zawsze ułatwia odpalanie silnika oraz zwiększa jego żywotność.
    parker000
    Level 11  
    wieca jest ok wsadziłem nową ale nowa raz strzeliła i się rozleciała sprawdzałem starą po przytknięciu do aku robi się drucik czerwony znaczy że działa problem jest taki że nie zawsze dostaje paliwo i dlatego nie wystrzela więc stąd się wziął pomysł aby wymusić oddzielnie ciśnienie w układzie świecy żarowej javascript:emoticon(':idea:')

Dodano po 3 [minuty]:

Odnośnie grzałki to myślałem o płynie bo w olej to raczej ni bardzo mi się podoba ponieważ doprowadza do szybszego zużycia oleju ale ja jestem tylko elektrykiem wiec na mechanice mało się znam javascript:emoticon(':cry:')
    iwagrol
    Level 2  
    świeca w U4514 jest świecą płomieniową Można sprawdzić jej działanie po wykręceniu śruby znajdującej sie obok świecy w kolektorze ssącym to że spirala się rozgrzewa nie znaczy że świeca działa może być uszkodzony zawór bimetaliczny lub zapchany przewód paliwowy, zapas paliwa dla świecy znajduje sie w specjalnej kieszeni w zbiorniku paliwa po załączeniu podgrzewania po około 1 minucie powinien pojawić się w kolektorze ssącym płomień. Zakładanie dodatkowych pomp lub zbiorników mija się z celem układ zastosowany w ciągniku jest dopracowany u mnie działa bez zarzutu od 16 lat po zadziałaniu świecy silnik startuje nawet przy -15, UWAGA na nowe świece z zakupionych ostatnio 4 szt. nie działała żadna polecam szukać ze starych dostaw produkcji rumuńskiej może to zabrzmi dziwnie ale działają bez zarzutu
    parker000
    Level 11  
    Suszna uwaga mnie też to się zdarzyło zakupiłem nowe dwie i żadna z nich nie działała więc poszukam tak jak poprzednik mówił rumuńskiej a może ktoś ma coś lepszego co zastąpi tę świece ?:?: