Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z komputerem , restartowanie w kółko , nie bootuje

wipe 17 Dec 2010 00:09 2185 6
    wipe
    Level 2  
    Witam wszystkich , postanowiłem poradzić sie na forum :-) ,wiec sprawa wygląda tak , szperałem po necie nagle ekran sie lekko skrzywił i stop ,wyłączył sie komputer , potem jak chciałem włączyć to w kółko sie restartuje , nawet ekran bootujacy nie pokazuje sie bo nie ma nawet obrazu , a dysk tylko wczytuje 2-3 sekundy i kończy, podejrzewałem zasilacz bo mam 300W i wróciłem z 400W nowym i to samo sie działo , wiec zacząłem oglądać płytę i patrze a tam kondensator wypukły jeden no i zawiozłem do naprawy a wróciłem właśnie z płytą po naprawie wymiana kondensatorów i zonk bo dzieje sie to samo :| , próbowałem już resetować bios , z jedna kością pamięci w różnych slotach , odłączałem napędy , próbowałem dysk na slot sata zwykły , wiec mam pytania czy jak grafika nie działa to dysk też sie zatrzymuje i wczytuje te 2 sekundy i kończy? czy to możliwe żebym złapał takiego syfa/wirusa że powoduje aż takie objawy drastyczne? jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło żeby ekranu bootujacego nawet nie było :| monitor sprawny i kabel też...

mój konfig to : Athlon 64 3400+ , Asrock 939-dualvsta , pamieci Kingston 2 x 256 1 x 512 , grafika Palit 7300GT sonic
  • Helpful post
    Kasek21
    Level 43  
    Prawdopodobnie umarło się płycie!

Jak zostawisz sam procesor to płyta wydaje jakieś dźwięki?
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Do uruchomianie komputera nie jest potrzebny dysk twardy, więc to można pominąć w obecnej sytuacji.

Podłącz płytę gł. na stole (bez obudowy), do niej podepnij procesor z chłodzeniem, zasilacz, głośniczek systemowy i kartę graficzną.

Jeśli powyższe podzespoły są sprawne, płyta poinformuje Cię o braku kości pamięci - beep code biosu.

Sprawdź i napisz nam jaka jest sekwencja sygnałów z biosu.
    http://www.computerhope.com/beep.htm
    wipe
    Level 2  
    super dzięki za szybką odpowiedz , sprawdzę w ten sposób ale fakt głośniczka nie używam od wieków , a restart rozpoznaje po tym gdy jest podłączona nagrywarka , hehe jeśli płyta umarła to ciekawy ten serwis, bo pytałem czy była sprawdzana oni na to że tak.

WIEC... Podłączyłem na goło i speaker ani jednego dźwięku z siebie nie wydaje , jeśli grafika jest zepsuta to , to i tak powinien pojawić sie boot?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Jak ma się pojawić, jeśli karta graficzna jest uszkodzona?
    Sprawna płyta gł. powinna poinformować o braku lub awarii karty graficznej.
    Nie jest to jednak regułą, więc jedyna możliwość, to test płyty gł. z inną kartą graficzną, jak i test obecnej karty z inną płytą.
    wipe
    Level 2  
    trafiłem na temat Link i jest dokładnie to samo co u mnie , na koncu wyszło że lepszy zasilacz i wszystko odpaliło , hmm sprawdzałem na sprawnym pożyczonym tracer 400W przed naprawą i te same objawy były , na pewno to lepsze od codegen 300W

Oddałem płyte do sprawdzenia z prockiem i kartą...
    wipe
    Level 2  
    Witam stwierdzono że procesor nawalił hmmm nie wiem czy to był powód ale wiecej niz 10 razy wylaczyl mi sie bo miałem juz slabszą paste termiczną, ale podobno to nie mógłby byc powód do zepsucia procka , temat można chyba zamknąc :?: