Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie szukać alternatora?

krzys4444 17 Gru 2010 11:45 1801 4
  • #1 17 Gru 2010 11:45
    krzys4444
    Poziom 10  

Witam.
    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć w jakich autach stosowano alternator typu A-100 14V/80A oraz jakie są jego maksymalne i znamionowe obroty.
    Jedyne co udało i się na jego temat znaleźć to:
    http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/prad/altern.html ;
    Więcej nie ma nic.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na jego temat.
    Dzięki.

0 4
  • #2 17 Gru 2010 18:15
    lowlander
    Poziom 15  

A czy to kolego musi być koniecznie taki alternator? i do czego ma on służyć? do normalnej eksploatacji w aucie czy chcesz go wykorzystać jako prądnicę?

0
  • #3 17 Gru 2010 19:24
    krzys4444
    Poziom 10  

Nie, to niekoniecznie musi być ten. Może być inny o mocy niewiele ponad 1kW, ale z pełnym opisem, tzn. charakterystyki prądowo-prędkościowe, wymiary (dosyć szczegółowe) itd. itp.
    chcę go wykorzystać jako prądnicę.

0
  • #4 17 Gru 2010 19:33
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A po co ci aż tak dokładne dane? Jeśli się już upierasz, to najwięcej znajdziesz chyba o polskich alternatorach. I zawsze możesz zapytać ich producenta.
    W książce "Elektrotechnika samochodów polski fiat i polonez" wydawnictwa WKł, znajdziesz charakterystyki alternatorów stosowanych w fiatach, polonezach (starszych) i im podobnych pojazdach. Dane odczytasz też z książek serii "Sam naprawiam", gdzie podane są parametry stosowanych alternatorów.

0
  • #5 17 Gru 2010 22:05
    krzys4444
    Poziom 10  

Wszystko fajnie, tylko że na necie znaleźć można książki starej daty ( http://peb.pl/ksiazki-instrukcje-serwisowe/58...re-ksiazki-typu-sam-naprawiam-reguluje-4.html ), które zawierają alternatory o mocy poniżej 1 kW (zapomniałem dodać, że rozchodzi mi się o napięcie 14V). Polonez z alternatorem o mocy powyżej 1 kW produkowano w "nowszych" modelach FSO. Jeżeli któryś z panów wie w jakim "starszym" aucie, dla którego można znaleźć instrukcje serwisowe, znajduje się alternator 14V/~80A (14V/~90A), albo posiada jakąś nowszą literaturę zawierającą interesujące mnie dane, to uprzejmie proszę napisać (skan z literatury).

Dzięki

0