Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus 4514 potrzebny schemat instalacji elektrycznej

parker000 16 Gru 2010 17:30 14976 6
  • #1 16 Gru 2010 17:30
    parker000
    Poziom 10  

witam wszystkich forumowiczów poszukuję pilnie schematu instalacji do ursusa 4514 jeśli ktoś ma to prosiłbym bardzo o zamieszczenie na forum na pewno dużo osób skorzysta pozdrawiam Krzysiek

0 6
  • #3 19 Gru 2010 12:50
    parker000
    Poziom 10  

Witam dzięki za schematy teraz powinienem sobie poradzić czy może ktoś orientuje się jak ulepszyć grzanie świecy żarowo płomieniowej w tym ciągniku bo nawet przy nowym aku ciężko odpala. Ja myślałem o jakimś zbiorniczku z naftą i pompką elektryczną albo ręczną doprowadzona do świecy zamiast tej cienkiej rureczki z pompy czekam na jakieś wypowiedzi. a może grzałka w blok wszystko rozwiąże?

0
  • #4 19 Gru 2010 13:08
    skorpion1272
    Poziom 18  

Radzę sprawdzić działanie tej świecy ponieważ mogła się przepalić. Grzałka zawsze ułatwia odpalanie silnika oraz zwiększa jego żywotność.

0
  • #5 20 Gru 2010 17:42
    parker000
    Poziom 10  

wieca jest ok wsadziłem nową ale nowa raz strzeliła i się rozleciała sprawdzałem starą po przytknięciu do aku robi się drucik czerwony znaczy że działa problem jest taki że nie zawsze dostaje paliwo i dlatego nie wystrzela więc stąd się wziął pomysł aby wymusić oddzielnie ciśnienie w układzie świecy żarowej javascript:emoticon(':idea:')

Dodano po 3 [minuty]:

Odnośnie grzałki to myślałem o płynie bo w olej to raczej ni bardzo mi się podoba ponieważ doprowadza do szybszego zużycia oleju ale ja jestem tylko elektrykiem wiec na mechanice mało się znam javascript:emoticon(':cry:')

0
  • #6 11 Sty 2011 22:01
    iwagrol
    Poziom 2  

świeca w U4514 jest świecą płomieniową Można sprawdzić jej działanie po wykręceniu śruby znajdującej sie obok świecy w kolektorze ssącym to że spirala się rozgrzewa nie znaczy że świeca działa może być uszkodzony zawór bimetaliczny lub zapchany przewód paliwowy, zapas paliwa dla świecy znajduje sie w specjalnej kieszeni w zbiorniku paliwa po załączeniu podgrzewania po około 1 minucie powinien pojawić się w kolektorze ssącym płomień. Zakładanie dodatkowych pomp lub zbiorników mija się z celem układ zastosowany w ciągniku jest dopracowany u mnie działa bez zarzutu od 16 lat po zadziałaniu świecy silnik startuje nawet przy -15, UWAGA na nowe świece z zakupionych ostatnio 4 szt. nie działała żadna polecam szukać ze starych dostaw produkcji rumuńskiej może to zabrzmi dziwnie ale działają bez zarzutu

0
  • #7 16 Sty 2011 18:21
    parker000
    Poziom 10  

Suszna uwaga mnie też to się zdarzyło zakupiłem nowe dwie i żadna z nich nie działała więc poszukam tak jak poprzednik mówił rumuńskiej a może ktoś ma coś lepszego co zastąpi tę świece ?:?:

0