Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik magnetyczny współpraca- Legnica

grzenio_67 12 Paź 2011 23:52 48320 215
  • #91 12 Paź 2011 23:52
    DJCheester
    Poziom 16  

Jestem na etapie zbierania informacji i szukam też opini na ten temat więc nie sugeruję że on naprawdę działa i jest link dałem dla przykładu

• #92 13 Paź 2011 00:05
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zbyszek Kopeć napisał:
    może panu Minato zapłacono za eksperymenty na wyłączność, albo cesarz mu zakazał nagłaśniania, bo w sumie teraz o tym cisza.

Ciekawe hipotezy, tyle że w tym artykule napisano, że
    właśnie sprzedali 40000 sztuk do głównej sieci sklepów z artykułami gospodarstwa domowego
    więc o jakiej wyłączności i zakazie nagłaśniania mowa?

DJCheester napisał:
    Jednak ktoś już coś takiego zrobił i ciekaw jestem schematu takiego silnika aby poznać zasadę działania powyżej link do takiego artykułu.

DJCheester napisał:
    więc nie sugeruję że on naprawdę działa i jest link dałem dla przykładu

Odwraca kolega kota ogonem?

• #93 13 Paź 2011 02:55
    _jta_
    Specjalista elektronik

DJCheester - nie mam czasu, by ci tłumaczyć, dlaczego nie będzie oszczędniej - pewnie by to potrwało parę lat.

• #94 13 Paź 2011 09:20
    sezari
    Poziom 11  

witam wszystkich forumowiczów
    od dłuższego czasu interesuję się tematem silnika magnetycznego.
    Przeglądam materiały dostępne w internecie oraz czytam , jeszcze raz zaznaczę czytam różne fora. Jest to moja pierwsza wypowiedź w tym temacie.
    Denerwujące jest to, że jest otwierany nowy temat i po jakimś czasie dyskusja schodzi do takiego poziomu, że jest on zamykany.
    Jeszcze raz przypomnę wszystkim, że temat wątku jest następujący Silnik magnetyczny współpraca - Legnica, więc wszystkie wypowiedzi forumowiczów nie związane ze współpracą powinno się przenieść do innego tematu np: dyskusja na temat silnika magnetycznego. Jestem zainteresowany współpracą, posiadam zasoby finansowe, będę budował laboratorium. Proszę osoby zainteresowane wymianą doświadczeń w tym temacie o ignorowanie wypowiedzi w stylu to się nie uda, to nie zadziała, po co to wam? Bardzo czasochłonne jest szukanie jakichkolwiek informacji kiedy co chwilę znajduje się osoba, która nabija sobie posty wypowiedziami w stylu _jta_ nie mam czasu, by ci tłumaczyć, dlaczego nie będzie oszczędniej - pewnie by to potrwało parę lat.
    Proszę aby takie posty były usuwane z tego wątku ponieważ nie są one związane z tematem. Aby nie zakładać nowego tematu zróbmy grubą kreskę i zacznijmy od nowa ignorując osoby, które chcą sobie tylko podyskutować a nie działać w temacie.
    pozdrawiam

• #95 13 Paź 2011 09:56
    _jta_
    Specjalista elektronik

Normalnie wiedzę na temat "jak zbudować silnik" ludzie przyswajają sobie przez kilkanaście lat, zanim z grubsza poznają jej podstawy:
    zaczynają od abecadła w szkole podstawowej (pewnie ci, co piszą na forum, ten etap mają już za sobą, litery znają), poprzez gimnazjum,
    technikum albo liceum, studia na politechnice albo uniwersytecie... i to jest dopiero początek, jeszcze trzeba ze 20 lat praktyki.
    Biorąc pod uwagę poziom wiedzy prezentowany przez kolegę, który pytał o powód, oceniłem że wytłumaczenie mu tego potrwa parę lat.

• #96 13 Paź 2011 10:38
    DJCheester
    Poziom 16  

Witam zgadzam się z użytkownikiem sezari właśnie takich ludzi nauka potrzebuje i ja również chciałbym pomóc być może wspólnymi siłami da się coś zbudować.

