Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.4 Nie odpala

kozi128 17 Dec 2010 12:25 6885 12
    kozi128
    Level 9  
    Witam. Mam problem z samochodem renault megane. samochód stoi u znajomego mechanika, robimy wszystko zeby go uruchomić. Wymieniona została kopułka, przewody, świece, czujnik połozenia wału, rozrusznik. I nadal nie chce odpalić. Na samostarcie i na gazie niby odpala ale nie równo pracuje ale dopiero po odłączeniu przewodu z gniazdem który dochodzi do monowtrysku. Po podłączeniu teg przewodu samochód nie daje oznak życia. czy moze to być wina monowtrysku?? Błagam pomóżcie. ja juz nie mam pojęcia o moge zrobić. Okoliczności Zgaśniecia gdy wracałem z pracy zaczął przerywać i szrpać, przegazowałem go na biegu jałowym i wtedy pracował juz całkiem nie równo i zgasł. Iskra Jest wszystko gra i buczy a jednak nie chce zapalić jaka jest tego przyczyna??
    megane1,9dti
    Level 10  
    Witam miałem też problem z odpalaniem przewinęło się kilkunastu mechaników i żaden nie wiedział co jej jest, aż się znalazł jeden i sprawdził mi ciśnienie na cylindrach i go wcale nie było powodem była uszkodzona głowica. Może i u Ciebie coś takiego się stało. Mechanikiem nie jestem, ale pisze co mi się przydażyło
    igorek83
    Level 24  
    Sprawdzić rozrząd czy sie nie przestawił.
    kozi128
    Level 9  
    Ciśnienie w cylindrach jest, głowica jest Ok, Rozrząd jest dobrze ustawiony nie przeskoczył
    rico37p
    Level 28  
    Rozumiem ,że wtryskiwacz paliwo wtryskuje?
    darady
    Level 14  
    Sprawdź czy pompka przelewa paliwo przelewem, może immo odcina prąd na pompce? w tych renówkach immo to częsty problem. Który to rok tego auta?
    kozi128
    Level 9  
    wtryskiwacz wtryskuje paliwo na przepustnicę, rok auta to 1996, raczej to nie wina immobilajzera, pompka paliwa sprawna
    darady
    Level 14  
    A masz jakoś możliwość podpięcia go pod kompa i sprawdzenie wartości rzeczywistych w trakcie kręcenia rozrusznikiem?
    kozi128
    Level 9  
    z tym kompem to nie zbyt, mieszkam spory kawałek od miasta, a w serwisie renault mają dopiero komputer
    szewczu
    Level 12  
    rozumiem ze jak odpala na gazie to iskra jest a spróbuj wstrzyknąc przez strzykawke paliwo do przepustnicy i próbować odpalić
    kozi128
    Level 9  
    jak odpalam w psykując samostart to odpala ale nie równo pracuje i gaśnie
    carrot
    Moderator of Cars
    Sprawdzić ciśnienie paliwa oraz czy nie leje wtryskiwacz/ regulator ciśnienia
    igorek83
    Level 24  
    a czujnik temperatury cieczy sprawny