Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec dostaw samolotów bezzałogowych Predator w 2011 roku

pseven 16 Gru 2010 17:32 3523 1
 • Koniec dostaw samolotów bezzałogowych Predator w 2011 rokuPrzedstawiciele Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki poinformowali opinię publiczną o tym, że na początku zbliżającego się, 2011 roku, nastąpi dostawa ostatniego egzemplarza bezzałogowego samolotu typu Predator. Będący w użytku od około 5 lat samolot brał udział w operacjach w Afganistanie, Pakistanie, Bośni, Serbii, Iraku i Jemen zmieniając oblicze współczesnego pola walki. Bezpośrednim następcą Predatora będzie, produkowany przez tę samą firmę, bezzałogowy samolot o nazwie Reaper, który osiąga ponad dwukrotnie większą prędkość maksymalną i zdolny jest to unoszenia ponad dziesięciokrotnie większego ładunku. To z kolei umożliwia wprowadzenie do standardowego wyposażenia, prócz rakiet AGM-114 Hellfire dodatkowo precyzyjnie naprowadzane bomby typu GBU-12 i/lub GBU-38. Ponadto Reaper w stosunku do Predatora umożliwia dłużą, nieprzerwaną pracę szeregu urządzeń elektronicznych, w tym czujników czy kamer. W użyciu znajduje się już 57 samolotów tego typu, z czego znaczna część służy bieżącym operacjom w Pakistanie.

  Źródło:
  http://www.wired.com/dangerroom/2010/12/air-force-is-through-with-predator-drones/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8518 postów o ocenie 1591, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  bruno4
  Poziom 13  
  Jak widać na załączonych obrazkach, samoloty bezzałogowe Reaper to nie jakieś zdalnie sterowane modele, jak te zakupione przez naszą armię tylko wielkie "awionetki". Reaper jest o połowę większy od swojego poprzednika Predatora i o 20 milionów $ droższy.

  Koniec dostaw samolotów bezzałogowych Predator w 2011 roku Koniec dostaw samolotów bezzałogowych Predator w 2011 roku