Ja na wstępie napiszę kilka słów które mi na myśl przychodzą odnośnie takiego silnika (i pewnie zaraz się znajdą niedowiarki lub pseudonaukowcy którzy stwierdzą że to nie ma sensu nie zadziała i po co o tym pisać - dla tych ludzi mam jedną dobrą radę "Bezczynność gwarancją bezpieczeństwa" czyli nie próbuj, nic nie osiągniesz i nie zawracaj innym głowy.

A wracając do tematu silnika magnetycznego.

Taki silnik nie może działać sam (jak niektórzy piszą), magnesy (stałe pole magnetyczne) nie będzie w stanie wykonywać pracy ciągłej.

Silnik taki musi również posiadać elektromagnesy (zmienne pole magnetyczne - sterowane natężenie pola magnetycznego) tak aby w danej chwili zadziałały i aby cały układ nie pozostał w stanie zrównoważenia magnetycznych sił. W momencie kiedy będzie wchodził w punkt "0" to trzeba zadziałać dodatkowym polem magnetycznym tak aby go przepchnąć przez ten punkt. Oczywiście elektromagnesy musiały by być sterowane jakimś sterownikiem. Co pewnien czas impulsy na cewki elektromagnesów zsynchronizowane najlepiej za pomocą mikrokontrolera który by ustalał czas impulsu oraz czas przerwy. A co do użytkownika _jta_ to odpowiedzi w tym stylu że nie zadziała i nie będę tłumaczył dlaczego są conajmniej nie na miejscu albo wiesz coś na ten temat albo nie więc albo piszesz albo się nie wypowiadasz. Wracając do silnika pole magnetyczne wykonywałoby więc większość pracy w silniku a energia elektryczna mniejszą część tak więc napewno było by to rozwiązanie oszczędniejsze od tradycyjnego silnika elektrycznego gdzie prąd na cewki podawany jest stale a nie impulsowo a jeśli chodzi o zasilenie sterownika to pobór prądu układu elektronicznego w momencie nie podawania impulsu na elektromagnesy byłby znikomy.

Nie mam niestety i czasu i pieniędzy na wykonanie modelu
    Konstrukcja tego silnika byłaby następująca

Zaczynamy od ośki silnika na tej ośce instalujemy dwa pierścienie (z materiału niemagnetycznego) i patrząc na pierścienie tak jak patrzymy na tarczę zegara magnesy były by na niej ustawione na godzinie 12,3,6,9
    czyli co 90 stopni i jednobiegunowo na zewnątrz (te same bieguny) te dwa pierścienie wykonane byłyby tak samo (ewentualnie na drugim można byłoby ustawić przeciwne bieguny) magnesy na tych pierścieniach byłyby skierowane nie prostopadle do zewnątrz pierścienia a nachylone pod kątem około 27 stopni. Teraz pierwszy pierścień zakładamy na ośkę i za nim drugi ale w pewnej odległości i również przesuwamy tak aby magnesy na nich nie szły równomiernie lecz naprzemian czyli jak były rozmieszczone co 90 stopni to drugi pierścień przesuwamy o 45 stopni tak aby tak aby magnesy podczas obrotu wychodziły naprzemiennie i tak mamy skonstruowany wirnik.

I teraz są dwa rozwiązania stojanu pierwszy to cewki elektromagnesu i impulsy naprzemiennie tak aby pierścienie odpychały się od tych elektromagnesów i całość by wówczas wykonywała pracę ciągłą, czas oraz długość impulsów wpływała by na prędkość lub drugi wydaje mi się lepszy sposób to zainstalowanie w stojanie ruchomych szyn z magnesami stałymi jeden magnes na stronę (czyli na dwa pierścienie) magnes ustawiamy tak aby odpychał wirnik i teraz szyny przesuwamy tak aby naprzemiennie odpychał magnes raz jeden a raz drugi pierścień i po drugiej stronie stojana tak samo oczywiście wszystko powinno być zsynchronizowane. Do przesuwu szyn wykorzystał bym silniki z przekładniami ślimakowymi czyli coś takiego jak było kiedyś w stacjach dyskietek do ustawiania głowicy na dyskietce. Silniki elektryczne by nie zużywały zbyt dużo energii natomiast cały nasz silnik magnetyczny by wykorzystywał energię uzyskaną z odpychających się magnesów.

