Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega 32 i programator na ltp, widzi procka ale go nie prog

lukjar7 16 Gru 2010 19:42 1623 4
  • #1 16 Gru 2010 19:42
    lukjar7
    Poziom 13  

witam,
    zacząłem zabawę z atmegą, z pomocą doświadczonego nauczyciela napisaliśmy program ale niestety nie mam możliwości teraz skonsultowania z nim sprawy także proszę Was o pomoc, posiadam programator zrobiony na takim układzie:
    Bascom widzi go:
    Atmega ma własne zasilanie na VCC 5V
    Robie kompilację programu.
    przechodzę do programowania
    proggramer wykrywa ze to jest atmega32, mogę wejsc w zakładkę lock i fusebits i wyswietla wszystko,
    ale gdy kliknę auto programmer to bardzo szybko zapisuje i czyta ale jakby nie zapisuje calego programu, tylko kilka linijek wgrywa:
    proszę o pomoc

0 4
  • #2 16 Gru 2010 19:47
    mirekk36
    Poziom 42  

lukjar7 napisał:
    witam,
    zacząłem zabawę z atmegą,

No właśnie to czas najwyższy skończyć zabawę i albo zbudować sobie samemu albo kupić za 15zł podstawowy chociaż i najprostszy programator np STK200 zamiast używać tego "cuda", którego schemat tu przedstawiłeś. Zwróć też uwagę na programatory USBASP, które samemu można zrobić a są już 100x lepsze od STK200 czy np STK500v2. Dostępne już nawet od 30zł.

Skończy się wiele twoich różnych problemów oraz zabawa a zacznie się przyjemne hobby ;)

0
  • #3 16 Gru 2010 20:30
    lukjar7
    Poziom 13  

mirekk36 napisał:
    lukjar7 napisał:
    witam,
    zacząłem zabawę z atmegą,

No właśnie to czas najwyższy skończyć zabawę i albo zbudować sobie samemu albo kupić za 15zł podstawowy chociaż i najprostszy programator np STK200 zamiast używać tego "cuda", którego schemat tu przedstawiłeś. Zwróć też uwagę na programatory USBASP, które samemu można zrobić a są już 100x lepsze od STK200 czy np STK500v2. Dostępne już nawet od 30zł.

Skończy się wiele twoich różnych problemów oraz zabawa a zacznie się przyjemne hobby ;)

no ale kolego to co pokazałem nie ma prawa działać ?

Dodano po 40 [minuty]:

dołączam screena, może tutaj jest coś przestawione ?

Uploaded with ImageShack.us

0
  • #4 16 Gru 2010 20:30
    mirekk36
    Poziom 42  

Ma prawo ;) więc życzę powodzenia.

0
  • #5 20 Gru 2010 17:49
    lukjar7
    Poziom 13  

Problem był kompilator w sofcie a nie programator