Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnes przy monitorze.

simex98 07 Paź 2004 20:12 1546 5
  • #1 07 Paź 2004 20:12
    simex98
    Poziom 9  

Przez przypadek przyłożyłem magnes do monitora i pojawiły się jakieś zniekształcenia (inny kolor). Mam takie pytanie czy to zejdzie samo ? czy trzeba to jakoś naprawić jak tak to gdzie lub czym? (Funkcj Rozmagnesoania w monitorze nie diała)

0 5
  • #2 07 Paź 2004 20:22
    Pytong
    Poziom 32  

Spokojnie zejdzie samo po paru godzinach wyłączenia. Ewentualnie 2-3 dni

0
  • #4 07 Paź 2004 20:33
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

a jak nie zejdzie (bo jak się porządnie maskownica namagnesuje, to zwykła rozmagnesowanie nie pomoże), to trzeba wziąć cewkę (np. z przekaźnika), przepuścić przez nią prąd przemienny, przyłożyć ją do ekranu i powoli oddalać.
    --------
    Ewentualnie, możesz machać (szeroko łuk ręką) magnesem przed monitorem, tak, aby tylko na moment magnes zbliżył się do ekranu (nie rozbij!), trzeba "przelatywać" w różnych kierunakach i stopniowo najpierw zmniejszać, a potem zwiększać odległość.
    Sam ten patent wymyśliłem, bo też kiedyś namagnesowałem maskownicę, trzeba było zaraz film obejrzeć, a pod ręką brak cewki :D
    Przy odrobinie wprawy wystarczy pół minuty machania :D

0
  • #5 07 Paź 2004 20:34
    Elektrooonik
    Poziom 29  

Ja kiedys położyłem magnes obok monitora, długo był mleczny obraz i kolorki śmieszne ale po paru dniach i kilku rozmagnesowniach przeszło.

0
  • #6 08 Paź 2004 08:07
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Może i zejdzie ale najlepiej rozmagnesować - pętla, w ostateczności lutownica transformatorowa (stroną transformatora).
    Jak jednak maska się odkształciła to nic tu nie pomoże.
    Pozdrawiam.

0