Mam nadzieję że nie zamotałem opisu nie mam możliwości wykonania schematu

Proszę o informacje na temat tego mojego projektu i uwagi być może coś pominąłem i należałoby to wziąść pod uwagę.

Proszę również osoby z pesymistycznym podejściem do projektu o darowanie sobie komentarzy w stylu nie zadziała nie będzie oszczędniej i nie będę ci tego tłumaczył.
    Jeśli tak twierdzisz to napisz ale uzasadnij swoją wypowiedź zaproponuj jakieś inne rozwiązanie a może uda się nam z Twoją pomocą zbudować ten silnik.

Pozdrawiam i czekam na dalsze rozwinięcie tematu...

• #97 13 Paź 2011 10:57
    Rzuuf
    Poziom 43  

Ponawiam moją propozycje, składaną już parę lat temu ma Forum Elektrody:

według dostarczonej dokumentacji i z powierzonych materiałów, za rozsądnym wynagrodzeniem wykonam KAŻDY model Perpetuum Mobile, w dowolnej uzgodnionej ilości egzemplarzy.

Jeśli w trakcie prac będę musiał coś udoskonalić, aby urządzenie zaczęło działać, to zastrzegam sobie prawa patentowe dla tego mojego udoskonalenia.

Powiem szczerze: moje głębokie przekonanie jest, że to działać nie będzie, ale za pieniądze potrafię (nie ja jeden) zmieniać nawet głębokie przekonania ...

• #98 13 Paź 2011 12:02
    DJCheester
    Poziom 16  

Nie mam funduszy na to by zlecać wykonanie modelu, poza tym to urządzenie w moim mniemaniu nie jest perpetuum mobile gdyż energia wytworzona w tym urządzeniu nie bierze się z nikąd.

Moje propozycje są dla ludzi którzy chcieliby wspólnie ze mną popracować nad takim silnikiem natomiast jeśli chodzi o to czy działać będzie czy nie to proszę szanownego kolegę o jakieś wyjaśnienie bo według mnie to działać będzie tylko nie wiem czy będzie się to opłacać tzn czy będzie oszczedność na energii elektrycznej przy tej samej mocy oddwawnej co przy tradycyjnym silniku.

A tak konkretnie to jeden z moich pomysłów zawsze można pokombinować z biegunowością magnesów kątem nachylenia itp.

A jeśli chodzi o model to nie musiałby być to silnik który by miał 3000 obr/min i dużą moc chodzi o sprawdzenie samej istoty działania.

Może kogoś zainspiruje ten projekt i może napisze co o tym myśli co można by w nim zmienić itp...

W dalszym ciągu poszukuję opini na ten mój projekt...

• #99 13 Paź 2011 12:10
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

Przydał by się jakiś link do rysunku, bo zrozumienie tekstu przez odbiorcę może odbiegać od myśli tworzącego.

• #100 13 Paź 2011 12:15
    sezari
    Poziom 11  

Chciałbym zebrać tutaj grupę osób, z którą wspólnie prowadzilibyśmy badania. Od stycznia 2012r ruszam z wyposażaniem laboratorium. Jest to projekt unijny.

• #101 13 Paź 2011 12:36
    jankolo

DJCheester napisał:
    nie mam możliwości wykonania schematu

Nie rozumiem: nie masz mozliwości wykonania odręcznych rysunków i ich zeskanowania?
    sezari napisał:
    Jest to projekt unijny.

Jeżeli JEST to projekt unijny to z cała pewnością ma swój tytuł, kod unijny oraz jest oficjalnie zgłoszony i opisany. Proszę o linki do informacji o tym projekcie.

• #102 13 Paź 2011 12:47
    Rzuuf
    Poziom 43  

Projekt unijny? Super!!!
    Jaki jest budżet?
    Jaki jest wymagany "udział własny"?
    Jaki jest plan czasowy ("schedule")?
    Jaki jest tryb załatwiania?
    Czy jest jakaś instytucja nadzorująca / certyfikująca projekt?
    Jakie referencje są wymagane ze strony wykonawców projektu?
    Czy projekt ma zakończyć się konkretnym wdrożeniem, czy tylko jest to temat badawczy?
    Jaka aparatura lub wyposażenie mają być kupione w ramach projektu?
    Gdzie ma pracować grupa zaangażowana w projekt?
    Jaki ma być wkład czau pracy uczestników?
    Jak ta praca ma być rozliczana?
    Jak ma być rozstrzygana sprawa ew. autorstwa nowych rozwiązań, które powstaną w ramach projektu?
    A co będzie, jeśli projekt nie zakończy się sukcesem?

