Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5050 Czarny ekran

16 Gru 2010 21:49 2567 9
  • Poziom 8  
    Panowie a więc sytuacja wygląda tak ze w pewnym momencie użytkowania wyskoczył blue screen po restarcie czarny ekran "system windows nie może odnalezc pliku windows\system32\system\setting
    reinstalka systemu wszystkie aktualizacje sterowniki itd chodzi ok na drugi dzień nagle znowu czarny screen pierwsze co mi przyszło do głowy to padnięty dysk użyłem programu hdd regenerator znalazł 3 bad sektory z czego udało mu się uratować 2 znowu reinstalka 2 dni chodzi i znowu czarny screen wymieniam dysk z działającego laptopa i znowu od początku instalacja system sterowniki itd po paru godzinach znowu to samo czyli dysk odpada wychodzi że to nie wina dysku. Co mogę jeszcze sprawdzić? jakim programem? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki Jeżeli był już tutaj podobny temat to przepraszam że nie umiem korzystać z funkcji szukaj ps czy może to być wina baterii bo chyba wywalało go bez zasilacza ale jutro to jeszcze sprawdzę
    Z góry Dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Użyłes najgorszego programu do naprawy jaki się da.
    Mniejsza z tym.
    Czemu wykluczasz że to nie dysk?
    Sprawdzałeś RAM?
  • Poziom 8  
    Wykluczam dysk bo wrzuciłem drugi z działającego laptopa i przeinstalowałem system i zainstalowałem sterowniki RAM jedna kość dołożona 512 na 100% dobra jutro wyciągne tą z pod klawiatury
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Uruchom memtest z bootowalnego cd lub pendrive i przetestuj nim pamięć..
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Pamięć jest uszkodzona.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    W tych modelach uszkadza się bardzo często mostek ATI SB460, który może powodować takie zachowanie się laptopa jak w twoim poście.

Ale..............no właśnie z twojego zdjęcia wynika, że jest raczej uszkodzona pamięć RAM.
  • Poziom 8  
    Czy można troche jasniej jak dla laika co wynika z tego testu.
    Próbowałem każdą kość osobno w 1 i 2 slocie kosci to 2 X PC4200 512MB
    i zawsze wynik był podobny Pass 2% Test 81% do 86% i Unexpected Interrupt - Halting CPU0

• Poziom 8  
    Dzisiaj pracował cały dzien bez baterii na zasilaczu raz wywalił blue screen ale system sprawdził spójność danych i ruszył. Czyli uszkadza system pracując na samej baterii bez zasilacza wczoraj 2x także sprawdzone na 100%
    Kolego marek_1980 czy może to być usterka o której piszesz jak tak no to trochę lipa i z tego co czytałem to naprawa mnie przerasta
    Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    mogę napisać, że na 88 % masz do wymiany mostek ATI SB460.