Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora WS311D drgania obudowy...?

16 Dec 2010 23:28 842 4
 • Level 13  
  Witam.
  Do rzeczy. Gdy górna pokrywa jest zdjęta nic nadzwyczanjego się nie dzieje. Jak ją założę, włączę wzmacniacz to są wyczuwalne drgania obudowy i jeśli jest idealna cisza i przyłożyć ucho do wzmacniacza, to słychać to jako jednostajne buczenie. Po wyłączeniu problem ustaje.

  Czy to jest wina transformatora? Czy może obudowa jest jakoś namagnesowana i "gryzie się" z polem magnetycznym transformatora?
 • Level 43  
  To lekkie buczenie i drganie obudowy jest spowodowane przez transformator. Spróbuj go przykręcić do chassis przez jakieś gumowe podkładki.
 • Level 37  
  Myślę, że jest to raczej normalne zachowanie w sprzęcie z metalową obudową bez wsporników na większej powierzchni. Być może jednak transformator w Twoim sprzęcie jest przeciążony? Może coś zbyt wiele pobiera, przeciąża trafo. A czy sama obudowa przyciąga szpilki? Jeśli nie, to nie jest namagnesowana :-)

  Pozdrawiam.
 • Level 26  
  A powinna przyciągać?. Pytam ponieważ nie wiem, a wydaje mi się że właśnie nie powinna. Sprawdzając u siebie nie przyciąga. Dotykają ręką obudowy też nie wyczuwam żadnych drgań. Przykładając ucho do pokrywy słychać, ale naprawdę cichusieńkie buczenie i tylko gdy ucho leży na obudowie.