• #103 13 Paź 2011 12:51
    sezari
    Poziom 11  

Panie moderatorze dlaczego jest Pan cały czas na nie?
    Ja piszę tak jak w temacie interesuje mnie współpraca z chętnymi osobami. Skoro nie jest Pan chętny to proszę nic nie wnoszącymi postami nie zaśmiecać tematu. Utrudnia to innym odnalezienie interesujących wypowiedzi.
    Szczegółów projektu nie mam zamiaru ujawniać, ponieważ nie jest w moim interesie aby ktoś inny złożył w przyszłym naborze podobny wniosek.
    A poza tym to nie mieszkam chyba w państwie policyjnym gdzie wszystko muszę udokumentować.

Drugiemu Panu odpowiadam nie za dużo szczegółów chciałby Pan znać
    Napisanie projektu zajęło mi pół roku i myśli Pan, że teraz tym się podzielę?

ponawiam prośbę o niezaśmiecanie wątku

• #104 13 Paź 2011 13:38
    jankolo

sezari napisał:
    Panie moderatorze dlaczego jest Pan cały czas na nie?

Na podstawie czego kolega wnioskuje, że jestem "na nie"? Na podstawie przedstawianych przeze mnie informacji oraz pytań, na które odpowiedź chciałbym poznać?

sezari napisał:
    Skoro nie jest Pan chętny to proszę nic nie wnoszącymi postami nie zaśmiecać tematu.

A skąd wniosek, że nie mam chęci do uczestniczenia w przedsięwzięciu? Nie widzę odpowiedzi na pytania moje oraz kolegi Rzuuf, więc w jaki sposób mogę podjąć decyzję o swoim akcesie do projektu? W ciemno do nieznanego projektu mamy przystąpić? Nawet nie wiemy w ramach jakiej tematyki projektów unijnych się mieści.

sezari napisał:
    Szczegółów projektu nie mam zamiaru ujawniać, ponieważ nie jest w moim interesie aby ktoś inny złożył w przyszłym naborze podobny wniosek.

Co oznacza, że tego projektu unijnego NIE MA. Będzie dopiero wtedy, jak kolega zgłosi go w przyszłym naborze (ciekawe, kiedy właściwy nabór będzie) i gdy komisje unijne przyjmą go do realizacji.

sezari napisał:
    A poza tym to nie mieszkam chyba w państwie policyjnym gdzie wszystko muszę udokumentować.

Oczywiście, że kolega nie musi. Tyle, że nikt nie musi przyjmować wszystkiego na wiarę.

sezari napisał:
    Drugiemu Panu odpowiadam nie za dużo szczegółów chciałby Pan znać
    Napisanie projektu zajęło mi pół roku i myśli Pan, że teraz tym się podzielę?

Przecież jeżeli projekt jest zgłoszony, to i tak informacje o nim dostępne są na stronach UE. Chyba, że projekt zgłoszony nie jest i leży w przepastnych szufladach kolegi, a teksty o tym, że jest to projekt unijny mają służyć do nadania wypowiedzi powagi i znęceniu naiwnych.

• #105 13 Paź 2011 13:40
    DJCheester
    Poziom 16  

Witam

Zbyszek Kopeć napisał:
    Przydał by się jakiś link do rysunku, bo zrozumienie tekstu przez odbiorcę może odbiegać od myśli tworzącego.

Narazie nie mam możliwości wgrać schematu na forum

sezari napisał:
    Chciałbym zebrać tutaj grupę osób, z którą wspólnie prowadzilibyśmy badania. Od stycznia 2012r ruszam z wyposażaniem laboratorium. Jest to projekt unijny.

Jestem chętny i piszę się na ten projekt posiadam sporą wiedzę i chciałbym pomóc na forum nie będę pisał wszystkiego i dlatego chciałbym porozmawiać nie na forum.
    Proszę zainteresowanych piszcie na pw.

jankolo napisał:
    Nie rozumiem: nie masz mozliwości wykonania odręcznych rysunków i ich zeskanowania?

