Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chce podpiac podkowe do pieca

16 Dec 2010 20:19 4082 10
  • Level 9  
    Witam chciałem podpia podkowe do pieca mam zbiornik stojacy około 80l w nim sa wyjscia chyba na podkowe ale one sa na 3/4 a w podkowie mam 1cal moje pytanie to czy da sie podpiac taki bojler do takiej podkowy

Proszę poprawić błędy pisowni. Brak wielkiej litery na początku zdania, to też błąd.
    mod - mirrzo
  • Level 16  
    GRIGORL wrote:
    Witam chciałem podpia podkowe do pieca mam zbiornik stojacy około 80l w nim sa wyjscia chyba na podkowe ale one sa na 3/4 a w podkowie mam 1cal moje pytanie to czy da sie podpiac taki bojler do takiej podkowy

Kolego napisz , narysuj o co chodzi (bo to co napisałeś to masło maślane )
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    dokładnie to chce podgrzewac wode za pomoca podkowy . mam podkowe z ktorej sa wyjscia na 1cal tak jak pisałem i mam tez bojler 80l tylko jest on stojacy pionowy a przewaznie do podkowy stosuja poziome i chciałem sie dowiedziec czy taki bojler moze byc zastosowany do podkowy i czy bedzie działał bez pompki a takze ten moj bojler ma wyjscia na podkowe na 3/4 i czy mozna połaczyc taka cienka rurka bojler z podkowa i czy to bedzie działac

Proszę poprawić błędy pisowni. Brak wielkiej litery na początku zdania, to też błąd.
    mod - mirrzo
  • Level 16  
    Kolego powiem Ci tak - zasobnik (podkowa) to porażka jako zbiornik do grzania ciepłej wody,miałem najpierw samą "podkowę potem dołożyłem zasobnik pionowy z wężownicą spiralną -140L zasilana pompą .

Grawitacyjne zasilanie w/w zestawu jaki chcesz podłączyć nie ma sensu
    ze względu na zmniejszenie średnicy zasilania i jak chcesz połączyć oba
    zbiorniki by działały grawitacyjnie ,jeżeli już to pompa .

P.S
    Jeżeli potrzebujesz zasobnik - mam na zbyciu (wężownica spiralną -140L
    3 letni )
  • Level 9  
    Czyli z pompa powinno zadziałac . ja to chce podpiac bez wezownicy
  • Level 16  
    Czyli chcesz zrobić bufor cwu (tak wnioskuje - bez podpinania wężownicy) .

Kolego narysuj jak chciałbyś to podłączyć , wiele to nam wyjaśni.
    Tak to nie znajdziemy rozwiązania.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    i teraz chodzi mi o to czy to zadziała na grawitacje ze wzgledu na to ze jest to bojler stojacy i czy rura 3/4 moze byc zastosowana i czy woda mi sie nie bedzie gotowac w tak małym zbiorniku

mod - mirrzo
  • Level 16  
    Witam

Dlaczego nie chcesz podłączyć zbiornik do wężownicy(od tego "są") .

Podłącz do wężownicy .
  • Level 9  
    nie chce podłaczac ze wzgledu na wieksze koszty . do podpiecia do wezownicy musiał bym kupic naczynie wzbiorcze i pompke tak jak pisałes wczesniej wiec chce to zrobic tak jak narysowałem tylko nie mam pewnosci czy to zadziała

mod - mirrzo
  • Level 16  
    To co chcesz zrobić to nie ma najmniejszego sensu i nie zadziała .

Zrób to raz , a porządnie i będziesz miał spokój i bezpiecznie dla Ciebie.
    Tanio nie zawsze znaczy tanio .

Pozdrawiam
  • Level 9  
    mogł bys mi narysowac jak to podpiac przez wezownice i co trzeba dokupic był bym wdzieczny

mod - mirrzo