Niestety nie mam możliwości zeskanowania czy zrobienia zdjęcia musiałbym wszystko w Paincie rysować bo to nie jest mój komputer z którego piszę i nie mam możliwości wgrania nic z zewnątrz żadnej grafiki a innego dostępu do netu nie mam

Pozdrawiam ...

• #106 13 Paź 2011 14:06
    sezari
    Poziom 11  

Po raz ostatni odpiszę na te bełkoty Pana moderatora bo trochę mnie rozzłościł
    Taki sprytny a nie wziął pod uwagę wszystkich możliwości oj oj oj
    Projekt został zgłoszony w ostatnim naborze, który zakończył się 30 września tego roku .
    Opiniowała go jednostka naukowa i mam nadzieję, że zostanie przyjęty do realizacji.
    będzie trwał przez 4 lata i ma się zakończyć uzyskaniem prototypu.
    I tak powiedziałem już chyba za dużo
    Po czym wnioskuję, że nie chce Pan uczestniczyć w projekcie? tak jak wcześniej pisałem tylko zaśmieca Pan forum bezsensownymi odpowiedziami nic nie wnoszącymi do tematu, cały czas tylko negacja i podważanie wypowiedzi innych forumowiczów. Nie potrzebuję takich osób przy moim projekcie.

Niby po co miałbym nęcić naiwnych nie napisałem przecież że będę rozdawał cukierki................

temat wątku po raz kolejny przypomnę to Silnik magnetyczny współpraca- Legnica - nie jest tematem wątku mój projekt dlatego nie muszę Panu odpowiadać na forum zainteresowanym wyślę info na pw a na razie zbieram chętnych do współpracy a nie takich co na dzień dobry powiedzą, że to nie ma sensu.

kolego DJ.... mogę pisać na pw ale dajmy też możliwość zapoznania innych forumowiczów chętnych do uczestnictwa w projekcie.

Panie Moderatorze niezły bałagan Pan tu ma i sam go Pan wprowadza

• #107 13 Paź 2011 14:23
    jankolo

sezari napisał:
    Projekt został zgłoszony w ostatnim naborze, który zakończył się 30 września tego roku .
    Opiniowała go jednostka naukowa i mam nadzieję, że zostanie przyjęty do realizacji.

Czyli tego projektu unijnego jeszcze nie ma.

sezari napisał:
    Nie potrzebuję takich osób przy moim projekcie.

A przy jakim? Przecież nawet nazwy projektu kolega nie raczył podać.

sezari napisał:
    Niby po co miałbym nęcić naiwnych nie napisałem przecież że będę rozdawał cukierki................

Nie napisał kolega również jaką wiedzę i kwalifikacje mają mieć Ci, których kolega ma zamiar zaangażować w projekcie. Składając wniosek kolega podać musiał kto będzie w nim uczestniczył i w jakim wymiarze czasowym, co się na finanse przekłada. Więc po co są te opowieści o zbieraniu chętnych do realizacji projektu?

Przy okazji nieśmiało zwracam koledze uwagę, że nie jest kolega autorem wątku, ani też moderatorem, zatem proszę sobie nie uzurpować decyzyjnego wpływu na zawartość tematu. Proszę założyć własny temat, wtedy kolega będzie w istotnym stopniu decydował o przebiegu dyskusji.

• #108 13 Paź 2011 14:35
    _jta_
    Specjalista elektronik

Co do rysunków - można narysować na papierze, sfotografować aparatem cyfrowym, kartę pamięci włożyć do czytnika,
    a czytnik do portu USB w komputerze - jest widziany jako standardowy pendrive, można z niego odczytać zdjęcie (jeśli
    komputer ma kamerkę internetową, to można zapisać obraz wprost z kamerki) i wysłać używając przeglądarki; ale jak ja
    próbuję rysować na papierze, to wychodzą bazgroły nie do pokazywania, więc rysuję tylko w komputerze...
    Ewentualnie... mieszkasz w tym samym mieście, co jankolo, myślę że on ci pomoże wysłać ten rysunek - jak masz.

Co do opinii (przez 2 'i'): musiałbym wiedzieć, o czym ma być opinia (musiałbyś to zdefiniować), żeby opiniować;
    i nie chcę tłumaczyć "dlaczego?" osobie, która może mieć duże trudności ze zrozumieniem, bo jej brak wiedzy;
    jeśli mam udzielać wskazówek, to też muszę konkretnie wiedzieć, czego mają dotyczyć, bo ja nie mam pomysłu
    na "silnik o większej sprawności niż dotąd zrobiono", ani "urządzenie dające energię za darmo".

• #109 13 Paź 2011 14:39
    jankolo

Można również pójść do dowolnego punktu świadczącego usługi ksero, a tam kartki z rysunkami zeskanują i zapiszą na pendrive'a. Cena usługi jest porównywalna do ceny wykonania kopii.

• #110 13 Paź 2011 14:46
    sezari
    Poziom 11  

nie chcę powielać tematów na forum zakładając nowy wątek.
    Temat projektu to właśnie prototyp silnika magnetycznego, dlatego pisze w tym temacie.
    Napisałem, że mam nadzieję, że projekt zostanie przyjęty, ponieważ jest on solidnie przygotowany i opiniowany przez jednostkę naukową.
    Mam przewidzianą część funduszy na doradztwo i nie będę zdradzał ile.
    Zbieram grupę zapaleńców z różnymi pomysłami, może i część z nich nie wypali ale nie szkodzi są na to przewidziane środki.
    Zbudujemy kilka modeli, przebadamy je i wybierzemy jeden, nad którym będziemy prowadzić badania i go ulepszać.

skoro nawet moderator zaśmieca ten wątek.....
    a co do wypowiedzi jta to skoro nie ma Pan pomysłu na silnik to po co Pan się wypowiada w temacie? zaśmiecanie forum

• #111 13 Paź 2011 15:17
    _jta_
    Specjalista elektronik

Bo moje umiejętności są bardziej analityczne, niż twórcze - do projektu też są potrzebne, z samych twórczych zwykle nic nie wychodzi.
    Zwykle nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie "jak zrobić, żeby działało"; znacznie lepiej potrafię określić, czy jakaś koncepcja
    ulepszenia ma szanse powodzenia, a jeśli zobaczę, na jakiej zasadzie ma takie szanse - pomóc ją dopracować.

Trochę nie rozumiem, po co zapaleńcy z pomysłami do projektu, który już jest solidnie przygotowany i zaopiniowany przez jednostkę
    naukową - na tym etapie spodziewałbym się pracy nad wykonaniem (co obiecuje zrobić Rzuuf), albo choć analiz (co akurat ja potrafię).

• #112 13 Paź 2011 15:28
    sezari
    Poziom 11  

przepraszam ale analizowaniem będą się zajmowały osoby z uczelni, z którą współpracuję oraz osoby zatrudnione na stałe przy projekcie.
    Burza mózgów to takie nowoczesne określenie- to inaczej nie ma głupich pomysłów.
    dlatego zbieram grupę zapaleńców a nie malkontentów chociaż i tacy są tam potrzebni ale nie w nadmiarze :)

• #113 13 Paź 2011 16:02
    _jta_
    Specjalista elektronik

To może akurat mojej pomocy do tego projektu nie potrzeba... choć może umiem więcej od nich. ;)

• #114 13 Paź 2011 16:07
    DJCheester
    Poziom 16  

_jta_ napisał:
    Co do rysunków - można narysować na papierze, sfotografować aparatem cyfrowym, kartę pamięci włożyć do czytnika,
    a czytnik do portu USB w komputerze - jest widziany jako standardowy pendrive, można z niego odczytać zdjęcie (jeśli
    komputer ma kamerkę internetową, to można zapisać obraz wprost z kamerki) i wysłać używając przeglądarki; ale jak ja
    próbuję rysować na papierze, to wychodzą bazgroły nie do pokazywania, więc rysuję tylko w komputerze...
    Ewentualnie... mieszkasz w tym samym mieście, co jankolo, myślę że on ci pomoże wysłać ten rysunek - jak masz.

Jak widać dla Ciebie szanowny kolego to oczywiste i dla mnie też bardzo prosta metoda tylko dodam że mam internet na komputerze w pracy nie ma tam ani kamerki internetowej ani skanera mam telefon komórkowy z aparatem i nawet aparat cyfrowy lecz niestety wszystkie stacje dysków i porty USB są zablokowane przez administratora jednym słowem dostępny pulpit moje dokumenty i internet explorer na szczęście elektroda działa. Więc jedynym sposobem jest narysować na Paincie zapisać na pulpicie i wgrać na forum.

sezari napisał:
    kolego DJ.... mogę pisać na pw ale dajmy też możliwość zapoznania innych forumowiczów chętnych do uczestnictwa w projekcie.

Zgadzam się dlatego zamieszczam publicznie mój projekt wykonany w Paincie

Silnik magnetyczny współpraca- Legnica Silnik magnetyczny współpraca- Legnica Silnik magnetyczny współpraca- Legnica Silnik magnetyczny współpraca- Legnica

Opis
    Na pierwszym rysunku widać pierścienie takie same przesunięte o 45 stopni jeden względem drugiego
    Na drugim widok z góry silnika i na czerwono zaznaczona ruchoma szyna która przesuwa się góra dół oddziaływując odpychająco na magnesy na wirniku
    Na trzecim widok z przodu silnika
    Na czwartym wirnik i układ pierścieni względem siebie

Na rysunkach nie zawsze widać że magnesy są nachylone pod kątem około 27 stopni a nie są prostopadle do krawędzi pierścienia

Teraz możecie pisać uwagi i opinie chyba wszystko jasne

Oczywiście to jest tylko jeden z moich pomysłów

• #115 13 Paź 2011 17:10
    Rzuuf
    Poziom 43  

Jest taka anegdota:
    - na pewnym prywatnym spotkaniu, pewna pani zapytała Einsteina:
    jaka jest różnica między czasem, a wiecznością?
    Na to Einstein odpowiedział:
    szanowna pani, trzeba czasu, żebym to pani wytłumaczył, a wieczności, by to pani zrozumiała.

Z rysunków wynika, że założona teza o uzyskaniu wyższej sprawności nie jest możliwa do udowodnienia. Silnik o takiej konstrukcji osiąga sprawność 100% tylko wtedy, gdy nie jest zasilany i się nie obraca.

Ktoś kolegów DJCheester'a i sezari zrobił w bambuko ...

A ta pozytywna opinia z uczelni - jakiej?

• #116 13 Paź 2011 17:56
    _jta_
    Specjalista elektronik

Rozumiem, że do ruchomej szyny są przyczepione magnesy, i na trzecim rysunku jest ona w górnym położeniu?
    Nie jest dla mnie jasne, jaki jest cel takiej konstrukcji - czy należy podnosić i opuszczać tę ruchomą szynę, żeby
    spowodować kręcenie się wirnika? Czy odwrotnie: należy kręcić wirnikiem, żeby ta szyna się poruszała?

Mam taką uwagę: magnes ustawiony pod kątem jest równoważny układowi dwóch magnesów, z których jeden jest
    ustawiony wzdłuż promienia, drugi wzdłuż obwodu - ta równoważność często jest niezauważana, a bywa pomocna.

• #117 13 Paź 2011 18:50
    DJCheester
    Poziom 16  

Rzuuf napisał:
    Z rysunków wynika, że założona teza o uzyskaniu wyższej sprawności nie jest możliwa do udowodnienia. Silnik o takiej konstrukcji osiąga sprawność 100% tylko wtedy, gdy nie jest zasilany i się nie obraca.

Ktoś kolegów DJCheester'a i sezari zrobił w bambuko ...

Z tym kolegą to nie mam co dyskutować, swoją drogą czy szanowny kolega widzi możliwość zasilenia na tych rysunkach ?

A jeśli chodzi o możliwość wykonania i uruchomienia silnika magnetycznego to jest to realne pozostaje tylko kwestią czasu.

Tylko ten co nic nie robi to nic nie osiągnie
    Bezczynność gwarancją bezpieczeństwa
    A potrzeba jest matką wynalazku

Ale widocznie kolega nie obejmuje tego wyobraźnią, pozostawiam do rozmyślań innym forumowiczom ten temat...

_jta_ napisał:
    Rozumiem, że do ruchomej szyny są przyczepione magnesy, i na trzecim rysunku jest ona w górnym położeniu?
    Nie jest dla mnie jasne, jaki jest cel takiej konstrukcji - czy należy podnosić i opuszczać tę ruchomą szynę, żeby
    spowodować kręcenie się wirnika? Czy odwrotnie: należy kręcić wirnikiem, żeby ta szyna się poruszała?

Tak do ruchomej szyny niemetalowej są przyczepione magnesy i za pomocą tej szyny można by było poruszać wirnik, np montując niewielki silniczek z przekładnią slimakową (taki jak kiedyś poruszał głowicą w stacjach dyskietek 1,44 cala) ewentualnie mocniejszy w zależności od potrzebnej siły i odpowiedni sterownik tego silnika (silnik liniowy lub krokowy) i teraz odpowiednio sterując pracą tego silniczka uzyskać można by było potrzebne obroty silnika magnetycznego.

_jta_ napisał:
    Mam taką uwagę: magnes ustawiony pod kątem jest równoważny układowi dwóch magnesów, z których jeden jest
    ustawiony wzdłuż promienia, drugi wzdłuż obwodu - ta równoważność często jest niezauważana, a bywa pomocna.

Jeśli chodzi o kąt nachylenia to myślę że łatwiej można by było pokonać punkt "0" układu (czyli punkt zrównoważenia sił pola magnetycznego)

Ewentualnie można by było zastosować ekran z jednej strony magnesu tak aby zminimalizować pole magnetyczne z jednej strony i tym samym układ łatwiej przechodził by przez punkt "0" ale wówczas silnik ten nadawałby się tylko do obrotu w jedną stronę.

• #118 13 Paź 2011 19:02
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

DJCheester:
    Moim zdaniem, to urządzenie będzie prawidłowo działać i da nasprawność, jednak sądzę, że tej energii z rozsądnej wagi urządzenia nie wystarczy do napędu samochodu EV w czasie jazdy.
    Te magnesy posuwiste na szynach można przesuwać małymi impulsami cewki (elektromagnesu), raz w jedną stronę, a raz w drugą stronę.

• #119 13 Paź 2011 19:23
    DJCheester
    Poziom 16  

Zbyszek Kopeć napisał:
    Moim zdaniem, to urządzenie będzie prawidłowo działać i da nasprawność, jednak sądzę, że tej energii z rozsądnej wagi urządzenia nie wystarczy do napędu samochodu EV w czasie jazdy.

Całkiem możliwe jest to co piszesz ale na początek chciałbym aby działało a dopiero potem będzie to się udoskonalać, a nawet gdyby była granica i by nie dało się osiągnąć takiej mocy do samochodu to zawsze można takie silniki stosować w innych dziedzinach życia, przecież wszystkie urządzenia mechaniczne zasilane energią elektryczną mają silniki elektryczne więc dobrze by było aby wiertarki i inne elektronarzędzia działały powiedzmy 10 razy dłużej z akumulatorka, np piła spalinowa obecnie ma silnik spalinowy a gdyby tak była na akumulator hmmmm albo rowery elektryczne 30-40 km maksymalny zasięg na akumulatorze obecinie a przy zastosowaniu silnika magnetycznego 300-400 km lub mniejszy zasięg i mniejsza bateria zamiast 36V np 12V i 18Ah mały akumulator i nawet podładowywany panelem słonecznym, było by to możliwe... Warto myśleć nad tym tematem... Zachęcam wszystkich...

Zastanawiałem się nad elektromagnesami zamiast magnesów na stojanie i wtedy bez szyny tylko odpowiednie sterowniki które by bezpośrednio oddziaływały na magnesy na wirniku ale wtedy trzeba by było wytworzyć to pole magnetyczne prądem elektrycznym (a po co to robić jak magnesy trwałe mają to pole) więc wystarczy je tylko przemieszczać. Pytanie pozostaje jedno czy elektromagnes będzie w stanie przesunąć szynę o tyle aby wystarczyło aby magnes przeszedł z pierścienia na pierścień...l

• #120 13 Paź 2011 20:00
    saskia
    Poziom 38  

DJCheester. pisales w jednym z wczesniejszych postow ze silnik magnetyczny musi posiadac elektromagnes i sadze to zle zalozenie, otoz zmienne pole magnetyczne mozna uzyskac magnesem stalym.